Biczerzy wyborcze złapali wielu po niewłaściwej stronie rynku. Funt pęka, podczas gdy jen się ślizga

Gracze rynkowi oczekiwali zwycięstwa Hillary Clinton. Co za niespodzianka, gdy Donald Trump objął prowadzenie, po dłuższym czasie pozostawania w tyle (pod względem liczby głosów). Kiedy świat finansów zdał sobie sprawę, że Trump wygra, zareagował dużym ruchem rezygnacji z ryzyka. Akcje wyprzedały się dramatycznie, duże ilości pieniędzy napłynęły do ​​bezpiecznych aktywów, takich jak japoński jen i złoto. Dolar amerykański znacznie osłabił się w stosunku do wszystkich głównych walut, z wyjątkiem dolara kanadyjskiego i dolara australijskiego. Ci dwaj byli nawet słabsi od dolara, ponieważ jako waluty surowcowe są szczególnie podatne na spadki ruchów obniżających ryzyko. Japoński jen, frank szwajcarski, funt brytyjski i euro znacznie zyskały na wartości w stosunku do dolara w bardzo krótkim czasie. Na przykład jen zyskał ponad 400 pipsów w stosunku do dolara w ciągu zaledwie kilku godzin.

 

Jednak nastroje inwestorów szybko zmieniły się od ryzyka do ryzyka. Te zaostrzone ruchy szybko się odwróciły, a kilka z tych walut straciło nawet więcej w stosunku do dolara, niż początkowo zyskały. Jedną z takich walut jest euro. Spójrzmy na EUR / USD:

 

Wykres godzinowy EUR / USD

 

Tutaj możesz zobaczyć masowy Euro-pop w środę. Jest oczywiste, że wielu długich traderów zostało złapanych po złej stronie rynku. Wielu z tych handlowców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich pozycji, gdy rynek gwałtownie się odwrócił później w ciągu dnia. Dlatego nigdy nie polegam wyłącznie na analizie fundamentalnej przy podejmowaniu decyzji handlowych. Wiele razy rynek albo przesadnie reaguje na fundamentalne katalizatory, albo je ignoruje. Czasami zachodzi reakcja na określony katalizator, ale znacznie słabsza niż oczekiwano. Czy rynek może kiedykolwiek skutecznie wycenić fundamenty? Z drugiej strony analiza techniczna jest znacznie lepszym sposobem oceny, w jakim kierunku zmierza rynek. Jest częściej aktualizowany, co sprawia, że ​​możemy szybko sprawdzić, czy na rynku wydarzyło się coś naprawdę ważnego. Na przykład, jeśli ktoś ma krótką pozycję na EUR / USD, a cena stopniowo spada, pojawienie się bardzo dużej 5-minutowej byczej świecy, powiedzmy 60 pipsów, naprawdę niepokoi tradera. Może to sygnalizować odwrócenie trendu lub bardzo ostrą korektę. Oto dzienny wykres kursu EUR / USD:

 

Wykres dzienny EUR / USD

 

Kurs EUR / USD z pewnością wydaje się w tej chwili bardzo ujemny, a wielu traderów, którzy kupili początkowe odbicie, zostało zatrzymanych, gdy się odwróciło. Likwidacja pozycji tylko dodała impetu gwałtownej wyprzedaży, która nastąpiła po początkowym odbiciu. Perspektywy dla tej pary pozostają na razie negatywne i być może w ciągu najbliższych kilku dni możemy napotkać dobre okazje do jej sprzedaży.

 

GBP / USD

 


Przez całe zawirowania i zmienność w tym tygodniu funt brytyjski radził sobie raczej dobrze. Podczas gdy wybory prezydenckie w USA naprawdę ukarały euro, w rzeczywistości pomogły funtowi zyskać trochę więcej miejsca. Spójrz na ten dzienny wykres GBP / USD:

 

Wykres dzienny GBP / USD

 

W środę na tej parze było dużo spadków, ale w czwartek funt solidnie pokonał dolara. Z pewnością funt brytyjski ma dużą siłę bazową, a GBP / USD i inne pary funtów z pewnością mogą zaoferować doskonałe możliwości handlowe w najbliższej przyszłości. GBP / USD odnotował w czwartek dobry, mocny dzień i wzrósł o około 147 pipsów.

 

USD / JPY

 

Ta para również odwróciła swoje początkowe straty, które poniosła w środę. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres godzinowy USD / JPY

 

W tym tygodniu naprawdę widzieliśmy duże ruchy na rynku walutowym! Tam, gdzie występują ruchy rynkowe, można zarobić pieniądze, a zwiększona zmienność może przyspieszyć osiągnięcie celów.

 

Zwróć uwagę, jak 20-EMA (niebieska średnia ruchoma) zaczęła działać jako dynamiczne wsparcie wkrótce po przebiciu przez nią ceny. Obszar jest zaznaczony czerwonym prostokątem na powyższym wykresie.

 

Jestem podekscytowany całą zmiennością i w ciągu najbliższych kilku dni możemy uzyskać dostęp do transakcji. Być może moglibyśmy na przykład uzyskać pewne soczyste cofnięcia do 20-EMA na wykresie godzinowym. Po prostu upewnij się, że rynek nadal tworzy wyższe szczyty i wyższe dołki, jeśli zdecydujesz się wejść na pozycję długą.

 

Ze względów praktycznych nie mamy zaplanowanych żadnych ważnych publikacji danych ekonomicznych na jutro (piątek). Jest przemówienie pana Poloza z BOC (Bank of Canada) o godzinie 15:50 GMT, które może spowodować pewne ruchy na rynku, ale wątpię, czy zobaczymy wiele działań z tego wynikających.

 

Opłacalny handel!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector