Co Prezydencja Trumpa / Bidena oznacza dla cen Bitcoin [BTC]?

Reklama Phemex

Nie ma nic lepszego niż pandemia, która zjednoczyła ludzi na całym świecie. Walcząc razem z drugą falą koronawirusa w połączeniu z nowymi blokadami, Bitcoin zdołał wznieść się wyżej do poziomów, których nie widziano od kilku lat. Kolejne ważne wydarzenie jest tuż za rogiem i niezależnie od tego, kto wygra wybory w USA w tym roku, wielu zwolenników jest zdania, że ​​Bitcoin jest wyraźnym zwycięzcą.

Zagadka Trumpa czy Bidena wywołała niepewność. Tradycyjne rynki finansowe nie są wielkim fanem niepewności. Wydaje się jednak, że Bitcoinowi to nie przeszkadza.

Jak nadchodzące wybory w USA wpłyną na ceny bitcoinów [BTC]?

Prezydent Donald Trump nie jest wielkim fanem Bitcoina. Jego stanowisko było dość oczywiste, gdy wypowiedział niesławne słowa, że ​​„Bitcoin opiera się na rozrzedzonym powietrzu”. Zmiana zdania podczas jego drugiej kadencji wydaje się wysoce nieprawdopodobna.

W przeciwieństwie do podejścia Trumpa w większości bezobsługowego, sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej, jeśli wygra obecny wiceprezydent Joe Biden. Nie zapominajmy, że był zamieszany w niesławny hack na Twitterze, który oszukańczo oferował podwojenie dowolnej kwoty Bitcoin wysłanej na określone konto w ciągu 30 minut. Ale jego tweet poniżej tuż po włamaniu z pewnością podniósł brwi wielu. Tak się składa, że ​​jest to jedyny tweet związany z Bitcoinem autorstwa Bidena.

Jego kostki szafkowe również przemawiały. Obecna amerykańska senator i była prokurator generalna Kalifornii, Kamala Harris, mogła nie wspomnieć publicznie o swoim stanowisku w sprawie Bitcoin, jednak jej zespół ma twarz przyjazną kryptowalutom – Ryan Montoya, były dyrektor techniczny Sacramento Kings.

Nie mam Bitcoinów i nigdy nie poproszę Cię o przesłanie mi żadnego.

Ale jeśli chcesz się włączyć, aby pomóc Donaldowi Trumpowi zostać prezydentem na jedną kadencję, możesz to zrobić tutaj: https://t.co/8XtBjuU5fX

– Joe Biden (@JoeBiden) 16 lipca 2020 r

To może być pytanie za milion dolarów, co oznacza wygrana któregokolwiek z nich dla Bitcoina. Chociaż nie ma na to jasnej odpowiedzi, z wyjątkiem spekulacji, można śmiało stwierdzić, że dla Bitcoina dopiero się zaczęło i ma przed sobą długą drogę. Bez względu na to, kto wygra, nie ma możliwości zatrzymania Bitcoina.

Natura nieskorelowana

Rok 2020 był szalony. Jest COVID, światowa gospodarka zebrała żniwo, globalne indeksy nie osiągnęły wyników, a potem zbliżają się wybory jednego z najbardziej wpływowych i rozwiniętych krajów świata. Pomimo faktu, że tak duże wydarzenie geopolityczne jak to tradycyjnie wprowadza na rynek zamieszanie, może to być jednak czas, w którym Bitcoin ostatecznie przekształci się w nieskorelowany zasób.


Bitcoin zlekceważył niepewność rynkową w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Czy to sprawa BitMEX, hack KuCoin, czy mania DeFi, największa na świecie kryptowaluta powoli, ale systematycznie zbliżała się do pożądanego poziomu 14 000 USD. Historycznie rzecz biorąc, Bitcoin i reszta rynku kryptowalut był napędzany przez FUD i FOMO. I właśnie dlatego branża zyskała złą sławę jako nadmiernie niestabilna. Jednak w tym roku tak się nie stało. Przestrzeń ta wykazała poważną odporność na wpływy negatywnych wiadomości. Giganci instytucjonalni, którzy wkraczali w kosmos, byli jednym z największych czynników.

Zapewniano również, że Bitcoin stanie się coraz bardziej niezależny w nadchodzących dniach OKEx’s ostatni raport, w którym się kłócił,

„W październiku jednomiesięczna korelacja między Bitcoinem a S&P 500 wahał się szeroko, osiągając 57% w połowie miesiąca, a następnie gwałtownie spadał do 6%, po czym odbił do 33%, jak wynika z danych ze skosu. Patrząc w przyszłość, po zbliżających się wyborach w USA Bitcoin może mieć większą szansę na odejście od wydarzeń makroekonomicznych i stanie się bardziej niezależny ”.

Bitcoin przeszedł przez dwa wybory w USA – dokładnie w 2012 i 2016 roku. Nie było jednak dawno temu, jednak od tego czasu klasa aktywów ogólnie przeszła długą drogę i wyciąganie wniosków na podstawie poprzednich dwóch wydarzeń może nie mądry. Jednak historycznie listopad jest zwykle mocnym miesiącem dla BTC, ponieważ odnotował pięć zysków i dwie straty przy medianie zwrotu na poziomie 10,97% od 2013 roku..

Źródło: OKEx

Wsparcie instytucjonalne

Czy Bitcoin naśladuje USD? Istnieją szanse, że para Bitcoinów bardzo dobrze naśladuje dolara amerykańskiego, mimo że ostatnio coraz mniej przywiązuje się do rynków makro. Giganci instytucjonalni stali się najnowszymi uczestnikami HODL Bitcoin. Wśród wielu gigantów, MicroStrategy i Square to dwie najbardziej znane firmy, które ujawniły gromadzenie Bitcoinów. Inwestorzy instytucjonalni przygotowali się do zwiększenia swoich alokacji Bitcoinów niezależnie od krótkoterminowych spadków wartości BTC. Oprócz legalności Bitcoin zyskał również tradycyjnych ekspertów branżowych, którzy mogą złagodzić dzikie wahania na rynku.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector