Anonimowa kryptowaluta w trakcie opracowywania przez Norweski Bank Centralny

Początek maja 2017 roku z pewnością dostarczył społeczności cyfrowej waluty znakomitą wiadomość. Po pierwsze, bitcoin oficjalnie pobił swój rekord jako jedna moneta sprzedana za ponad 1400 USD. W tym samym czasie cena ether osiągnęła ponad 80 USD, kontynuując spektakularny wzrost w przypadku stosunkowo nowego zasobu cyfrowego. Przy tym wszystkim nikt nie może winić tak wielu osób, a nawet firm w tej dziedzinie, które są podekscytowane najbliższą przyszłością i tym, co ona przyniesie.

Ale chociaż wiadomości z rynków są często pozytywne, obecnie w skali kraju następuje rozwój związany z niestandardową walutą cyfrową. To nic nowego, ale w tym przypadku imponujący jest fakt, że obecny stan Norwegii i jej narodowy bank centralny zaczęły badać sposób na stworzenie i uruchomienie własnej cyfrowej waluty..

W klimacie, w którym wiele krajów rozwiniętych paradoksalnie unika lub ignoruje walutę cyfrową, wygląda na to, że zdecydowano się na inny plan. Większość elementów tego planu jest wciąż dopracowywana, wiadomości wciąż pokazują, że są miejsca, w których idea wykorzystania waluty cyfrowej to nie tylko coś, co trzeba wrzucić na drogę do kolejnego podmiotu decyzyjnego.

Oto kluczowe fakty związane z faktem, że Norweski Bank Centralny wkracza na pole badań i rozwoju technologii blockchain.

Norges Digital Currency

Norges, norweski bank centralny, ujawnił niedawno, że znajduje się w początkowej fazie badania możliwości emisji własnej waluty cyfrowej. Oświadczenie pochodziło od zastępcy gubernatora Norges Bank, Jona Nicolaisena, który przemawiał w Norweskiej Akademii Nauk i Literatury.

Powiedział, że istnieje wyraźna przewaga walut cyfrowych, które są dziś szeroko stosowane do różnych celów bitcoin bingo na takie rzeczy, jak wielomilionowe inwestycje kapitałowe dokonywane wyłącznie w kryptowalutach, w tym inwestycje w bitcoiny. Z tego powodu wiceprezes powiedział, że ważne jest, aby spojrzeć na projekt badawczy Norges w świetle świata, w którym używanie kryptowalut będzie na porządku dziennym..

Dodał, że ten rodzaj wartości pieniężnej jest szczególnie interesujący dla niektórych typów użytkowników, w tym takich czynników, jak systemy operacyjne peer-to-peer i anonimowość użytkowników. Tutaj wygląda na to, że Norges podszedł do problemu z ciekawą dawką pragmatycznego myślenia. W tym samym oświadczeniu Nicolaisen powiedział, że istnieją już prywatne łańcuchy bloków, w tym bitcoin, które są już na rynku i zapewniają te funkcje.

Według niego mogą one nadal funkcjonować nawet w przypadku całkowitej awarii systemów bankowych. Potrzebne jest tylko połączenie z Internetem i mogą one nadal działać bez przeszkód, podobnie jak systemy, które wykorzystują go na dużą skalę, np. eSport i wiele innych przedsięwzięć tylko online.

Potencjalne funkcje cyfrowej waluty

Dzięki wszystkim tym realiom obecnej domeny waluty cyfrowej, Norges Bank postanowił spróbować naśladować niektóre z nich w swoim własnym projekcie. Dlatego rozważa teraz zbudowanie cyfrowej waluty, którą ich klienci mogą posiadać na koncie w banku, eliminując konieczność posiadania dodatkowego, zewnętrznego portfela cyfrowego..

Inną opcją jest stworzenie przez Norges Bank aplikacji, która umożliwiłaby anonimowe płatności bardziej zbliżone do gotówki niż tradycyjne transakcje. Wydaje się również, że bank jest skłonny zbadać jeszcze śmielsze opcje w ramach swoich badań i znaleźć model, który będzie odpowiadał zarówno jego ramom odniesienia rozwoju, jak i potrzebom klientów..

Na razie obie opcje wydają się dobrą drogą do dalszych badań i potencjalnych projektów pilotażowych. Po zatwierdzeniu bank Norges nie miałby większych trudności z przeniesieniem pomysłu na poziom aktywnego produktu dostępnego pod jego marką. Byłoby to prawdą przynajmniej na rynku krajowym.

Kolejna inicjatywa banku centralnego

W szczególności dla każdego, kto zajmuje się dziedziną walut cyfrowych i blockchain, nie ma nowości w pomyśle, że bank centralny eksperymentuje z tą formą FinTech. W tej chwili kilka dużych banków centralnych pracuje nad podobnymi inicjatywami, w tym Bank Centralny Chin, który jednocześnie próbuje powstrzymać krajowe giełdy bitcoinów. Jednak przedstawiciel Norges nadal stwierdził, że ich wysiłki są kluczowe dla przyszłego stanu ekosystemu finansowego.

Powiedział, że dla wielu konsumentów pieniądz elektroniczny może być świetną alternatywą, jeśli nie chcą deponować pieniędzy w formie gotówkowej w tradycyjnym banku, ponieważ ten proces działa obecnie. Z drugiej strony, banki mają możliwość przyciągania klientów za pomocą oferowanych przez siebie stóp procentowych.

Jednak w Norges Bank panuje przekonanie, że zdolność banków do generowania zysków i udzielania kredytów może ulec znacznemu pogorszeniu, gdy nowe formy pieniądza elektronicznego wejdą do powszechnego użytku. W tym prostym pomyśle można potwierdzić całą podstawową motywację tego banku centralnego: zmienić lub stawić czoła potencjalnym problemom z powodu globalnej zmiany, która nadchodzi bez względu na wszystko.

Ekosystem Norwegii

Oprócz inteligentnej pozycji banku centralnego, cały kraj Norwegii ma szereg korzyści, które byłyby łatwiejsze w każdej krajowej walucie cyfrowej. Po pierwsze, ludność kraju jest niewielka, ale wspiera ją niezwykle zamożny aparat państwowy i stabilny program socjaldemokratyczny. Dałoby to podstawę równego dostępu do waluty cyfrowej, niezależnie od jej formy.

Wówczas kraj ten nie znajduje się w UE, co pozwala mu ominąć wszelkie problemy, z którymi mogą się zmierzyć państwa członkowskie, gdy tego typu inicjatywy pojawią się gdzie indziej. Dodatkowo kraj ma rozwinięty i zróżnicowany system gospodarczy, więc tego typu usługi FinTech mogą być łatwo akceptowane przez obywateli, zwłaszcza tych mieszkających w odległych regionach, gdzie każdy rodzaj dojazdów wymaga dużego wysiłku..

W tym przypadku posiadanie dodatkowych środków do zarządzania finansami osobistymi, dostępnymi wyłącznie w trybie online, a nawet tych należących do małych firm, może być ogromną zaletą. Biorąc to wszystko pod uwagę w Norges Bank, nie ma powodu, aby wątpić, że obecne badania mogą z łatwością stać się jednym z pierwszych krajowych cyfrowych aktywów finansowych na świecie..

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me