Australijczyk upada! Tygodniowe ramy czasowe prześladują AUD / USD

Od dłuższego czasu przyglądam się AUD / USD. Ta para handluje w szerokim zakresie już od około roku i nie wydaje się, żeby wkrótce się z tego wyrwała. W tej chwili jestem podekscytowany tą parą, ponieważ wygląda na to, że nieskazitelna okazja do krótkiej sprzedaży pojawia się w szerszych ramach czasowych, co jest szczególnie widoczne na wykresie tygodniowym. Przyjrzyjmy się bliżej AUD / USD:

 

AUD / USD – Niedźwiedzie są gotowe!

Australijczyk upada 1Tygodniowy wykres AUD / USD

Jak wyraźnie widać na tym wykresie, cena weszła do ważnej strefy oporu, która również znajduje się na szczycie zakresu. Byki wielokrotnie kwestionowały ten poziom w ciągu ostatniego roku, ale nie były w stanie go pokonać. W międzyczasie traderzy z zakresu osiągali spore zyski, ponieważ cena oscylowała w tym zakresie.

Cena nie tylko zbliża się do szczytu zakresu, ale wykazuje oznaki wyczerpania. Właśnie tego powinniśmy szukać w rejonie najwyższego oporu. Wszystkie ostatnie trzy świece dzienne mają knoty w górę, które pokazują nam, że sprzedawcy wkraczają tutaj, podczas gdy kupujący są wyczerpani. Te świece odrzucenia mogą być używane jako wyzwalacz do zwarcia. Tworzą również wzór nazywany falą wysoką. Wysoka fala to kilka podobnych do doji świec z knotami skierowanymi w górę lub w dół. W tym przypadku knoty są skierowane do góry, co wskazuje na możliwość zwarcia. Oto wykres, który podkreśla powstawanie wysokich fal:

Australijczyk schodzi w dół 2Tygodniowy wykres AUD / USD

Jednym ze sposobów, w jaki możemy handlować tym ustawieniem, jest wejście po aktualnej cenie rynkowej, ze stop lossem umieszczonym kilka pipsów powyżej szczytu świecy w środku tej czerwonej elipsy. Cel powinien być dwukrotnie większy niż odległość stop loss, co w tym przypadku wygląda jak bardzo realistyczna odległość docelowa.

Pamiętaj, że patrzymy tutaj na tygodniowe ramy czasowe i że ten rodzaj handlu może zająć kilka tygodni. Możesz potrzebować trochę cierpliwości. Mówię „może”, ponieważ rozegranie tej transakcji może zająć mniej niż jeden dzień, jeśli rynek wykazuje wystarczającą zmienność.

Za kilka minut będziemy mieć kilka naprawdę ważnych danych ekonomicznych z Australii – dane o PKB o godzinie 00:30 czasu GMT. 30 minut później mamy numery produkcyjne z Chin. Jest to ważne dla Australii i dla dolara australijskiego, ponieważ Chiny importują duże ilości towarów z tego kraju i są najważniejszym partnerem handlowym Australii. W przypadku wzrostu produkcji w Chinach można się spodziewać, że więcej towarów będzie kupowanych z Australii, co jest korzystne zarówno dla australijskiej gospodarki, jak i jej waluty.

 

EUR / USD – nadal zdecydowanie niedźwiedzi

Australijczyk upada 3Wykres dzienny EUR / USD

Kurs EUR / USD również drukował knoty zwyżkowe w ciągu ostatnich trzech dni handlowych. Techniczny obraz silnie sugeruje dalszy spadek tego kursu. Tą parą można handlować, wchodząc po bieżącej cenie rynkowej, handlując przełamaniem wtorkowej świecy odrzucającej niedźwiedzie lub czekając na zniesienie przed wejściem w pozycję krótką. Wtorkowa świeca to silna świeca odrzucająca, która przebiła 20-EMA. Te świece odrzucenia mają tendencję do dawania dobrego następstwa w kolejnych dniach. To może być interesujące…

 


S&P 500 – wciąż leci wysoko

S&P 500, który jest indeksem giełdowym w USA, odnotował ostatnio wyjątkowo zwyżkowy wzrost. Ten niesamowity bieg byków nieco zwolnił w ciągu ostatnich kilku dni, ale to nie znaczy, że wkrótce będzie musiał spaść niżej. Oczywiście szanse na korektę są zawsze, ale nie walczmy z tym silnym trendem. Spójrzmy na dzienny wykres tego indeksu:

Australijczyk upada 4S&Wykres dzienny P 500

Tutaj widzimy kilka świec doji, które powstały w ciągu ostatnich kilku dni. Te dojis i niedawny ruch boczny sugerują, że wkrótce możemy zobaczyć płytką korektę. Oczywiście cena mogłaby po prostu kontynuować notowania w górę bez tworzenia znaczącej korekty, ale korekta byłaby bardziej pożądana w celu uzyskania lepszej okazji do ponownego wejścia na ten rynek. Miej oko na ten indeks. Ten byk jeszcze się nie skończył!

 

Inne wydarzenia informacyjne w środę

Prezydent USA Donald Trump wygłosi przemówienie za kilka godzin o godzinie 02:00 GMT.

Dane dotyczące produkcji w Wielkiej Brytanii i USA są w górę w dalszej części dnia, odpowiednio o 09:30 i 15:00 GMT.

Decyzja dotycząca stóp procentowych BoC (Bank of Canada) zapadła o godzinie 15:00 GMT.

Opłacalny handel!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector