Bycze nastawienie leży u podstaw cen ropy naftowej – ryzyko pogorszenia nastrojów w grze!

WTI Ropa naftowa jest wspierana, ale nie udało jej się przedłużyć wzrostów z poprzedniego dnia, pozostając na poziomie około 41,40, ponieważ kolejna fala blokad na całym świecie grozi kolejnym osłabieniem popytu na ropę, co utrzymuje ceny ropy naftowej pod presją. Przypomnę, że ceny ropy odbiły się na początku tygodnia, po tym, jak firma Pfizer ogłosiła, że ​​osiągnęła 92% skuteczność w badaniu szczepionki COVID-19. Ceny ropy wzrosły jeszcze bardziej, gdy członek OPEC Algieria zasugerował, że OPEC + może pogłębić cięcia produkcji grupy w styczniu.

Mimo to wzrost cen ropy naftowej był przejściowy lub krótkotrwały, wśród mieszanych sygnałów dotyczących koronawirusa (COVID-19) i wyników wyborów w USA, nie zapominając o perspektywach popytu OPEC. Oprócz tego, poważne straty cen ropy naftowej można również przypisać najnowszym raportom sugerującym, że produkcja ropy naftowej OPEC w październiku wzrosła o 320 000 BPD w następstwie wznowienia produkcji w Libii. Tymczasem siła Stanów Zjednoczonych o szerokich podstawach. dolar, wspierany przez mieszane nastroje rynkowe, również odgrywa istotną rolę w osłabianiu cen ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego.

Ale straty na ropie zostały ograniczone przez przeważające nadzieje na dalsze bodźce i szczepionkę na koronawirusa, co nieco ożywiło nadzieje na stabilne odbicie globalnego zapotrzebowania na energię. Obecnie cena ropy naftowej wynosi 41,47 USD i konsoliduje się w przedziale od 41,39 do 41,67 USD..

Mówiąc o negatywach, obawy o drugą falę koronawirusa i obawy przed ponownymi działaniami blokującymi na całym świecie nieustannie zagrażają odbudowie popytu na ropę. Należy zauważyć, że koronawirus (COVID-19) zbiera znaczące żniwo w USA. Zgodnie z najnowszym raportem, kraj codziennie zgłasza rekordowe przypadki w tempie ponad 100 000 dziennie. Zasadniczo wszystkie stany amerykańskie dostarczają stale niszczące raporty o stanie COVID-19, a także rekordową liczbę hospitalizacji i codziennych przypadków przekraczającą 100 000 w ciągu ostatnich kilku dni. W rezultacie Nowy Jork ogłosił 22:00. godzina policyjna w barach, siłowniach i restauracjach, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się. Warto wspomnieć, że liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 w USA wynosi obecnie ponad 60 000.

Oprócz Stanów Zjednoczonych w zeszłym tygodniu Europa ponownie nałożyła blokady, co wywiera dalszą presję na popyt na ropę. Zgodnie z najnowszym raportem Szwecja ogłosiła częściową blokadę, zamykając bary i restauracje po raz pierwszy od czasu pojawienia się wirusa. W związku z tym ograniczenia dotyczące blokowania „z powrotem do tyłu” będą miały natychmiastowy negatywny wpływ na paliwo transportowe, ponieważ więcej osób pozostanie w domu wieczorem..

Oprócz problemów związanych z wirusami, przyczyną niedźwiedzi cen ropy naftowej może być również długotrwała bójka między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, która stale nabiera tempa. Z drugiej strony wznowienie wydobycia ropy w Libii wciąż podsyca obawy o nadpodaż, która również odegrała istotną rolę w obniżeniu cen ropy. Odnotowano również, że produkcja ropy naftowej OPEC w październiku wzrosła o 320 000 BPD.

Oprócz tego spadki cen ropy naftowej zostały dodatkowo wzmocnione po obniżeniu przez OPEC prognozy wzrostu światowego popytu na ropę do 6,25 mln baryłek dziennie (BPD) na 2021 r. Z 7 mln BPD w lipcowym raporcie. OPEC dodał, że oczekuje się poważnego ograniczenia popytu na ropę w zakresie transportu.

 

Jednak nastroje na rynku od początku dnia wskazują na mieszane sygnały. W rezultacie handel mieszany można przypisać mieszanym sygnałom dotyczącym koronawirusa (COVID-19) i ruchom globalnej polityki pieniężnej, nie zapominając o wynikach wyborów w USA. Należy zauważyć, że czołowi producenci szczepionek, tacy jak Pfizer i Moderna, nieustannie walczą o znalezienie najlepszego lekarstwa na śmiertelnego wirusa. Pogłoski o bodźcach amerykańskich i dalszej poprawie relacji USA-Japonia pod przywództwem Demokratów również pomogły ograniczyć straty w zakresie nastrojów rynkowych..

W rezultacie dolar amerykański nie zdołał przedłużyć swojej nocnej passy wzrostowej i znalazł się w ciągu dnia pod pewną presją sprzedażową, w związku z dominującym nastrojem rynkowym związanym z ryzykiem. Co więcej, straty na dolara mogą być również związane z rosnącymi wskaźnikami zakażeń COVID-19 w USA i Europie, które wciąż podsycają wątpliwości co do ożywienia gospodarczego w USA. Jednak utrata dolara amerykańskiego stała się kluczowym czynnikiem, który pomógł ograniczyć straty cen ropy naftowej. To spowodowało wzrost cen ropy, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, spadł do 92,922.

.

Po stronie zwyżkowej straty na cenach ropy naftowej zostały dodatkowo ograniczone, gdy członek OPEC Algieria zasugerował, że OPEC + może pogłębić cięcia produkcji grupy w styczniu. Należy zauważyć, że algierski minister energetyki Mohamed Arab powiedział wczoraj, że OPEC + prawdopodobnie przedłuży cięcia ropy do 2021 roku lub je pogłębi, w zależności od warunków rynkowych. Te pozytywne komentarze pomogły ograniczyć depresyjne straty ropy.

Idąc dalej, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na kalendarz gospodarczy w USA, który zawiera najnowsze dane dotyczące inflacji w USA i liczby bezrobotnych. W międzyczasie aktualizacje rozmów handlowych w sprawie Brexitu nie stracą tego dnia na znaczeniu. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector