Bitcoin Still o najlepszych wynikach w 2019 roku pomimo ostatniego slajdu

Dla inwestorów bitcoinowych rok 2019 był czymś w rodzaju rollercoastera. Po odzyskaniu części ziemi utraconej podczas krypto-zimy 2018 roku, w ciągu ostatnich trzech miesięcy wiodąca na świecie kryptowaluta powróciła do obaw o wykupienie.

Wraz ze zbliżającymi się ostatnimi miesiącami roku wielu inwestorów bitcoinowych ma nadzieję na powrót późnych wzrostów z ostatnich lat.

Pomimo wyzwań, bitcoin wciąż stoi nad resztą. Jest to najskuteczniejszy zasób roku 2019.

Bitcoin w górę o 114% od stycznia

Według Goldman Sachs, najlepszą klasą aktywów w 2019 roku były amerykańskie akcje technologiczne, które odnotowały 31% wzrost. Jednak w porównaniu do zwrotów z bitcoinów (ignorowanych przez Goldman Sachs w ich obliczeniach) jest to małe piwo.

W tym samym okresie złoto wzrosło o 17%. Tymczasem S&P 500 zwrócił 21%. Ci, którzy szukają bezpiecznej przystani w obligacjach skarbowych USA, mieli jeszcze mniej powodów do świętowania, ze zwrotem w wysokości 1,6%.

W tym samym okresie Bitcoin wzrósł o 114%. Inwestor, który 1 stycznia poparł bitcoina, podwoiłby swoje pieniądze, a potem trochę. Dzieje się tak pomimo pofalowań, które pokazują codzienny, tygodniowy handel na rynkach bitcoinów.

Bitcoin zakończył trzeci kwartał z przyzwoitą kwotą 8303 USD. To spadek w porównaniu z czerwcowymi szczytami, kiedy kryptowaluta powróciła do 12 902 USD. 1 stycznia 2019 roku było to 3801 USD.

Analitycy nie spodziewają się spowolnienia tego wzrostu w najbliższym czasie. Według Brada Keouna z CoinDesk, znaki wskazują na wznowiony wzrost do końca roku. To może wynieść BTC poza czerwcowe szczyty.

„Ceny bitcoinów wzrosły ponad dwukrotnie w 2019 r., Znacznie przewyższając 31-procentowy zwrot z amerykańskich akcji technologicznych, które Goldman Sachs uważa za najlepszą klasę aktywów od początku roku. Zwroty ponadnormatywne mogą przyciągnąć zainteresowanie dużych inwestorów na pozbawionych zysków tradycyjnych rynkach finansowych. Kierownictwo firmy Messari twierdzi, że ceny bitcoinów, obecnie około 8200 USD, mogą wzrosnąć do nowego szczytu w pozostałych miesiącach roku, osiągając poziom 12 902 USD osiągnięty w czerwcu ”.

Jednak dla zbyt wielu inwestorów, szczególnie na poziomie instytucjonalnym, bitcoin pozostaje nietykalną propozycją. Przynajmniej na razie.

Inwestorzy instytucjonalni zaczynający rozgrzewać się do bitcoina

Instytucje takie jak Goldman Sachs i JP Morgan już ujawniły swoje odczucia dotyczące bitcoinów. Główni dyrektorzy byli bardzo krytykowani. Ale jako bitcoin i kryptowaluta z dnia na dzień stają się coraz bardziej ugruntowane, poglądy te wydają się coraz bardziej nieaktualne i niedoinformowane.

Bitcoin istnieje dopiero od 2009 roku. To mrugnięcie okiem, jeśli chodzi o rynki finansowe. Zwłaszcza w przypadku inwestorów regulowanych branie pod uwagę czegoś, co wygląda dla nich jak aktywa spekulacyjne o niepełnych podstawach, których jeszcze nie rozumieją, nadal wydaje się ryzykowne.

Są oznaki, że nastrój się zmienia. Instytucje wszystkich rodowodów ocieplają się do kryptowalut jako klasy aktywów.


Keld van Schreven, dyrektor firmy inwestycyjnej KR1 zajmującej się kryptowalutami, powiedział, że inwestorzy instytucjonalni zaczynają czuć się bardziej komfortowo z inwestowaniem w bitcoiny.

„Bitcoin istnieje już wystarczająco długo, a ludzie są z nim lepiej zaznajomieni. Tak, waha się szalenie, ale mogą znać innych ludzi, którzy mają bitcoiny, i powiedzieć sobie: „Hej, w tym roku spisali się całkiem nieźle”. To zawsze sprowadza się do strachu, że przegapią.

Wydaje się prawdopodobne, że rok 2020 przywita na bitcoinie coraz więcej inwestorów instytucjonalnych. Dla wielu, w tym dla analityków Messari, rola bitcoina jako cyfrowego magazynu wartości będzie kluczowa w miarę dojrzewania rynku.

Dla zwykłych inwestorów to dobra wiadomość. Rosnący popyt instytucjonalny będzie się utrzymywał podnieść ceny bitcoinów długoterminowy. A z podażą ustaloną na poziomie 21 milionów BTC, nadejdzie dzień w niezbyt odległej przyszłości, w której nie będzie już więcej bitcoinów do wydobycia, co oznacza kupowanie bitcoinów będzie trudno..

Co to oznacza dla inwestorów i spekulantów Bitcoin?

Pomijając wzloty i upadki codziennego handlu bitcoinami, sam bitcoin pozostaje atrakcyjną perspektywą, szczególnie dla inwestorów indywidualnych.

Nie musisz być bankiem lub funduszem emerytalnym, który ma awersję do ryzyka, aby czerpać korzyści z bitcoinów. Chociaż istnieje niezaprzeczalne ryzyko związane z inwestowaniem na rynku, który w porównaniu z innymi klasami aktywów jest zmiennym, wciąż istnieje miejsce na wzrost bitcoina zarówno w średnim, jak i długim okresie.

Jeśli szukasz punta, bitcoin ma udokumentowaną historię wzrostu. Jeszcze w 2017 roku można było kupić 1 BTC za 806 USD, czyli około 10% jego dzisiejszej wartości.

Biorąc pod uwagę możliwość wzrostu w ostatnim kwartale 2019 r., A rynki nadal dojrzewają, ponieważ inwestorzy instytucjonalni powoli przychodzą do pomysłu wspierania bitcoina, istnieją wyraźne argumenty, aby zaangażować się w to wcześniej niż później..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector