Bycze nastawienie WTI utrzymuje się w raporcie API – Skoncentruj się na raporcie OOŚ!

Podczas środowej sesji azjatyckiej, WTI Ropa naftowa ponownie wzrosła, wydłużając wzrost o ponad tydzień, po hossy tygodniowego raportu o prywatnych zapasach API, który pokazał, że osiągnął 3,5 miliona baryłek. Tymczasem warunki rynkowe związane z ryzykiem i nadzieje na globalne ożywienie gospodarcze po COVID-19 również odegrały ważną rolę w utrzymaniu cen ropy naftowej. Bycze nastawienie związane z cenami ropy naftowej można również przypisać nadziejom związanym z długo oczekiwanym pakietem stymulacyjnym w USA na pomoc przeciwko COVID i optymizmowi co do szczepionek przeciwko koronawirusowi (COVID-19), co również wywarło dodatkowy pozytywny wpływ na ceny ropy naftowej. Coś innego, co może również wspierać nastroje związane z ropą, to najnowsze raporty sugerujące, że największy na świecie eksporter, Arabia Saudyjska, ogranicza podaż ropy w lutym i marcu.

 

Tymczasem uzgodnione niedawno ograniczenia wydobycia dokonane przez innych członków Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i ich sojuszników również wspierają ceny ropy naftowej. Za oceanem słabość dolara amerykańskiego o szerokiej podstawie, wywołana niskim popytem z bezpiecznych przystani, również wywarła pozytywny wpływ na ceny ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara. W przeciwieństwie do tego rosnąca liczba przypadków COVID-19 na całym świecie powoduje, że coraz więcej krajów stosuje bardziej rygorystyczne środki blokujące, co może ograniczyć dalszy wzrost cen ropy naftowej..

 

WTI Obecnie cena ropy naftowej wynosi 58,20 i konsoliduje się w przedziale od 58,11 do 58,45. Idąc dalej, inwestorzy wydają się ostrożni, umieszczając jakiekolwiek mocne pozycje, wyprzedzając dane z Administracji Informacji Energetycznej USA, które mają się pojawić później w ciągu dnia. Bycze nastawienie otaczające ceny ropy naftowej można przypisać najnowszym optymistycznym danym API, które pokazały zaskakujący spadek dostaw ropy do USA. Jeśli chodzi o dane, dane amerykańskiego Instytutu Naftowego o zaopatrzeniu w USA podały, że pobór 3,5 mln baryłek w porównaniu z prognozą produkcji na 1,340 mln baryłek i 4,261 mln baryłek zanotowano w zeszłym tygodniu..

 

Sentyment rynkowy wydłużył pozytywne wyniki z ostatnich tygodni, nadal migając na zielono w ciągu dnia, prawdopodobnie z powodu postępów w zakresie uchwalenia pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 biliona dolarów prezydenta USA Joe Bidena. Tymczasem wzrosty dodatkowo wzmocnił optymizm dotyczący szczepionek przeciwko koronawirusowi (COVID-19). Zgodnie z najnowszym raportem Kongres Amerykański omawia długo oczekiwany bodziec o wartości 1,9 biliona dolarów, a jego wdrożenie jest spodziewane już wkrótce. Jednocześnie twórcy szczepionek przeciwko koronawirusowi (COVID-19) zaczęli kierować badania w kierunku zwalczania wariantów.

 

Innym czynnikiem, który może również wspierać nastroje rynkowe, jest spadek wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI) i indeksu cen producentów (PPI) w Chinach za styczeń, które sugerują niedawną słabość globalnego lidera surowcowego i potrzebę większej pomocy fiskalno-monetarnej. Dlatego optymistyczne nastroje rynkowe były postrzegane jako jeden z kluczowych czynników wpływających na ceny ropy naftowej.

 

Po drugiej stronie stawu największy na świecie eksporter ropy, Arabia Saudyjska, ogranicza podaż w lutym i marcu. Jest to postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, który pomaga utrzymywać ceny ropy naftowej na rynku. Tymczasem uzgodnione niedawno ograniczenia produkcji przez innych członków Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i ich sojuszników również wspierają ceny ropy naftowej.

 

Na froncie dolara amerykański dolar nie zdołał zatrzymać passy z poprzedniego dnia, pozostając przygnębiony, ponieważ popyt na bezpieczne aktywa jest niski, w obliczu nadziei na długo oczekiwany pakiet bodźców stymulujących COVID w USA i optymizm w sprawie szczepionek przeciwko koronawirusowi (COVID-19). Jednak straty na dolarach amerykańskich pomogły ropie utrzymać cenę ofertową, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. W międzyczasie, do godziny 22:54 ET (03:54 GMT), indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, spadł o 0,05%, do 90,370..

 


Z drugiej strony zespół Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) bada możliwe pochodzenie COVID-19 w Chinach. Ze względu na zaciekłe stosunki narodu smoków z Zachodem i niektórymi innymi krajami azjatyckimi światowi decydenci z niecierpliwością czekają na wskazówki, które pozwolą im pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za globalny chaos spowodowany przez wirusa. Negatywne wyniki mogą jednak zahamować optymistyczne nastroje na rynku. Kolejnym czynnikiem, który może również kwestionować optymistyczne nastroje rynkowe, jest ponowne pojawienie się przypadków COVID-19 w wielu krajach, co skłoniło władze do wprowadzenia dalszych restrykcyjnych środków, takich jak blokady, co budzi wątpliwości co do nadziei na ożywienie zapotrzebowanie na paliwo. Jest to postrzegane jako kluczowy czynnik, który powstrzymał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej.

 

Idąc naprzód, inwestorzy rynkowi będą mieć oko na dane o dostawach z Administracji Informacji Energetycznej USA, które mają zostać opublikowane później. W międzyczasie traderzy będą również obserwować dane o CPI w USA, aby potwierdzić rozmowę o inflacji. Uważnie obserwowane będzie również przemówienie przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, które ma się odbyć o 19:00 GMT. Oprócz tego aktualizacje dotyczące szczepionek na koronawirusa i pakietu pomocy finansowej USA mogą nadać nowy kierunek dla tego towaru. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map