2 ważne wydarzenia, o których musisz wiedzieć w przyszłym tygodniu

Ten tydzień nie był najbardziej niezwykłym, jaki widziałem pod względem rynku zmienność. Oczywiście były okazje handlowe, ale w większości brakowało dużych ruchów. Mam nadzieję, że w tym tygodniu handlowałeś złotem. Był to zdecydowanie jeden z najlepszych instrumentów do handlu i przyniósł przyzwoite odbicie w ciągu ostatnich kilku dni handlowych. Zanim spojrzymy na złoto, przyjrzyjmy się najpierw parom FX.

 

USD / CAD – niepewny handel

2 Ważne wydarzenia, których potrzebujesz 1Wykres dzienny USD / CAD

Co mam powiedzieć o USD / CAD? Mmmm… To jest trudne. Miałem nadzieję, że zobaczymy przekonujące przełamanie głowa i ramiona dekolt w powyższej tabeli. Jeśli przeczytałeś mój artykuł, 2 powody, dla których dolar kanadyjski jest teraz wbijany, widzielibyście ten wykres:

2 Ważne wydarzenia, których potrzebujesz 2Wykres dzienny USD / CAD (22 lutego)

Ten zrzut ekranu został zrobiony w środę przed FOMC protokoły posiedzeń zostały opublikowane. Na tym etapie dolar kanadyjski radził sobie bardzo słabo, a dalsze osłabienie wobec dolara wydawało się prawdopodobne.

Jak widzieliście na pierwszym wykresie, dane techniczne USD / CAD zmieniły się gwałtownie. Para jest teraz notowana poniżej 200-dniowej średniej kroczącej i 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Jedną z niewielu pozytywnych rzeczy, które możemy teraz powiedzieć o tej parze, jest to, że dzisiejsza świeca wykazuje pewne bycze odrzucenie ze strefy „silnego wsparcia”, na co wskazuje niebiesko-żółta ramka na pierwszym wykresie w tym artykule.

W tym miejscu musimy wezwać pomoc i uzyskać większą perspektywę z tygodniowych ram czasowych. Widzisz, mamy tutaj mały problem. W tej chwili para jest nadal obsługiwana, ale notuje się poniżej dwóch średnich kroczących, o których wspomniałem, co wskazuje na słabość. Spójrzmy na wykres tygodniowy:

2 Ważne wydarzenia, których potrzebujesz 3Tygodniowy wykres USD / CAD

Tutaj widzimy świecę tygodniową, której nie możemy ignorować – świecę typu pinbar odrzucającą 20-tygodniową wykładniczą średnią ruchomą. Zdecydowanie niedźwiedzi sygnał. Nie powiedziałbyś, że to zaczyna wyglądać coraz bardziej niedźwiedzie?

Inną rzeczą, na którą zwróciłem uwagę dzisiaj (piątek), jest to, że dolar kanadyjski jest stosunkowo silny w chwili, gdy porównujemy jego wyniki w stosunku do dolara amerykańskiego z wynikami innych głównych walut w stosunku do dolara amerykańskiego. Na przykład funt i dolar australijski zostały dziś uderzone przez dolara amerykańskiego, podczas gdy dolar kanadyjski faktycznie zyskał w stosunku do dolara amerykańskiego, mimo że nie było to dużo. Euro i frank szwajcarski również spadły w stosunku do dolara, chociaż nie tak agresywnie jak funt i australijczyk.

Chodzi mi o to, że dolar kanadyjski jest obecnie generalnie silny, a dane techniczne uległy znaczącej zmianie w ciągu ostatnich dwóch dni. Jeśli trzymasz się długiej ekspozycji na USD / CAD, musisz tutaj być ostrożny i być może nadarzy się dobra okazja do skrócenia tej pary w nadchodzących tygodniach. Spójrzmy na konfigurację handlu na wykresie tygodniowym:

2 ważne wydarzenia, których potrzebujesz 4Tygodniowy wykres USD / CAD

Krótki wpis należy przyjąć przy 50% zniesieniu świecy sygnałowej (ostatniej świecy na tym wykresie). Stop loss znajduje się kilka pipsów powyżej szczytu świecy, a take profit należy ustawić na poziomie 1,28274, co daje nam cel nieco ponad trzykrotny od odległości stop loss. To jest agresywna konfiguracja handlowa. Jeśli chcesz handlować z większym potwierdzeniem, zawsze możesz zamienić przełamanie niskiego minimum świecy sygnałowej ze stop lossem powyżej szczytu świecy. Będzie to jednak wymagało większego Stop Loss i ograniczy potencjalny cel zysku.


Pierwsze ważne wydarzenie o czym trzeba wiedzieć w nadchodzącym tygodniu, to przemówienie nowego prezydenta USA Donalda Trumpa we wtorek o 21:00 GMT. Jest to niezwykle ważne, ponieważ rynki finansowe są naprawdę wrażliwe na to, co mówi.

Drugie ryzyko zdarzenia wysokiego poziomu ma postać decyzji Banku Kanady (BoC) w sprawie stóp procentowych w środę o godzinie 15:00 GMT. Ma to potencjał, by zdecydowanie przesunąć dolara kanadyjskiego. Decyzji kursowej powinna towarzyszyć konferencja prasowa lub przemówienie prezesa BoC Stephena Poloza, co z łatwością mogłoby spowodować większą zmienność niż sama decyzja. BoC ma utrzymać kurs na niezmienionym poziomie 0,5%, ale zobaczmy, co wydarzy się w środę.

 

Złoto – imponująca wydajność!

2 Ważne wydarzenia, których potrzebujesz 5Wykres dzienny złota

Cena złota wciąż rośnie. Po kolejnym imponującym dniu handlowym ten metal szlachetny jest wart 1255,97 USD za drobną uncję. Jak wspomniałem wcześniej, był to doskonały instrument do handlu w ostatnim tygodniu ze względu na przyzwoity ruch w górę. Ma to znaczenie, ponieważ wiele par walutowych w tym samym okresie handlowało prawie bokiem. Bardzo się cieszę, że niedawno zaczęliśmy to robić sygnały handlowe na złocie, ponieważ uważam ten towar za ważny instrument finansowy, który często daje dobrą zmienność i może być świetnym uzupełnieniem każdego portfela.

Czarna pozioma linia na powyższym wykresie oznacza ważny poziom wahań, na którym możemy szukać sygnałów kupna w nadchodzących dniach i tygodniach. Jednak cena nie gwarantuje powrotu do tego poziomu, ale miejmy nadzieję, że tak się stanie.

 

EUR / USD – właśnie uruchomiłem wyzwalacz

2 Ważne wydarzenia, których potrzebujesz 6Wykres dzienny EUR / USD

Dzisiejsza świeca odrzucona z 20-EMA jest moim zdaniem bardzo atrakcyjnym sygnałem do sprzedaży. Fakt, że ta świeca zamknęła się poniżej ceny otwarcia, również zwiększa siłę tego sygnału. Kilka minut temu złożyłem dwa zlecenia rynkowe z różnymi celami. Stop loss jest kilka pipsów powyżej dzisiejszego maksimum. Złożyłem również zlecenie sprzedaży z limitem sprzedaży na poziomie 50% zniesienia dzisiejszej świecy, również ze stop lossem powyżej dzisiejszego maksimum. Jeśli chcesz wymienić tę parę w przyszłym tygodniu, nadal może być okazja do wykorzystania tej konkretnej konfiguracji.

Powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector