Bitcoin Tech i jego wpływ na cenę BTC

Dla każdego nowego inwestora bitcoin może być bardziej niż onieśmielający jako domena inwestycyjna. Wystarczy sprawdzić kanały informacyjne i być zbulwersowanym niezliczonymi dziwnymi frazami i przyciągającymi uwagę nagłówkami, z których wszystkie sugerują, że trwają zmiany tektoniczne – pozytywne lub negatywne, a czasem nawet połączenie tych dwóch..

Z tego powodu wielu inwestorów nie jest w stanie w pełni zrozumieć podejmowanego przez siebie ryzyka i tego, co mogą oznaczać pewne wydarzenia dla ich portfela wschodzącego. Proces forking BTC 2017 która miała miejsce na początku sierpnia, jest tego doskonałym przykładem. To przedsięwzięcie było z pewnością całkowitą tajemnicą dla wielu tradycyjnych inwestorów pracujących w finansach, którzy bezskutecznie próbowali znaleźć znaną im analogię..

Jako zdarzenie wyłącznie cyfrowe w dziedzinie kryptowalut, jego skutki i wpływy nie są łatwo zrozumiałe dla wielu inwestorów, poza tym, że są istotną siłą dla ceny BTC. Aby lepiej zrozumieć proces rozwidlania i jego wpływ, oto przegląd wydarzenia, procesu, który nastąpił i co to wszystko oznacza dla tych, którzy po prostu chcą zarabiać pieniądze, inwestując w sieć bitcoin.

Wydarzenie oparte na oprogramowaniu

Najłatwiejszym sposobem postrzegania bitcoina jest postrzeganie go, podobnie jak każdej innej waluty cyfrowej, jako oprogramowania. W tej samej konfiguracji rozwidlenie to zmiana w oprogramowaniu, która ma wpływ na użytkowników końcowych. Tutaj, z zasobem takim jak BTC, sieć, która go obsługuje, potrzebuje tylko pary kluczy haseł, aby mogła działać. Są urażeni możliwością dostępu do sieci, a następnie, działając jako rozproszona księga P2P, śledzi, kto jest właścicielem, ile i komu.

Ale jeśli klucze są modyfikowane w ich oprogramowaniu, to samo wpływa dramatycznie na sieć, z której je uruchamia. Może również radykalnie zmienić wartość roszczeń użytkownika – oprogramowanie jest tym, co definiuje aktywa, a wraz z nim cena, jaką inwestorzy są skłonni za niego zapłacić.

Poprzednie Forks

Istnieje wiele różnych typów widelców, a większość z nich jest zasadniczo prosta w swojej konstrukcji. Hard fork powoduje jednak, że każda transakcja przetwarzana przez nową modyfikację oprogramowania jest całkowicie niekompatybilna ze starszą. Miękki widelec posiada funkcję kompatybilności wstecznej.

Na początku sierpnia bitcoin przeszedł proces twardego rozwidlenia, który był głośny z punktu widzenia opinii publicznej i mediów. Ta szczególna zmiana w oprogramowaniu spowodowała podział sieci i zapoczątkowała nową wersję sieci o nazwie Bitcoin Cash.

Poślizg nastąpił po latach nieporozumień między przeciwnymi obozami wewnątrz społeczności bitcoinów. Spór dotyczył aktualizacji skalowania, w której obóz gotówki bitcoin nie okazał zaufania i wsparcia. Doprowadziło to do konkurencyjnego, a także niekompatybilnego łańcucha bloków bitcoin i blockchain gotówki bitcoin, zarówno pod względem technologii, jak i aktywów..

Wydarzenie to było powszechnie postrzegane jako duży problem dla ceny BTC, a wielu analityków twierdziło, że cena zostanie obniżona przez to wszystko. Jednak nic takiego w rzeczywistości się nie wydarzyło.

Silny huśtawka w górę

1 sierpnia, tuż przed hard forkingiem, cena BTC wyniosła 2759 USD. Około tygodnia po wystąpieniu podziału plik BTC był notowany po najwyższej jak dotąd cenie ponad 4000 USD. Niedawno cena osiągnęła blisko 4500 USD, po raz pierwszy od uruchomienia sieci.

Może się to wydawać dziwne, ale niektóre proponowały teorie, że przeciągająca się debata na temat skalowania stanowiła duży punkt oporu, a teraz, gdy została rozstrzygnięta, wyniki doprowadziły do ​​ulgowego wzrostu cen. W tym samym czasie gotówka bitcoin osiągnęła cenę około 280 USD, która regularnie oscyluje w przedziale 250-300 USD.

W przypadku obu kryptowalut rozwidlenie nie doprowadziło do katastrofalnych problemów. Zamiast tego wydaje się, że sprowadził BTC i BCC na stabilne wody o znacznym potencjale wzrostu.


Dobrze znana historia

Niektórzy twierdzą, że ta sytuacja nie jest aż tak wyjątkowa i że idea przeciwnego wiatru i jego przeciwnego wiatru jest znana każdemu, kto bierze udział w jakimś procesie inwestycyjnym. Wiatr w plecy to pozytywny moment dla inwestycji – efekty aureoli spowodowane jakimś utajonym trendem lub korzystnymi wiadomościami. Przeciwny wiatr jest dokładnym przeciwieństwem – presją, która jest rozciągnięta na cenę jako czynnik ryzyka lub inny negatywny trend (lub przynajmniej trend, który jest postrzegany jako negatywny).

O przeciwnych wiatrach mówi się szczegółowo, gdy pojawia się pewien negatywny trend lub ryzyko związane z określonym przedsięwzięciem. Ale kiedy przeciwności słabną, cena przedsięwzięcia zaczyna rosnąć i są to przypływy i odpływy, które regularnie obserwuje się na tradycyjnej giełdzie.

Na przykład firma, która rozstrzyga sprawę przeciwko niej lub zgadza się zapłacić określoną grzywnę za wstrzymanie regulacji, znajduje się na końcu cyklu przeciwnego. Kiedy to się skończy, firma zwykle widzi wzrost cen, ponieważ rynki unikają niepewności. Kiedy problem zostaje rozwiązany, rynki najczęściej postrzegają to jako szansę na zakup.

W tym przypadku BTC analitycy wykazują tendencję do postrzegania hard forka jako przeciwnego wiatru, który niesie ze sobą poziom zagrożenia dla kryptowaluty. Po jej zakończeniu faza załamania rozpoczęła się dla obu walut cyfrowych, powodując obecny wzrost cen.

Pojawia się nowy trend

Wartość BTC wzrosła od czasu powstania BCC. Jeśli ta konfiguracja będzie kontynuowana, istnieje wyraźny potencjał przyszłych wydarzeń rozwidlających się (które niewątpliwie nadejdą) jako nowa szansa na zwiększenie wartości kryptowaluty. To samo można następnie wykorzystać do hazard online, nabywanie towarów i usług oraz wiele więcej, podobnie jak dzisiejsze waluty cyfrowe.

W takim przypadku forking może być postrzegany jako zdarzenie tylne dla waluty cyfrowej. Ten sentyment może pozwolić traderom i inwestorom wyjść z procedur rozwidlania większej liczby aktywów, które są sprzedawane po wyższej cenie. Nie ma potrzeby podkreślania, jak korzystne byłoby to dla wszystkich.

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector