BTC.sx umożliwia handlowcom bitcoinów dalsze życie według marzeń

BTC.sx

Odkąd Bitcoin stworzył innowacyjne wejście, wyrosło kilka branż, szczególnie w sektorach finansów i technologii. BTC.sx, pierwsza platforma handlowa obsługująca wyłącznie bitcoiny, dostrzegła świetną okazję związaną z wykorzystaniem Bitcoin i wykorzystała ją do obsługi znacznej części rynku handlowego.

W wywiadzie dla szefa działu zarządzania produktem i operacji Colinem Kwanem mówił o początkach firmy, która wprowadziła przełomowe możliwości handlowe oraz o tym, jak BTC.sx będzie nadal realizować swoją wizję łatwych i szybkich transakcji Bitcoin dla wszystkich bez zwykłego bariery.

Każdy entuzjasta Bitcoina przeszedł przez podróż – co sprawiło, że zainteresowałeś się Bitcoinem i doszedłeś do wniosku, że jest to coś, czemu poświęciłbyś wiele swojego czasu?

Większość ludzi mówi, że Bitcoin zmienia sposób, w jaki finansujemy. Mam 15-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i finansach oraz 22 lata w technologii. Widziałem, jak finanse są przetwarzane z komercyjnego punktu widzenia i wiem, że w ciągu ostatnich 15 lat ulepszenia postępowały niewiarygodnie wolno i, w większości, są niezaprzeczalnie drogie w stosunku do tego, co jest oferowane.

Tradycyjne finanse są biurokratyczne i obciążone pośrednikami. Widzę, że Internet i Bitcoin mogą to wszystko zmienić. Zmniejszy to moje osobiste koszty prowadzenia interesów, nie mówiąc już o reszcie świata.

BTC.sx QuoteIle czasu zajęło Ci uruchomienie witryny?

Z BTC.sx rozpoczęliśmy ten pomysł pod koniec 2012 roku. Na początku 2013 roku stworzyliśmy i przetestowaliśmy wersję alfa platformy opartej na Mt.Gox i mogliśmy uruchomić naszą internetową wersję Beta w kwietniu 2013 roku. Witryna została przeniesiona trochę od tych wcześniejszych dni, a teraz rozgałęziliśmy się na 3 różne giełdy i chcemy wprowadzić o wiele więcej.

To, co możesz powiedzieć, jest najlepsze w Twojej witrynie?

Jak wspomniano, spekulanci są niezbędni na każdym rynku. Wolne rynki nie są dostępne bez spekulantów. Biznes jest wtedy prowadzony tylko bezpośrednio z dostawcami, co tworzy bariery i nierówności w relacjach. Spekulanci napędzają płynność, która reguluje podaż, a tym samym koszty. Nasza strona zapewnia spekulantom narzędzia do handlu na giełdach bez konieczności bezpośredniego zajmowania się każdą z giełd (w ten sposób posiadając wiele kont).

Ponadto użytkownicy mogą spekulować i czerpać zyski ze wzrostu cen (kupuj tanio, sprzedaj drogo – zwane „długimi”), a także czerpać zyski ze spadających cen (sprzedawaj drogo, kupuj tanio – zwane „krótkimi”). Tego ostatniego nie można zrobić na giełdach, ponieważ musisz zatrzymać zasób, zanim będziesz mógł wejść na krótką pozycję. Dźwignia daje również użytkownikom możliwość większego handlu bez konieczności wykorzystywania całych środków (lewarowanie jest podobne do wzięcia kredytu hipotecznego na nieruchomość, nadal trzeba wpłacić depozyt, a przy hipotece można dostać znacznie większy dom).

BTC.sxCo możesz powiedzieć o przepisach dotyczących hazardu i przepisach dotyczących kryptowalut?

Hazard to niewiarygodnie duża i dojrzała branża, a hazard online przeszedł przez bardzo podobne scenariusze, przez które przechodzi teraz kryptowaluta. Uważam, że podobne wymogi regulacyjne są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony konsumenta oraz legitymizacji całej branży kryptowalut.

Jak myślisz, co Bitcoin musi stać się bardziej widoczną i niezawodną formą płatności?

Bitcoin musi bardziej skupić się na rozwiązywaniu problemów, których dotychczasowe instytucje finansowe nie były w stanie lub nie chcą zmienić. Trzeba przełamać monopole (Visa, MasterCard itp.). W ten sposób zapewnienie łatwego dostępu do finansowania zwykłej osobie, a także stworzenie tańszych, szybszych i bardziej przejrzystych sposobów przesyłania pieniędzy za granicę i prowadzenia tradycyjnego handlu. Kiedy będziemy w stanie sprostać tym wymaganiom i rozwiązać te problemy, Bitcoin z racji zyska na znaczeniu. Jak mówi stare przysłowie – „Nie od razu Rzym zbudowano”.


Jakie były największe osiągnięcia, jakie osiągnąłeś podczas prowadzenia swojej strony internetowej od jej powstania? Co było najbardziej zaskakującym wyzwaniem w Twoim projekcie?

Jednym z najbardziej pamiętnych momentów dla BTC.sx był moment, w którym mogliśmy szybko (2 dni) przenieść się z Mt.Gox do BitStamp po upadku. To było ogromne przedsięwzięcie; jednak zawdzięczaliśmy to naszym klientom. Było to nie tylko wyzwanie, ale także niezmiernie satysfakcjonująca świadomość, że nasi klienci mogli znowu działać tak szybko.

Inną okazją było przekroczenie 50 milionów dolarów obrotu za pośrednictwem naszej witryny w ciągu pierwszych 12 miesięcy działalności. Najbardziej zaskakującym wyzwaniem było utrzymanie odchudzania podczas rozwoju firmy.

Jakie cechy Twojej firmy uważasz za rewolucyjne?

Byliśmy pierwszą witryną handlową obsługującą tylko Bitcoiny. Chociaż teraz brzmi to trywialnie, było to wtedy rewolucyjne. Pozwoliliśmy ludziom handlować z całego świata w ciągu kilku sekund od założenia konta. Nasze zastrzeżone cechy były również pierwszymi, które zaoferowały handel krótką stroną. Oznacza to, że możesz również czerpać zyski ze sprzedaży drogiej i kupowania taniej, zamiast kupować tylko tanio i sprzedawać drogo.

Dodatkowo, nasz produkt lewarowany daje użytkownikom pełną kontrolę, dzięki czemu mogą otwierać lub zamykać pozycję w dowolnym momencie (gdzie większość innych konkurentów dostarcza tylko kontrakty terminowe lub podobne produkty lewarowane oparte na kontraktach, które wymagają 2 kontrahentów i są znacznie bardziej skomplikowane utrzymać).

Nasi użytkownicy uwielbiają to, jak łatwo jest z nami otwierać pozycje; bardzo doceniają również przejrzystość naszej witryny. Wszystkie zyski są wypłacane w całości. To jest zaufanie, które z nimi zbudowaliśmy i chcemy, aby tak było.

Czy masz prognozę ceny Bitcoin?

Wierzę, że z niższym Cena bitcoina, ludzie są bardziej skłonni do kupowania, co oznacza, że ​​będzie on szerzej stosowany, a tym samym ekosystem będzie się stale rozwijał i stanie się towarem codziennym, takim jak PayPal. Gdy adopcja wzrośnie, z powodu ograniczonej podaży, cena odpowiednio wzrośnie, zmniejszając wahania zmienności.

Na koniec, czy masz jakieś sugestie dla tych, którzy nie otrzymują Bitcoina? I wszystko, co chciałeś dodać?

To jest droga na przyszłość. Czy nam się to podoba, czy nie, Bitcoin lub kryptowaluty zostaną osadzone w gospodarkach na całym świecie i jeśli ktokolwiek nie zaangażuje się w te obszary, będzie wiecznie walczył o odzyskanie tego, co myśli, że ma. Co ciekawe, wiele firm, które wstrzymywały się z korzystaniem z Internetu, straciło masowo. Te zasiedziałe firmy próbują teraz odzyskać utracone dochody z takich firm jak Amazon i tak dalej. Czy widzisz, jak Amazon odchodzi? Prawdopodobnie nie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector