Wyrzucamy mapę drogową… w pewnym sensie

To był trudny kwartał dla altcoinów i ICO. Euforia 2017 roku przypomina odległe wspomnienie.

Jak więc radzi sobie CoinFi?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​koncentrujemy się na perspektywie długoterminowej, więc kryptowalutowa zima (jeśli rzeczywiście nadeszła zima) nie wpływa na nasze plany.

Jednak bessy jak ten to dobry moment na ponowne przeanalizowanie niektórych fundamentalnych założeń.

Rzućmy okiem na naszą mapę drogową na III kwartał 2018, IV kwartał 2018 i I kwartał 2019

2018Q3

 • Niestandardowy kanał informacyjny z klasyfikacją typów wiadomości
 • Ulepszona agregacja wiadomości i treści nałożona na wykresy cen według kryptowaluty
 • Ulepszona niestandardowa lista obserwowanych
 • Zaawansowane wskaźniki ICO (wskaźnik retencji tokenów, wykres dystrybucji tokenów)
 • Ulepszony potok danych
 • Hurtownia danych rynkowych
 • Zaakceptuj tokeny obstawione, aby uzyskać zaawansowaną funkcjonalność
 • Przesiewacze monet
 • Kalendarz wydarzeń CoinFi

2018Q4

 • Początkowe wersje beta sygnałów transakcyjnych
 • Prototyp algorytmów uczenia maszynowego do klasyfikacji treści, zapewniania jakości i wykrywania oszustw
 • Crowdsourcing motywowany tokenami
 • Funkcje społecznościowe, w tym głosowanie za / przeciw i udostępnianie
 • Odnowiona strona główna
 • Badania & Analiza

2019Q1 – Sygnały handlowe

 • Wykrywanie nieprawidłowej zmienności
 • Wykrywanie nieprawidłowego ruchu cenowego
 • Wykrywanie nieprawidłowej głośności
 • Zwiększone wykrywanie wzmianek społecznościowych
 • Najlepsza identyfikacja wymiany cen
 • Identyfikacja najlepszej pary walutowej
 • Wykrywanie wydania kodu źródłowego
 • Uruchom subskrypcję premium dla sygnałów transakcyjnych
 • Akceptuj sygnały transakcyjne przesłane przez społeczność

To dużo rzeczy!

Oczywiście to my wymyśliliśmy tę długą listę funkcji w pierwszej kolejności. Ale dlaczego ta lista istnieje?

W drugim kwartale my zaadresowany błąd polegający na próbie zbudowania zbyt dużej ilości ze zbyt małym zespołem.

W trzecim kwartale zajmujemy się błędem podążania za mapą drogową stworzoną pod koniec 2017 roku – zupełnie inną erą rynków kryptowalut.

Wyrzucanie mapy drogowej… w pewnym sensie

Idąc dalej, nie będziemy już ogłaszać planów.

Elementy naszego aktualnego planu działania powinny być postrzegane jako zbiór pomysłów, które weryfikujemy i testujemy (wśród innych pomysłów, których jeszcze nie ogłosiliśmy), a nie konkretna lista funkcji, które tworzymy.

W przypadku wielu startupów pierwszy pomysł, na który pozyskują fundusze, nie jest tym, co wyznacza im ścieżkę do wzrostu kija hokejowego:

 • AirBnB zaczęło się od dosłownie umieszczenia nadmuchiwanych łóżek w domach ludzi i podania im śniadania. Założyciele zbadali liczbę łóżek powietrznych sprzedawanych każdego roku, ponieważ taką wielkość rynku przewidzieli dla swojej witryny internetowej AirBedandB Breakfast.com.
 • Instagram rozpoczął się jako aplikacja społecznościowa oparta na lokalizacji o nazwie Burbn. Zostały ponownie uruchomione jako Instagram, niezwykle popularna aplikacja do udostępniania zdjęć, którą wszyscy znamy, kiedy zdali sobie sprawę, że udostępnianie zdjęć jest jedyną funkcją w ich aplikacji, z której wszyscy korzystali.
 • Twitch, witryna z grami strumieniowymi na żywo przejęta przez Amazon, powstała jako Justin.tv, która rozpoczęła się jako internetowy reality show o życiu jednego z współzałożycieli.

Jednak projekty ICO są rozliczane z ponad rocznej mapy drogowej opartej na białej księdze, która została zamrożona w czasie. Chociaż nadal nie możemy się doczekać, co model ICO zrobił, aby zdemokratyzować inwestowanie, uważamy, że ta część modelu jest zepsuta w przypadku wielu projektów.

Akademickie podejście oparte na pierwszych zasadach może działać w przypadku projektów zmierzających do przełomowych przełomów technologicznych, ale CoinFi to startup oprogramowania mający na celu obsługę rynku inwestycji kryptograficznych. Musimy dostosować się do aktualnego zapotrzebowania rynku, a nie rynku sprzed roku, kiedy pisaliśmy białą księgę.

Startupy na wczesnym etapie nie odnoszą sukcesu, ponieważ trzymają się tego samego pomysłu, który przedstawili, aby pozyskać fundusze. Zespół pozostaje szczupły i pracuje nad dopasowaniem do rynku produktów, nawet jeśli oznacza to objazd tutaj lub obrót tam.

Potem skalują się tylko wtedy, gdy mają na tyle szczęścia, by znaleźć produkt dopasowany do rynku.

Chociaż nadal koncentrujemy się na tej samej misji, jaką jest dostarczanie informacji rynkowych kalibru Wall Street na rynki kryptowalut, sposób, w jaki to się dzieje, może nie wyglądać jak mapa drogowa, którą zaplanowaliśmy rok temu. Może nawet nie wyglądać jak mapa drogowa, którą zaplanowaliśmy 3 miesiące temu.

W zeszłym roku nauczyliśmy się też kilku rzeczy…

Oprócz pomysłów zawartych w mapie drogowej testujemy również nowe pomysły. Pomysły, które pojawiają się, gdy podążaliśmy tą obecną ścieżką. Rynek nieustannie się zmienia, a kiedy przedstawiamy użytkownikom prototypy i przyglądamy się temu, co jest możliwe na tych rynkach, jako zespół mamy lepsze pojęcie o tym, co działa, a co nie..

Nic się zasadniczo nie zmieniło. Nasza misja jest taka sama – być wiodącą platformą analizy rynku dla rynków kryptowalut. W tej chwili skupiamy się na jednej rzeczy, budowaniu produktu, który będzie dobrze służył inwestorom kryptowalutowym.

Na tym rynku jedynymi projektami, które będą się rozwijać, są te, które tworzą coś, co służy rzeczywistym potrzebom użytkowników, w obecny rynek.

Więc o co nam chodziło?

W trzecim kwartale spędziliśmy czas na badaniu, badaniu i testowaniu nowych pomysłów – jednocześnie pracując nad funkcjami planu działania. Poświęciliśmy trochę czasu, aby porozmawiać z użytkownikami i dostosować to, co budujemy, do nowego rynku, który minął cały rok od opublikowania naszej białej księgi.

Wzięliśmy nowe dane, które pozyskiwaliśmy, i wykorzystaliśmy nasze zasoby danych, aby zidentyfikować nowe sygnały transakcyjne, które będą służyć inwestorom kryptowalutowym pod koniec 2018 roku i później, i widzieliśmy obiecujące zmiany w tej dziedzinie.

Poza tym kwartałem nie przewidujemy tego, co tworzymy, i prawdopodobnie wprowadzimy poprawki, opracowując wymagania i umieszczając prototypy przed prawdziwymi użytkownikami.

Oto aktualny stan tego, nad czym pracujemy, i niektóre z rzeczy, nad którymi możemy się spodziewać w czwartym kwartale:

 • Publikacja CoinFi News
 • Nasze strony z monetami nadal wymagają wielu ulepszeń, zanim będą dla Ciebie przydatne. To jest coś, czym powinniśmy się zająć kilka miesięcy temu. Pracujemy, aby to naprawić.
 • Wciąż zajmujemy się problemami z integralnością danych.
 • Pracujemy nad wersją beta sygnałów transakcyjnych. Powód, dla którego nie publikujemy badań & ostatnio jest to spowodowane tym, że nasi analitycy danych i traderzy koncentrują się na odkrywaniu nowych sygnałów transakcyjnych. Więcej szczegółów wkrótce.
 • Udostępnimy pierwszy przypadek użycia do obstawiania i badamy dodatkowe użyteczność modelu tokenów
 • Rozwijaliśmy i testowaliśmy infrastrukturę algo handlu. Nie możemy jeszcze ujawnić żadnych szczegółów na ten temat, ale nad tym pracujemy.

Zachowanie zdolności adaptacyjnych

Zdajemy sobie sprawę, że bez długiej, konkretnej mapy drogowej, możesz mieć pewne obawy.

Uważamy jednak, że jako użytkownika platformy lub posiadacza tokenów nie przydaje się to, jeśli zrezygnujemy z nowych możliwości, które przyniosą korzyści posiadaczom tokenów, aby udostępnić funkcje, które nie są opłacalne na obecnym rynku.

Będziemy jednak nadal dzielić się tym, co robimy, i zapewniać jak największą przejrzystość (bez nadmiernego kiwania ręką) w tych comiesięcznych aktualizacjach.

Dowiesz się, kiedy robimy postępy, i będziesz wiedzieć, kiedy wprowadzamy poprawki. Uwzględnimy Twoją opinię za pośrednictwem Telegrama i wywiadów 1 na 1 z użytkownikami, ale pamiętaj, że setki różnych głosów mówi nam o setkach różnych rzeczy – naszym zadaniem jest pełnienie roli kuratorów i włączanie Twoich pomysłów do naszego własnego modelu.

Doceniamy Twoją konstruktywną opinię i będziemy nadal jej szukać i uwzględniać w tym, co tworzymy. Ale nie możemy przyjąć każdej opinii.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, co było na mapie drogowej na trzeci kwartał: co zrobiliśmy i co zostało pozbawione priorytetów, gdy testowaliśmy prototypy, gromadziliśmy dane użytkowników i badaliśmy nowe, obiecujące pomysły..

Niestandardowy kanał informacyjny z klasyfikacją typów wiadomości

Te funkcje są używane w wersji beta CoinFi News. Mieliśmy ponad 10 kategorii, które były oznaczane za pomocą kombinacji moderatorów i systemów uczących się.

Po sprawdzeniu, z czego faktycznie korzystali beta testerzy, ograniczyliśmy liczbę kategorii, usunęliśmy szereg niedostatecznie wykorzystywanych kategorii i wprowadziliśmy kilka nowych w oparciu o nasze testy użytkowników.

Ulepszona niestandardowa lista obserwowanych

Lista obserwowanych została znacznie ulepszona podczas testów beta CoinFi News i pracujemy nad integracją listy obserwowanych z innymi danymi rynkowymi.

Zaawansowane wskaźniki ICO (wskaźnik retencji tokenów, wykres dystrybucji tokenów)

Mamy dowód słuszności koncepcji na żywo na stronach tokenów ERC-20. Widzieć BNB jako przykład.

Infrastruktura dla zaawansowanych metryk tokenów jest gotowa. Jeden z naszych inżynierów danych, Jewgienij Miedwiediew, jest wiodącym ekspertem w zakresie przetwarzania ETL w technologii blockchain. On nawet opublikował artykuł na blogu Google Cloud prezentując zbiór danych blockchain Ethereum typu open source, który pomógł stworzyć.

Bierzemy nasze dane z łańcucha bloków i tworzymy przydatne wskaźniki, które mogą pomóc w generowaniu pomysłów handlowych i sygnałów, które mogą dać Ci przewagę. Nasi naukowcy zajmujący się danymi i zespół handlowy koncentrują się obecnie na tym i będą nadal nadawać temu priorytet w czwartym kwartale za pośrednictwem naszych testów sygnałów transakcyjnych.

Zaakceptuj tokeny postawione, aby uzyskać zaawansowaną funkcjonalność

Zaplanowaliśmy wersję beta, która będzie zawierać funkcję obstawiania, o której wkrótce dowiesz się więcej!

Przesiewacze monet

Obecnie przeprowadzamy testy użytkowników na urządzeniach przesiewowych CoinFi, aby ułatwić Ci przepływ pracy w zakresie badań kryptograficznych.

Ulepszony potok danych

Jak wspomniano w naszym ostatnia miesięczna aktualizacja, wprowadziliśmy nową bazę danych monet. Jednak sposób wyświetlania tych danych nadal wymaga sporo pracy, zanim staną się przydatne dla użytkowników. Pracujemy nad ulepszeniem stron z monetami, aby lepiej służyć inwestorom kryptowalutowym takim jak wy.

Na podstawie naszych testów użytkowników i zmiany priorytetów następujące funkcje zostały pozbawione priorytetów:

Ulepszona agregacja wiadomości i treści nałożona na wykresy cen według kryptowaluty

Chociaż wielu użytkowników wskazało, że uznają tę funkcję za przydatną, sama implementacja nadal wymagała ulepszeń. Użytkownicy wskazywali, że jest to miła funkcja, a nie konieczność. Jest to wciąż coś, co chcielibyśmy opublikować, ale na podstawie Waszych opinii nie jest to priorytet.

Jeśli uważasz, że jest to funkcja, którą musisz mieć w swoim przepływie pracy, odpowiedz na tego e-maila, wyjaśniając, dlaczego jest to niezbędne dla Twojego przepływu pracy, a weźmiemy to pod uwagę.

Hurtownia danych rynkowych

Nasze prace w zakresie inżynierii danych przesunęły się w kierunku odkrywania możliwych do wykonania sygnałów transakcyjnych i wskaźników z danych blockchain, więc ta funkcja została na razie pozbawiona priorytetów.

Kalendarz wydarzeń CoinFi

Na podstawie wywiadów z użytkownikami wydaje się, że wielu z was uważa, że ​​podczas bessy wydarzenia nie napędzają już popytu i możliwości handlowych tak, jak kiedyś. Na podstawie naszych danych znaleźliśmy to samo.

Stworzyliśmy kalendarz wydarzeń wstępnie wypełniony istniejącymi źródłami danych, z planem włączenia do kalendarza funkcji kuratora crowdsourcingu. Ale ponieważ podczas bessy było po prostu mniej wydarzeń związanych z ruchami rynkowymi, funkcja ta została pozbawiona priorytetów.

Chociaż nadal będziemy wprowadzać niektóre dane o wydarzeniach do innych części platformy, w tej chwili nie pracujemy nad samodzielnym kalendarzem wydarzeń korzystającym z crowdsourcingu.

Iść naprzód

Koniec kwartału to dobry czas na refleksję.

Chociaż osiągnęliśmy niektóre z kwartalnych celów naszej mapy drogowej, dążenie do realizacji planu zaplanowanego z rocznym wyprzedzeniem nie pomaga nam osiągnąć celu, jakim jest zbudowanie wiodącej platformy analizy rynku dla kryptowalut.

W 2017 roku sensowne było wypuszczenie bota do arbitrażu detalicznego. W 2018 roku to gra dla graczy instytucjonalnych.

Podchodzimy do tego projektu z nowym planem. Na tym rynku uważamy, że to zespoły, które nieustannie szlifują, uczą się na swoich błędach i wprowadzają poprawki, które przetrwają i będą się rozwijać.

Niezależnie od tego, czy zgadzasz się z tą decyzją, czy nie (i jesteśmy pewni, że Twój sprzeciw zostanie wysłuchany w Telegramie), możesz mieć pewność, że podejmujemy decyzje, które naszym zdaniem leżą w najlepszym długoterminowym interesie projektu i tokena posiadacze.

W 2018 roku jest jeszcze jeden kwartał i zamierzamy uczynić go dobrym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me