AUD / USD odnosi sukcesy w zwiększaniu zysków – inwestorzy obserwujący FOMC!

Plik AUD / USD przedłużyło bycze nastawienie z poprzedniej sesji i przyjął dalsze oferty wokół tygodniowego maksimum na poziomie 0,7336, głównie ze względu na nastroje rynkowe związane z ryzykiem, poparte ciągłym optymizmem, że zostanie znalezione leczenie wysoce zakaźnego koronawirusa. Co więcej, odnowiony optymizm w handlu chińsko-amerykańskim również wzmocnił ton ryzyka rynkowego, wzmacniając dolara australijskiego, który jest postrzegany jako waluta ryzyka, i przyczyniając się do zysków na parze walutowej. Poza tym nastawienie sprzedażowe w szerokim dolarach amerykańskich, wywołane wątpliwościami co do ożywienia gospodarczego w USA, przy opóźnieniach w amerykańskich środkach stymulacyjnych, również wspierało parę walutową..

Poza tym para walutowa zyskała dodatkowy impuls, głównie po minutach spotkania RBA, które zmniejszyły obawy o aprecjację AUD. W międzyczasie optymistyczne dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w Chinach również wzmocniły pozytywny ton otaczający walutę AUD, co również wzmocniło pewne wsparcie dla głównych.

Administracja Trumpa wycofała się ze swoich planów wprowadzenia zakazu importu produktów z bawełny i pomidorów z chińskiego regionu Xinjiang, chociaż ogłosiła węższy zakaz na produkty z pięciu konkretnych podmiotów. Po drugiej stronie stawu Dragon Nation rozszerzył również gałązkę oliwną na Stany Zjednoczone, ogłaszając zniesienie ceł na niektóre towary importowane z USA. Oczekuje się, że postępy między Stanami Zjednoczonymi a Chinami poprawią nastroje związane z ryzykiem.

Co więcej, ton ryzyka rynkowego został dodatkowo wzmocniony przez optymizm dotyczący możliwej szczepionki i leczenia wysoce zakaźnego koronawirusa. Te pozytywne wibracje pojawiły się po tym, jak chiński ekspert ds. Bezpieczeństwa biologicznego CDC potwierdził, że zwykli Chińczycy byliby w stanie otrzymać szczepionkę COVID-19 już w listopadzie lub grudniu, ponieważ badania kliniczne III fazy przebiegały bardzo sprawnie. Poza tym firmy Pfizer i BioNTech również zwiększyły nadzieje na szczepionki, stwierdzając, że chcą rozszerzyć rejestrację kandydatów na swoje badania.

Co więcej, nastroje związane z ryzykiem na rynku uległy dalszemu wzmocnieniu po publikacji lepszych niż oczekiwano danych o produkcji przemysłowej w Chinach, co wzmocniło nadzieje, że druga co do wielkości gospodarka świata wróci do normalności, co odbiło się na dolarach amerykańskich. Jeśli chodzi o dane, dane dotyczące sierpniowej sprzedaży detalicznej w Chinach r / r wyniosły 0,5%, wobec oczekiwanych 0% i poprzedniego -1,1%, przy produkcji przemysłowej r / r na poziomie + 5,6% w porównaniu z oczekiwanymi + 5,1% oraz poprzedni + 4,8%. W międzyczasie r / r inwestycje w środki trwałe pozostały na niezmienionym poziomie -0,3% wobec projekcji -0,4% i -1,6% wcześniej. Jednocześnie chińskie inwestycje w środki trwałe sektora prywatnego w okresie styczeń-sierpień spadły o 2,8% r / r. To z kolei umocniło dolara australijskiego, który jest postrzegany jako waluta ryzyka, i przyczyniło się do zysków na parze walutowej..

Wręcz przeciwnie, niepewność co do długo oczekiwanego pakietu fiskalnego pozostaje w grze, ponieważ żadna ze stron nie wykazuje żadnych wskazówek. Tymczasem rosnąca liczba przypadków COVID-19 na świecie nadal napędza obawy o globalne perspektywy gospodarcze. Na froncie dolarowym dolar amerykański pozostawał w ciągu dnia pod presją w obliczu niepewności co do kolejnej rundy rozmów na temat bodźców fiskalnych w USA. Co więcej, słabszy ton wokół rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, spowodowany optymistycznym nastrojem na rynku, wywarł dalszą presję na dolara, przyczyniając się do wzrostów tej pary. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego spadł do 93,029, spadając jeszcze bardziej z miesięcznego maksimum na poziomie 93,664, którego dotknął w zeszłą środę, z najniższym poziomem z zeszłego tygodnia na poziomie 92,695, co jest postrzegane jako bezpośrednie wsparcie.

W kraju publikacja protokołu z wrześniowego posiedzenia Banku Rezerw Australii (RBA) pokazała, że ​​bank centralny nie przejmuje się aprecjacją australijskiego dolara. Jednak RBA chce niższego kursu walutowego, który mógłby wspierać ożywienie gospodarcze. To z kolei wzmocniło australijską walutę i rozszerzyło wsparcie dla majora.

Codzienne wsparcie i opór

S1 0,7208

S2 0,7247

S3 0,7269

Punkt obrotu 0.7286

R1 0,7308

R2 0,7326


R3 0,7365

Plik AUD / USD para nadal napotyka opór na poziomie 0,7344, a bycze przecięcie na poziomie 0,7344 może przedłużyć bycze nastawienie do dzisiejszych poziomów 0,7412 i 0,7450. W dolnej części wsparcie utrzymuje się na poziomach 0,7245 i 0,7149. Bycze nastawienie wydaje się dziś dominujące; Jednak oczy wszystkich zwrócą się dziś na dane z amerykańskiego FOMC i stóp procentowych funduszy federalnych. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector