9-13 kwietnia: Prognozy dotyczące wydarzeń gospodarczych – dominuje sentyment wykluczający ryzyko

Tydzień handlowy następujący po amerykańskim NFP jest zwykle lżejszy z fundamentalnego punktu widzenia. Rynek prawdopodobnie podąży za poziomami technicznymi. Niemniej jednak jest kilka wydarzeń, które warto obejrzeć w tym tygodniu. Rzućmy okiem…

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze

W ciągu poprzedniego tygodnia dolar amerykański spadł po tym, jak stopa zatrudnienia w USA wzrosła mniej niż oczekiwano. March NFP miał tylko 103 tys. Stopa bezrobocia pozostała stabilna na poziomie 4,1%, ale płace sięgają 0,3%, lepiej niż oczekiwano.

Poniedziałek – 9 kwietnia

Zazwyczaj w przypadku braku jakichkolwiek poważnych wydarzeń gospodarczych rynek kontynuuje obrót KPK. Mimo wszystko w poniedziałek możemy spodziewać się słabszego dolara.

Funt brytyjski – GBP

Halifax HPI m / m – Główny wskaźnik kondycji branży mieszkaniowej, ponieważ rosnące ceny domów przyciągają inwestorów i pobudzają działalność branży. Halifax Bank of Scotland ma opublikować dane o 7:30 (GMT) z prognozą 0,1% wobec 0,4% w marcu 2018 r..

Wtorek – 10 kwietnia

Dolar amerykański – USD

PPI m / m – Wskaźnik cen producenta jest uważany za główny wskaźnik inflacji konsumenckiej. Kiedy producenci pobierają dodatkowe opłaty za towary i usługi, wyższe koszty są zwykle przenoszone na konsumenta. Wyższy PPI może prowadzić do wyższego CPI, co zmusza banki centralne do opublikowania jastrzębiej polityki pieniężnej.

Oczekuje się, że obecny wskaźnik PPI wzrośnie o 0,1% m / mw marcu, czyli o połowę w porównaniu z lutowym. Zważywszy, że bazowy PPI powinien powtórzyć poprzedni wzrost o 0,2%.

Środa – 11 kwietnia

Dolar australijski – AUD

RBA Gov Lowe mówi – O 5:05 (GMT) Gov Lowe ma opowiedzieć o ostatnich wydarzeniach w australijskiej i światowej gospodarce w Australijsko-Izraelskiej Izbie Handlowej w Perth. W odpowiedzi na pytania odbiorców można spodziewać się niewielkiej zmienności.

Funt brytyjski – GBP

Produkcja Produkcja m / m – Urząd Statystyczny opublikuje dane o produkcji przetwórczej m / m o godzinie 8:30 (GMT) z prognozą 0,2%, wyższą niż poprzednia stopa 0,1%.

Jest to jeden z wiodących wskaźników kondycji gospodarczej. Produkcja szybko reaguje na wzrosty i spadki w cyklu koniunkturalnym i jest skorelowana z warunkami konsumenckimi, takimi jak poziom zatrudnienia i zarobki.

Strefa euro – EUR

Przemawia prezes EBC Draghi – Prezes EBC (Europejskiego Banku Centralnego) Mario Draghi ma przemawiać na ceremonii wręczenia nagród Generation Euro Students ’Award we Frankfurcie. Oczekuje się, że odpowie na pytania publiczności. Wszelkie odpowiedzi dotyczące spowolnienia gospodarczego, inflacji lub ograniczenia programu luzowania ilościowego (luzowania ilościowego) będą monitorowane i sprzedawane.

Dolar amerykański – USD

CPI m / m- Stan na amerykańskim rynku pracy poprawił się, a PKB okazał się lepszy niż oczekiwano, ale Stany Zjednoczone wciąż się martwią o inflację. W lutym bazowy CPI wzrósł o 0,2%. Tym razem ekonomiści nie spodziewają się żadnej zmiany inflacji w USA. Ogólnie inflacja w USA utrzymuje się na poziomie 1,8% r / r.

Jakakolwiek rozbieżność między prognozą a faktyczną publikacją może spowodować ogromną zmienność na rynku. 

Protokół posiedzenia FOMC – Protokół z posiedzenia FOMC jest szczegółowym zapisem ostatniego posiedzenia FOMC, zapewniając dogłębny wgląd w warunki gospodarcze i finansowe, które wpłynęły na ich głosowanie nad tym, gdzie ustalić stopy procentowe.

Mimo podwyżki stóp procentowych Fed nie zdołał wesprzeć dolara. Dzieje się tak głównie dlatego, że Fed podwyższył prognozy na rok 2019 i 2020, pozostawiając 2018 bez zmian. Inwestorzy spodziewają się jastrzębiego tonu z protokołu posiedzenia FOMC, ale myślę, że będzie to gołębi.

Czwartek – 12 kwietnia

Jen japoński – JPY

BOJ Gov Kuroda ma przemawiać na kwartalnym spotkaniu kierowników oddziału BOJ w Tokio o godzinie 0:30 (GMT). Jako szef japońskiego banku centralnego najprawdopodobniej da wskazówki dotyczące przyszłej polityki, zwłaszcza że japoński jen drastycznie umacnia się w stosunku do dolara amerykańskiego. Będąc gospodarką zorientowaną na eksport, BOJ nienawidzi silniejszego jena i zazwyczaj interweniuje, aby go osłabić.

Strefa euro – EUR

Konta posiedzeń EBC dotyczących polityki pieniężnej – O godz. 11:30 EBC opublikuje protokół z marcowego posiedzenia EBC. Było to zwykłe spotkanie bez nowych prognoz, ale przeciąganie liny między jastrzębiami i gołębiami wciąż trwa. Inwestorzy powinni śledzić dalsze wskazówki dotyczące zamknięcia programu QE.

Piątek – 13 kwietnia

Dolar amerykański – USD

Nastroje konsumentów przed limitem JM – University of Michigan opublikuje dane o nastrojach konsumentów o godz. 14:00. Oczekuje się, że nastrój konsumentów w USA wyniesie 100,8, nieco poniżej poziomu 101,4 z poprzedniego miesiąca. Ogólnie rzecz biorąc, wyższa wartość jest uważana za dobrą dla waluty.

Na razie to wszystko, dziękuję za przeczytanie i sprawdzenie aktualności strategii handlu na rynku walutowym, aby lepiej zrozumieć, jak handlować tymi wydarzeniami. Spodziewamy się naprawdę fajnych transakcji, więc bądź na bieżąco z liderami FX.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me