Co to jest Hash Rate i dlaczego cena Bitcoina rośnie z tego powodu?

Cena Bitcoina spadła do dna za nieco ponad 3500 USD w marcu częściowo dzięki pandemii COVID-19 i zbliżającemu się wydarzeniu o połowę w maju, które zmniejsza ilość nowych bitcoinów przyznawanych za blok z 12,5 monet do zaledwie 6,25 monet. A jednak od tego czasu cena nie zmieniła się prawie nic poza wzrostem. W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina oscyluje wokół 7 000 USD.

Chociaż łatwo byłoby zasugerować, że spadek cen w zeszłym miesiącu był spowodowany samą pandemią, oczywiście nie był to jedyny powód. Fakt, że inwestorzy ustalali ceny i wpływ zbliżającego się wydarzenia o połowę, może nie być jedynym powodem. Częścią tego mogą być również zmiany w szybkości mieszania.

Co to jest współczynnik skrótu?

Szybkość mieszania sieci blockchain odnosi się do szybkości, z jaką bloki transakcji mogą być grupowane razem, podczas gdy łamigłówki kryptograficzne są rozwiązywane w celu walidacji tych transakcji i reorganizowane w skróty (lub ciągi znaków, które reprezentują określoną transakcję). Jeśli wskaźnik hash jest niski, oznacza to, że sieć przechodzi transakcje powoli, a górnicy kryptowalut rozwiązują zagadki kryptograficzne z dużą prędkością, co oznacza, że ​​muszą dłużej czekać na swoją nagrodę.

Ilekroć wyborca ​​musi dłużej czekać, aby zarobić pieniądze, ma to sens, że jego marża prawdopodobnie nie jest tak wysoka. Od 21 marca, w dniu, w którym cena Bitcoina gwałtownie spadła, współczynnik hashowania wzrósł i wzrósł o 10%. To spory wzrost w krótkim czasie!

Jak stopa haszowania wpływa na cenę bitcoinów?

Jednym z powodów wzrostu szybkości mieszania jest obniżenie trudności rozwiązywania tych zagadek kryptograficznych w łańcuchu bloków. Im wyższa liczba skrótów na sekundę, które mogą mieć miejsce, tym większa jest domniemana moc do popychania sieci do przodu i sprawdzania transakcji.

Ma to sens, że zwiększenie tempa mieszania sprawi, że trudność będzie jeszcze niższa i pozwoli górnikom na szybsze przechodzenie przez weryfikację transakcji, co sprawia, że ​​ich wysiłki są ponownie bardziej opłacalne.

Domniemana trudność związana z tym, jak długo trwa weryfikacja transakcji, waha się w zależności od różnych czynników, w tym liczby transakcji trafiających do sieci Bitcoin w danym momencie, ile węzłów bierze udział w walidacji tych transakcji, ile mocy mają one do wniesienia do sieci i oczywiście cokolwiek dzieje się w szerszej gospodarce lub w związku z pandemią koronawirusa.

Tak więc powodem, dla którego cena Bitcoin rośnie, jest fakt, że więcej transakcji jest potwierdzanych, a stabilność sieci została ponownie udowodniona. Trudność ta prawdopodobnie zmieni się w ciągu kilku dni, a cena prawdopodobnie spadnie po ostatniej hossie.

Dlaczego niepewność gospodarcza i COVID-19 potwierdzają wartość Bitcoina

Ważniejszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, biorąc pod uwagę wszystko, co dotyczy Bitcoina we wszystkim, co dzieje się na świecie, jest to, że podczas gdy rządy pompują pakiety stymulacyjne i dotacje dla obywateli, aby utrzymać gospodarkę na powierzchni, rządy ostatecznie oczekują, że pieniądze w jakiś sposób powrócą do gospodarki.

Problem w tym, że nie wszystko wróci z tą samą prędkością lub z taką samą siłą. Będą luki. Są ludzie obecnie zwolnieni z pracy, którzy nie odzyskają pracy, gdy to się skończy, i istnieją długi, które trzeba rozliczyć, które niekoniecznie zostaną spłacone, nawet przy bilionach dolarów przyznanych zarówno korporacjom, jak i osoby w tym czasie.

Porównaj to z siecią Bitcoin, która z pewnością boryka się z wahaniami, ale nie może być też podrabiana ani kopiowana w czasach niepewności. Wszystko, co jest związane z podażą i popytem na Bitcoin, porusza się algorytmicznie. Podczas gdy wieloryby inwestujące na rynku z pewnością mogą manipulować ceną, długoterminowa wartość łańcucha blokowego jest tym, co utrzyma Bitcoin i inne waluty cyfrowe w tych czasach. Za lata ta obecna dawka niepewności może być tym, co katapultuje adopcję bitcoinów na zupełnie nowy poziom i pozwala cyfrowym walutom na dalsze powolne przejmowanie władzy nad światem, nawet podczas gdy niektóre z najbardziej przenikliwych inwestorów i ekonomistów planet nadal ignorują jego wartość.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map