2 rzeczy, których nigdy nie powinieneś zapomnieć jako trader! Japoński jen i S&P 500 w centrum uwagi

Sentyment do ryzyka. Co za ważny czynnik w świecie finansów! Na rynkach codziennie ścierają się siły strachu i chciwości. Kiedy zdarzają się duże ruchy, a pieniądze latają wszędzie, niektóre instrumenty mogą dać nam wskazówki, czy uczestnicy rynku są przerażeni, czy chciwi.

Widzisz, kiedy inwestorzy są spragnieni zwrotów, nie lubią wygłupiać się z aktywami, które nie oferują dobrych zysków. Podobnie jak japoński jen i frank szwajcarski. Waluty te nie przynoszą wysokich stóp procentowych i są uważane za aktywa bezpieczne. To samo dotyczy złota, które jest popularnym instrumentem w czasach niepewności politycznej i gospodarczej. Nie zapominajmy o dolarze amerykańskim, który również jest uważany przez wielu za bezpieczną przystań, chociaż zwykle nie reaguje na awersję do ryzyka z taką samą intensywnością, jak na przykład japoński jen..  

A więc co kupują inwestorzy, gdy dążą do zysku? Cóż, istnieje wiele różnych aktywów, które oferują lepsze zwroty niż na przykład złoto czy japoński jen. Inwestorzy często kupują akcje, gdy szukają wyższych zwrotów z inwestycji. Kiedy przenoszą pieniądze na akcje, często sprzedają mniej dochodowe, bezpieczniejsze aktywa, takie jak japoński jen, aby uwolnić niezbędne fundusze, za które mogą kupić te akcje. Inne aktywa o wyższej rentowności obejmują pary walutowe z wysokimi stopami procentowymi. Kupując je w zamian za waluty o niższych dochodach, takie jak na przykład japoński jen, inwestorzy otrzymują odsetki za każdy dzień, w którym utrzymują pozycję. Nazywa się to carry trade. To prowadzi nas do naszego pierwszego instrumentu i lekcji na dziś. Spójrzmy na USD / JPY:

 

USD / JPY – Gotowy do ponownego wzrostu?

2 rzeczy, których nigdy nie powinieneś zapomnieć 1Wykres dzienny USD / JPY

Kurs USD / JPY od dłuższego czasu wykazuje tendencję spadkową. Jednak dzisiejsza wyprzedaż jena japońskiego jest czymś, na co niedźwiedzie muszą zwrócić uwagę. Dzisiejsza potężna dzienna świeca jest zagrożeniem dla niedźwiedzi na tej parze walutowej. Chociaż w krótkim okresie para nadal znajduje się w trendzie spadkowym, 200-dniowa średnia ruchoma sugeruje, że para jest w formacie trend wzrostowy kiedy spojrzymy na szerszy obraz.

W zdrowym trend spadkowy, nie chcesz widzieć typu świecy, który widzieliśmy dzisiaj, ani nie chcesz widzieć tak płytkiego kąta w trendzie. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, czy widzimy znacznie więcej czerwonych świec niż niebieskich. Podczas silnego trendu spadkowego większość świec będzie miała kolor czerwony, co wskazuje na silną sprzedaż i silną kontrolę nad niedźwiedziami. W tej chwili nie widzimy tej jakości i widzimy coraz więcej byczych świec. Niedźwiedzie muszą tutaj uważać.

Pierwszą rzeczą, o której nie powinniśmy zapominać jako handlowcy, jest to, że nie możemy sobie pozwolić na „poślubienie” określonego nastawienia kierunkowego na rynku. Oczywiście musimy zidentyfikować trend i podążać w jego kierunku. Powinniśmy jednak zwracać uwagę na zmiany strukturalne na rynku i pozbyć się naszego uprzedzenia, gdy tylko pojawi się wystarczający dowód na to, że trend się skończył. Początkujący inwestorzy często trzymają się swojego przekonania o instrumencie finansowym, dopóki nie stracą dużo pieniędzy, zamiast dostosowywać się do dynamicznych warunków rynkowych jak zawodowiec. Czy mówię, że trend spadkowy USD / JPY się skończył? Niekoniecznie; ale uważnie obserwuj strukturę tego trendu.

Oto wykres tygodniowy, aby dać ci więcej perspektywy:

2 rzeczy, których nigdy nie powinieneś zapomnieć 2Tygodniowy wykres USD / JPY

Tutaj wyraźnie widać, że długoterminowy trend jest wzrostowy, a cena utrzymuje się powyżej 20-EMA i 200-tygodniowej średniej kroczącej. Krótkoterminowy trend spadkowy, którego doświadczyliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni, to tylko zwykła korekta silniejszego trendu byka. Zobaczmy, czy ta para utrzyma się powyżej swojej 20-tygodniowej wykładniczej średniej kroczącej i zwiększy postęp w nadchodzących tygodniach.

 

S&P 500 – The Amazing Bull Trend trwa

2 rzeczy, których nigdy nie powinieneś zapomnieć


S&Wykres dzienny P 500

Wracając do całego tematu sentymentów, zauważyłem dziś po południu, że kiedy japoński jen zaczął agresywnie wyprzedawać się około 15:00 GMT, S&P 500 i inne indeksy akcji zaczęły dość gwałtownie rosnąć. To pokazuje, jak sentyment do ryzyka wpłynął dziś na przepływ pieniędzy. Widzieliśmy również wyprzedaż franka szwajcarskiego i złota, które, jak wspomniałem wcześniej, są bezpiecznymi aktywami. Tak więc bezpieczniejsze aktywa zostały wymienione na bardziej ryzykowne aktywa przynoszące większe zyski.

O S&P 500 – siła i trwałość tego trendu są po prostu fenomenalne. Drugą rzeczą, o której nigdy nie powinniśmy zapominać, jest handel zgodnie z trendem. Trend jest twoim przyjacielem. To najważniejsza zasada w handlu instrumentami finansowymi! Mogłeś kupić S&P 500 w dowolnym momencie w ciągu ostatnich kilku dekad, a dziś osiągnąłbyś zysk, gdybyś po prostu trzymał się swoich pozycji. Poza tym ostatnie kilka tygodni przyniosło również fantastyczne możliwości handlowe. Mam nadzieję, że 31 stycznia wykorzystałeś moją wskazówkę handlową, kiedy pisałem o kupnie S&P 500. Oto link do artykułu: Transakcje w dolarach amerykańskich na giełdzie, podczas gdy akcje rosną w dół. To dałoby ci niezły zysk. Nadal jestem na długiej pozycji, o której wspomniałem w tym artykule. Trend byków jest naprawdę zdrowy, więc w tej chwili nie spieszy mi się z czerpaniem jakichkolwiek zysków. Mój stop loss został oczywiście doprowadzony do progu rentowności. Na pewno będę szukał więcej okazji do zakupów na S&P w nadchodzących dniach. 

To prowadzi nas do końca dzisiejszej analizy. Pamiętaj, aby dostosowywać się do zmieniających się warunków rynkowych i handlować zgodnie z obowiązującym trendem. Można tam zarobić dużo pieniędzy. Zróbmy to!

Powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector