Byczy handel ropą naftową w Play przy ograniczeniu produkcji w Arabii Saudyjskiej!

W czwartkowe azjatyckie godziny handlu, WTI Ropie naftowej udało się przedłużyć dotychczasową trzydniową passę zwycięstw, osiągając poziom 51 USD po przekroczeniu poziomu 50 USD po raz pierwszy od lutego. Jednak dominująca tendencja wzrostowa otaczająca ceny ropy naftowej była związana głównie z większym niż oczekiwano spadkiem zapasów ropy w USA, co natychmiast uspokoiło obawy związane z nadpodażą i przyczyniło się do wzrostu cen ropy. W międzyczasie ceny ropy naftowej wzrosły po tym, jak Arabia Saudyjska obiecała w lutym dalsze ograniczenie produkcji o milion baryłek dziennie.

Poza tym optymizm co do możliwej szczepionki na koronawirusa i prawdopodobieństwo dodatkowego pakietu pomocy finansowej USA również odegrały ważną rolę w umocnieniu cen ropy naftowej. Dobre nastroje rynkowe, po niespodziewanym przejściu Demokratów w Gruzji, dodatkowo wspierają wyższe ceny ropy naftowej. W wyniku pozytywnych nastrojów na rynku osłabienie szerokiego dolara amerykańskiego również sprzyja wzrostowi cen ropy, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Ewentualnie zwiększone obawy o wzrost liczby przypadków COVID-19 i bolesne ekonomicznie twarde blokady stały się kluczowym czynnikiem, który może ograniczyć zyski z ropy naftowej. W międzyczasie długotrwała bójka chińsko-amerykańska również wywiera negatywny wpływ na ceny ropy naftowej. WTI ropa naftowa jest obecnie notowana na poziomie 51,09 i konsoliduje się w przedziale 50,39-51,14.

Jeśli chodzi o dane, dane o dostawach ropy w USA z Energy Information Administration pokazują, że zapasy ropy w USA spadły w zeszłym tygodniu o 8,1 miliona baryłek, czyli więcej niż mediana szacuje spadek o 2,7 miliona baryłek. Co więcej, ceny ropy naftowej wzrosły jeszcze bardziej po niezwykłym zobowiązaniu Arabii Saudyjskiej do dalszego ograniczenia wydobycia ropy w lutym o milion baryłek dziennie. Warto przypomnieć, że Arabia Saudyjska, największy na świecie eksporter ropy, ogłosiła, że ​​w lutym i marcu ograniczy produkcję o milion baryłek dziennie (BPD) po OPEC +, grupie składającej się z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i innych. producenci, w tym Rosja, spotkali się na początku tego tygodnia. Te pozytywne ruchy pomogły amerykańskiej ropie naftowej przebić się zdecydowanie powyżej 51 USD za baryłkę po raz pierwszy od lutego. Za oceanem wzrost cen ropy naftowej może być również powiązany z optymistycznym nastrojem na rynku, wspieranym przez niespodziewany ruch demokraty. W Georgii. Warto przypomnieć, że Demokraci zdobyli do zdobycia oba mandaty w Senacie, zdobywając łącznie 50 mandatów na następną kadencję Kongresu, w porównaniu z 50 mandatami reprezentowanymi przez Republikanów. Zwycięstwa Demokratów w wyborach do Senatu w Gruzji prawdopodobnie utorują drogę dla większej liczby amerykańskich pakietów stymulacyjnych, które wesprze popyt na energię w największej gospodarce świata.

Na froncie dolara dolar amerykański nie zdołał powstrzymać wczesnych ruchów niedźwiedzi, spadając w ciągu dnia, ponieważ popyt na bezpieczne aktywa spadł, w związku z postępem w uzgadnianiu bodźca fiskalnego w USA. Co więcej, spadki dolara mogą być również związane z nadziejami, że Fed będzie utrzymywał stopy procentowe na niższych poziomach przez dłuższy okres. Jednak utrata dolara pomogła ropie utrzymać się na rynku. Do godziny 23:31 ET (04:31 GMT), indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, spadł o 0,12%, do 89,392

W przeciwieństwie do tego, obawy o rosnącą liczbę przypadków COVID-19 i bolesne ekonomicznie twarde blokady nadal kwestionują optymistyczne wyniki rynkowe, które stały się kluczowym czynnikiem, który może ograniczyć wzrost cen ropy naftowej. Zgodnie z najnowszym raportem, Wielka Brytania odnotowała ponad 1000 zgonów dziennie po raz pierwszy od kwietnia, Japonia jest gotowa ogłosić stan wyjątkowy w Tokio i okolicach, a Chiny zgłosiły więcej infekcji w pobliżu Pekinu..

Idąc dalej, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na publikację wskaźnika PMI dla usług ISM w USA za grudzień, który ma wynieść 54,5 wobec 55,9. Tymczasem aktualizacje dotyczące bójki chińsko-amerykańskiej i nieszczęść związanych z wirusami nie straciły na znaczeniu tego dnia. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector