Bliższe spojrzenie na wrażenie

W amerykańskiej polityce jest stare powiedzenie: „wybory mają konsekwencje”. Dla partii republikańskiej i prezydenta Donalda Trumpa wybory śródokresowe w 2018 roku zaczynają udowadniać, że stary aksjomat jest prawdziwy. Po uzyskaniu demokratycznej większości w Izbie Reprezentantów USA 6 listopada 2018 r. Szansa na rozpoczęcie kampanii impeachmentu przeciwko Prezydentowi Stanów Zjednoczonych (POTUS) wzrosła wielokrotnie..

Idąc dalej, śledztwo Kongresu przeciwko Trumpowi będzie kluczowym czynnikiem wpływającym na uczestnictwo na rynkach finansowych. W tym miejscu warto przyjrzeć się, czym jest oskarżenie, co może się zdarzyć i jak może to wpłynąć na rynki..

Co to jest odruch prezydencki?

Czym właściwie jest oskarżenie prezydenta Stanów Zjednoczonych? Z definicji jest to proces wniesienia przez Izbę Reprezentantów USA zarzutów przeciwko POTUS za domniemane popełnienie przestępstw. Kwalifikujące się wykroczenia są określane jako „zdrada, przekupstwo lub inne poważne przestępstwa i wykroczenia”.

Proces impeachmentu składa się z trzech części:

  • Najpierw wszczyna się dochodzenie Kongresu i wnosi oskarżenia.
  • Po drugie, Izba Reprezentantów głosuje nad każdym wniesionym zarzutem. Do przyjęcia oskarżenia lub „oskarżenia” potrzebna jest zwykła większość głosów.
  • Na koniec Senat przeprowadza formalny proces oskarżonego i wydaje werdykt. Przekonanie wymaga głosowania większości ⅔ większości. W przypadku skazania POTUS jest natychmiast usuwany z urzędu.

Z historycznego punktu widzenia Izba Reprezentantów wszczęła postępowanie w sprawie oskarżenia ponad 60 razy od końca XVIII wieku. Wiele z nich było przeciwko siedzącemu POTUSOWI. Tylko dwóch prezydentów zostało formalnie postawionych w stan oskarżenia; Andrew Johnson i Bill Clinton. W obu przypadkach POTUS został uniewinniony przez Senat.

Historycznie rzecz biorąc, szanse sprzyjają Trumpowi przetrwać burzę. Jednak pojawiają się podobieństwa z rezygnacją Richarda Nixona w latach 60. Nixon ustąpił tuż przed wniesieniem przeciwko niemu formalnego zarzutu impeachmentu. Wielu członków amerykańskiej społeczności politycznej podaje to jako możliwy scenariusz dla Trumpa przed wyborami w 2020 roku.

oskarżenieTylko dwóch prezydentów miało kiedykolwiek wpływ na historię Stanów Zjednoczonych.

Jakie są szanse na zaistnienie Trumpa?

Na razie wszelkie prognozy dotyczące faktycznego usunięcia Trumpa ze stanowiska są w najlepszym razie oparte na wiedzy. Niemniej jednak bukmacherzy i różne polityczne serwisy z grami podejmują działania w związku z tym, co może przynieść POTUS. Oto kilka z najbardziej znaczących kursów ze strony handlu politycznego Predicit.com:

  • Obecne kursy wskazują, że istnieje około 65% szans, że Trump zostanie formalnie postawiony w stan oskarżenia przed końcem swojej pierwszej kadencji.
  • Obecne kursy wskazują, że istnieje około 80% szans, że Senat uniewinni Trumpa z zarzutów.
  • W chwili pisania tego tekstu szanse wskazują, że Trump jest faworyzowany (40%), a następnie Elizabeth Warren (32%) i Joe Biden (13%), aby wygrać wybory prezydenckie w 2020 r..

Wchodząc w cykl wyborczy w USA w 2020 roku, prawie wszyscy na rynkach wiedzieli, że czeka nas bezprecedensowa akcja. Ponieważ wybory są jeszcze za ponad rok, wygląda na to, że rozpoczęcie gry nastąpiło trochę za wcześnie. Chociaż prawdopodobieństwo usunięcia Trumpa ze stanowiska jest minimalne, jest taka możliwość. Handlowcom zaleca się ocenę sytuacji w miarę jej rozwoju.

Przegląd

Chociaż oskarżenie może być bezowocnym przedsięwzięciem dla opozycji Trumpa, jest kilka rzeczy, które może zrobić. Oto dwie kluczowe kwestie wynikające z postępowań, które wstrząsną rynkami forex i futures przed Nowym Rokiem 2020:

  • Wojna handlowa między USA a Chinami: Trzeba pomyśleć, że możliwość usunięcia Trumpa ze stanowiska podważy wysiłki negocjacyjne USA. Moim zdaniem Chiny nie będą się spieszyć z zawarciem umowy, biorąc pod uwagę niepokoje polityczne. Z pewnością wpłynie to na utrzymujące się przekonanie, że w najbliższym czasie zbliża się znaczne spowolnienie gospodarcze na świecie.
  • USMCA: Ponieważ Kongres ugrzęźnie w przesłuchaniach w sprawie oskarżenia, umowa między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem i Kanadą zostanie odrzucona. To wielka sprawa dla USD / CAD i może spowodować dramatyczne przeszacowanie tej pary.

Pod koniec dnia prawdopodobnie wzrośnie zainteresowanie bezpiecznymi przystaniami i zmienność uderzy na rynki akcji. Wypatruj byczego złota i spadkowego kursu USD / CHF w średnim okresie. Dalej (I kw. 2020 r.) Jest duża szansa, że ​​dolar utrzyma swoją wartość, a „Trump Rally” na amerykańskich akcjach stanie się poważnym wyzwaniem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy niespotykaną zmienność indeksów w USA – pomyśl co najmniej o kilku 1000-1500 punktach dziennych zakresów w DJIA. 


Bez wątpienia są to fascynujące czasy polityczne, obarczone niepewnością. Późniejsza zmienność rynku stworzy mnóstwo okazji. Dla nas, aktywnych traderów, być może nigdy nie będzie lepszego czasu na bycie na rynkach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector