Atak plastyczności Bitcoin stwarza naiwność użytkowników

Bitcoin jest obecnie jednym z najbardziej znanych podmiotów zamieszkujących Internet. Ta kryptowaluta już się rozwinęła i osiągnęła kilka niewiarygodnych wyczynów, które uznano za niemożliwe na wczesnych etapach. Do tej pory ta kryptowaluta stopniowo staje się istotnym elementem codziennego życia użytkownika.

Jednak pomimo tego, że jest znany i używany na całym świecie, Bitcoin jest nadal praktycznie na etapie rozwoju. Dlatego nadal jest podatny na nagłe przeszkody i wszelkiego rodzaju błędy techniczne.

Chociaż takie zdarzenia są normalne w przypadku czegoś, co jest opracowywane, użytkownicy mają tendencję do niewłaściwego postrzegania rzeczy.

Z biegiem lat konsumenci Bitcoinów zawsze wpadają w panikę za każdym razem, gdy zdarza się nieoczekiwana niezgodność z ich transakcjami.

Chociaż taka reakcja jest normalna w przypadku czegoś tak ważnego jak pieniądze, wciąż nasuwa się pytanie, jak zwykli użytkownicy poradzą sobie z Bitcoinem na dłuższą metę.

CoinKite zaatakowany

Nagły zgiełk – jeszcze raz

Niedawno Coinkite, a Portfel Bitcoin dostawca, który może pochwalić się protokołem zabezpieczeń z wieloma sygnaturami bankowymi, padł ofiarą ataku plastycznego, który spowodował zamieszanie z potwierdzeniami transakcji klientów.

To atak plastyczności na Bitcoin naruszył autentyczność każdej transakcji zarejestrowanej w sieci blockchain. Raporty sugerują, że użytkownicy doświadczyli nieprawidłowości w swoim dzienniku transakcji, co wyglądało tak, jakby ich Bitcoin był wysyłany dwa razy lub był „podwójnie wydany”.

Po zobaczeniu takiej anomalii użytkownicy byli zdumieni i zażądali szybkiej naprawy. Użytkownicy natychmiast podzielili się swoimi uwagami na temat niefortunnego wydarzenia na różnych forach poświęconych Bitcoinom, takich jak BitcoinTalk. Jeden użytkownik nawet twierdził, że jest sprawcą ataku z niejasnych powodów.

W związku z tym problemem programiści Coinkite natychmiast zareagowali na ten problem.

Modernizując swoje obecne systemy w celu uniknięcia podobnych wydarzeń w przyszłości, Coinkite zapewnił swoich klientów, że ten atak nie wpłynie na żadną z ich udanych transakcji, a ich fundusze są nadal nienaruszone:

„Zmiana nie wpływa na źródło, miejsce docelowe ani kwoty funduszy, więc nie jest oczywiste, kiedy to nastąpi”.

W rzeczywistości jednak ten atak nie jest technicznie nowy dla społeczności kryptowalut. W rzeczywistości Charlie Lee, twórca Litecoina, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przeciwdziałania takiemu wirtualnemu atakowi, ponieważ również doświadczył jednego z pierwszej ręki.

Wiedza jest jedynym kluczem do trzymania rzeczy na dystans

Biorąc pod uwagę, że atak plastyczności Bitcoin nie jest obcy dla użytkowników, operatorzy Bitcoin, tacy jak ci, którzy stoją za Coinkite, nie mogą przestać myśleć, dlaczego społeczność nadal tworzy duże zamieszanie wokół problemu, zamiast zająć się nim w spokojny, logiczny sposób.

Zwykli użytkownicy mogą tego nie zauważyć, ale platformy oparte na Bitcoin działają w złożonym systemie, w którym można przewidzieć problemy, takie jak atak plastyczności.

Bezpieczeństwo i bezpieczeństwo transakcji Bitcoin

Przyczyną takich reakcji jest to, że użytkownicy nadal nie są świadomi złożoności używanej przez nich kryptowaluty. Gdyby tylko użytkownicy rozpoznali i postrzegali Bitcoin jako podobny do funkcji tradycyjnych pieniędzy, załatwiliby sprawę z dużą łatwością.

Weźmy na przykład branżę hazardową Bitcoin. Ten dział również doświadcza szeregu cyberataków. Jednym z nich jest niesławny Wymuszenie Bitcoina uruchomione poprzez serię ataków DDoS.

Sporty azotowe jest jednym z centrów hazardu Bitcoin, na które miał wpływ atak wymuszenia. Na szczęście ten bukmacher Bitcoin natychmiast odparł atak, zanim zadane zostały jakiekolwiek niekorzystne szkody. Dzieje się tak głównie dlatego, że jego operatorzy i użytkownicy znają Bitcoin i niezbędne kroki, jakie należy podjąć w obliczu tego rodzaju zagrożeń internetowych..

Biorąc pod uwagę tego rodzaju scenariusz, jest oczywiście możliwe, że społeczność kryptowalut nie zareaguje przesadnie na okoliczności, takie jak atak plastyczności. Dzięki odpowiedniej wiedzy i zrozumieniu, jak działa Bitcoin, na dłuższą metę z pewnością wszystko zostanie załatwione spokojnie.

Wyzwanie, które dotyczy teraz również rynku kasyn Bitcoin, polega na tym, aby wszyscy zaangażowani w Bitcoin i inne kryptowaluty pracowali ręka w rękę, aby ta technologia stała się solidnym systemem, który promuje bezpieczeństwo transakcji i sieci pośród ataków..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me