Bitcoin bije nowy rekord i trzęsie się z rozwidlającymi się obawami

Można śmiało powiedzieć, że przynajmniej na krótką metę bitcoin nie został uderzony przez ostatnie wydarzenie rozwidlenia co doprowadziło do powstania gotówki bitcoin. Zaledwie kilka dni po tym wydarzeniu cyfrowa waluta zdołała pobić swój rekord cenowy i osiągnąć wartość ponad 3300 USD za jednego bitcoina.

W tej chwili huśtawka w górę trwa nadal i istnieje szansa, że ​​BTC przekroczy ten poziom do 3400 $, a może nawet więcej w nadchodzących godzinach. Ponieważ handlowcy wykorzystują okazję do osiągnięcia dalszych zysków, a główne media zajmują się sukcesem, w umysłach członków społeczności bitcoin pojawia się pytanie – jak będzie wyglądał ekosystem bitcoin w nadchodzących miesiącach, teraz, gdy gotówka bitcoin ma została założona.

Nie ma łatwej odpowiedzi na to wieloaspektowe pytanie, ale oto kilka najważniejszych czynników związanych z dylematem. Tutaj są również wątki, które łączą te czynniki i potencjalne sposoby, w jakie mogą ze sobą współdziałać w najbliższej przyszłości.

Zaufanie na rynku

Zaufanie, jakim handlowcy i inwestorzy mieli w BTC, nie zniknęło po tym, jak doszło do forkingu – wzrost ceny i brak jakiegokolwiek dramatycznego spadku podczas właściwego forkingu są potwierdzeniem tego samego pomysłu. Przed rozwidleniem łatwo było wyobrazić sobie przynajmniej tymczasową niestabilność, gdy miało miejsce to nigdy wcześniej nie widziane wydarzenie w łańcuchu bloków bitcoin.

Jednocześnie wielu analityków ostrzegało przed możliwością znacznie szerszej niestabilności lub nawet całkowitego załamania ceny BTC. Ten sam krach zostałby pobudzony przez inwestorów wykupujących swoje fundusze ze względów bezpieczeństwa, a tym samym obniżających wartość w klasyczny sposób wyprzedaży.

Ale gdy zaczęło się rozwidlać, a narodziny gotówki bitcoinowej trwały, cena BTC pozostała stabilna i na poziomie, nawet będąc świadkiem krótkiego wzrostu wartości. Wszystko to oznacza, że ​​cena i zaufanie rynku do BTC nie idą nigdzie w związku z uruchomieniem gotówki bitcoin.

Kapitalizacja rynkowa BTC

Oprócz ceny, ogólna wartość kapitalizacji rynkowej BTC jest również regularnie cytowanym czynnikiem stabilności i siły sieci. Z początkiem 2017 roku, stało się to niezwykle ważne, ponieważ wielu zdało sobie sprawę, że ogólna kapitalizacja rynkowa nie tylko bitcoinów, ale także innych kryptowalut. Ether to jeden z najlepszych przykładów waluty cyfrowej, która wraz z bitcoinem wzrosła w spektakularny sposób i może w pewnym momencie przejąć pozycję lidera w tym zakresie.

Teraz ostatni wzrost ceny BTC również zwiększył kapitalizację rynkową, która przekroczyła 50 miliardów dolarów. Po raz pierwszy kapitalizacja rynkowa osiągnęła ten poziom. Teraz wynosi ponad 52 miliardy dolarów, naśladując wzrost cen.

Nie ma powodu, aby nie sądzić, że może on działać w ten sam sposób, jak cena w krótkim okresie. Jeśli jeden z nich wzrośnie, istnieje pewność, że drugi również się pojawi.

Obecność gotówki Bitcoin

Według mediów głównego nurtu jednym z głównych powodów wzrostu wartości i kapitalizacji rynkowej BTC jest prosty fakt, że nie upadł on po powstaniu BCC. Jednak to samo stwierdzenie podkreśla fakt, że większość osób spoza domeny cyfrowej waluty ma ograniczoną wiedzę o niej i jej procedurach.

BCC i BTC nie są na wojennej ścieżce i nie ma powodu, aby zakładać tutaj grę o sumie zerowej. Prostszym sposobem postrzegania BCC było malowanie go jako kolejnej waluty cyfrowej, która ma swój debiut. W końcu niewielka mniejszość górników, którzy wzięli na siebie nowy kod, nigdy nie miała szans (ani nie miała zamiaru) zakłócić podstawowego kodu BTC i sposobu jego uruchomienia po modyfikacji SegWit2x.

Nie ma rywalizacji ani konkurencji między dwiema walutami cyfrowymi, poza tą, którą wyobrażają sobie osoby słabo poinformowane w temacie. Dlatego BCC nie ma mocy, aby zakłócić BTC, a ludzie, którzy go wspierają, nie chcą czegoś takiego, niezależnie od tego, jak gorąca debata żeglarska rozgrzała się w ostatnich latach..

Ethereum Story

Jeśli chodzi o przyszłość ceny BTC, dobrym przykładem może być sieć ethereum. Sieć, oprócz tego, że sama w sobie jest walutą cyfrową, jest również dostawcą funkcji inteligentnych kontraktów, z których inni mogą korzystać do różnych celów. W ten sposób oferuje unikalną opcję na rynku walut cyfrowych – poza tym, że jest używana jak bitcoin do hazardu online i wiele innych rzeczy, może być osadzony jako część nowych systemów prowadzenia dokumentacji i jej śledzenia.

W momencie jego uruchomienia cena poszczególnych tokenów ETH była mierzona w pojedynczych dolarach i sytuacja utrzymywała się na niezmienionym poziomie przez kilka miesięcy. Ale potem, wraz z dużym wzrostem ceny BTC, ETH również zaczął rosnąć. Obecnie jest to druga najpopularniejsza sieć i pewny jest jej przyszły rozwój.

Ponieważ obaj rosną przy użyciu własnej dynamiki (ETH spadł o prawie 40% kilka tygodni temu, podczas gdy BTC nadal się rozwijał), nie ma między nimi żadnej interferencji lub nie ma sensu dzielenia tej samej kapitalizacji rynkowej, która może trafić do jednej lub drugiej sieci. Jeśli odniosą sukces, obie sieci będą się rozwijać, a jeśli jedna lub obie upadną, ich kapitalizacja rynkowa załamie się i spadnie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me