Co jest bardziej zmienne: Bitcoin czy Twoja strategia obstawiania?

Jest hazard, a potem jest hazard hardkorowy. Lojalni zwolennicy przewodnika po grach hazardowych Bitcoin, zwracamy uwagę. Jeśli interesujesz się Bitcoinem i hazardem, istnieje szansa, że ​​masz skłonność do ryzyka, jest bardzo żywa i ma się dobrze. W końcu ryzykujesz w grach stołowych i zakładach sportowych, a także ryzykujesz bitcoinem i innymi walutami cyfrowymi. Cena kryptowalut może wahać się od 30 do 40% w DZIEŃ, na litość boską, nieważne tydzień lub miesiąc.

Co Twoim zdaniem jest bardziej niestabilne, Twoje inwestycje w kryptowalutę lub strategia obstawiania?

Szanse są, aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz zaangażować się w osobistą refleksję i być ze sobą szczerym na temat tego, w jaki sposób stawiasz zakłady i jak decydujesz, w które kryptowaluty zainwestować. W tym poście omówimy kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć pod względem określenia, z jakim rodzajem zmienności możesz sobie poradzić i czy to, co obecnie robisz, trochę za bardzo wstrząsa łodzią w tym dziale.

Co sprawia, że ​​strategia inwestycyjna jest rozsądna?

Dla początkującego inwestora, niezależnie od tego, czy instrumentem inwestycyjnym jest akcja, obligacja, fundusz inwestycyjny czy Bitcoin, uśrednianie kosztów w dolarach działa dobrze. Zobowiązujesz się inwestować określoną kwotę co tydzień lub co miesiąc, a nawet co roku i trzymasz się tej kwoty bez względu na to, co robi rynek w danym momencie.

Z drugiej strony, bardziej zaawansowani inwestorzy mogą spędzać czas próbując dowiedzieć się, czy rynek będzie rosnąć czy spadać w ciągu najbliższych kilku godzin i spróbować wykorzystać zmienność. To jest dzień handlu. Tylko najwyższy percentyl day traderów zarabia poważne pieniądze. Większość ludzi nie radzi sobie z tą strategią.

Ostatecznie to, co decyduje o rozsądnej strategii inwestycyjnej, sprowadza się do osobistych preferencji. Przeciętna osoba, niezależnie od tego, ile wie o kryptowalutach lub innych klasach aktywów, najlepiej inwestuje w zdywersyfikowany portfel, który dotyka wielu klas i inwestuje w różne branże i różne rodzaje inwestycji.

Co sprawia, że ​​strategia obstawiania jest dobra?

Dobra strategia obstawiania pozwala zwiększać bankroll w pożądanym tempie bez ryzyka całkowitego bankrolla. Częścią unikania bankructwa było to, że był w stanie grać naprawdę dobrze przy stołach lub rozumieć zakłady sportowe na tyle, aby konsekwentnie wybierać zwycięzców. Jeśli nie możesz tego zrobić, żadna strategia zarządzania kapitałem Cię nie uratuje.

Większość bystrych graczy sportowych stawia nie więcej niż 5% swojego bankrolla na pojedynczą grę, a te 5% gier rzadko się zdarza, ponieważ najlepsi gracze wiedzą, że powinieneś postawić taki zakład tylko wtedy, gdy masz stopień pewności na dany wynik jest bardzo wysoki. Najbardziej idealnym sposobem obstawiania jest prawdopodobnie obstawienie od 1 do 2% posiadanych aktywów w dowolnym momencie.

Inną strategią jest obstawianie swojego bankrolla na podstawie jednostek. Jednostka jest po prostu równą miarą zakładu, że czujesz się komfortowo odkładając w kółko wydarzenia. Jeśli czujesz się komfortowo, stawiając na raz tylko 10 $ Bitcoinów, stawiasz 10 $ i zwiększasz liczbę przyrostów o 10 $ tylko wtedy, gdy jesteś naprawdę pewny swojego zakładu.

Najbardziej zmienna strategia obstawiania ze wszystkich

System Martingale to prawdopodobnie najbardziej zmienna strategia obstawiania ze wszystkich. Zgodnie z nią, jeśli przegrasz zakład na zdarzenie, które jest bliskie parzystym kursom, po prostu podwajasz swój zakład na następny zakład. Wciąż podwajasz swój zakład, dopóki nie wygrasz, a następnie ponownie rozpocznij proces od mniejszego zakładu. Z jednej strony ta strategia może być naprawdę szybkim sposobem na zwiększenie twojego bankrolla. Z drugiej strony, aby Twój zakład wzrósł wykładniczo, nie trzeba wielu przegranych z rzędu, a spójrzmy prawdzie w oczy, większość ludzi nie ma nieograniczonego bankrolla, z którym można grać..

Więc co jest bardziej niestabilne?

Jako gracze i entuzjaści Bitcoinów, gdyby wszyscy byli ze sobą szczerzy, w perspektywie długoterminowej jest prawdopodobne, że nasze strategie hazardowe niekoniecznie czynią nas bogatymi, co oznacza, że ​​zarządzanie kapitałem przeciętnej osoby jest znacznie bardziej zmienne niż rynek kryptowalut. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli weźmie się pod uwagę, że wartość Bitcoina była bliska 20 000 USD pod koniec 2017 roku, to zniknęło zaledwie 3100 USD w marcu zeszłego roku, a teraz ponownie podskakuje w okolicach 11 000 dolarów. Każdy, kto trzyma długoterminową kadencję przed 2017 rokiem, śmieje się do samego banku, ale tylko wtedy, gdyby miał odwagę pozostać w grze przez cały czas. Właśnie o to chodzi w długoterminowej wygranej.


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map