Codzienne podsumowanie, 1 marca – wszystko, co musisz wiedzieć o złocie w poniedziałek!

Dzień dobry handlowcy,

Ceny za metal szlachetny, ZŁOTO, zamknął się na 1734,37, po osiągnięciu najwyższego poziomu 1775,75 i najniższego poziomu 1717,22. Złoto powiększyło swoje straty, spadając drugi dzień z rzędu w piątek i osiągając najniższy poziom od połowy czerwca 2020 r. Złoto spadło o około 3% ostatniego dnia tygodnia, osiągając najniższy poziom od 8 miesięcy, na tyłach mocniejszy dolar amerykański i podwyższone rentowności papierów skarbowych USA. Indeks dolara amerykańskiego (DXY) wzrósł do tygodniowego maksimum wynoszącego 90,8, obciążając ceny złota i dodając do swoich strat w piątek. Od 10 lat rentowności amerykańskich obligacji skarbowych również wzrosły, osiągając 1,6%, czyli poziom, którego nie widzieliśmy od lutego 2020 r., Przed wybuchem pandemii koronawirusa..

Rentowności stale rosły w wyniku zwiększonych oczekiwań inflacyjnych, ponieważ rynki zaczynają wyceniać ponowne otwarcie rozwiniętych gospodarek rynkowych. Wyższa inflacja ma pozytywny związek z cenami złota, ale ma również tendencję do podnoszenia rentowności papierów skarbowych, co z kolei zwiększa koszt alternatywny posiadania nierentownych kruszców, w wyniku czego złoto ucierpiało. Najnowsze komentarze amerykańskiej Rezerwy Federalnej, w których stwierdzono, że nie są one zaniepokojone rosnącymi rentownościami obligacji, również dodały paliwa i wsparły rosnące rentowności, wywierając większą presję na ceny złota i obniżając je do 8-miesięcznego minimum..

Na froncie danych o godzinie 18:30 pojawił się indeks cen Core PCE za styczeń, który wykazał wzrost do 0,3% wobec oczekiwanych 0,1%, co wsparło dolara i dodało do strat ZŁOTO ceny. W styczniu bilans handlu towarami wykazał deficyt na poziomie -83,7 mld wobec oczekiwanych -83,0 mld dolara amerykańskiego i ograniczając dalsze straty na żółtym metalu. Dochód osobisty w styczniu wzrósł do 10,0%, wobec oczekiwanych 9,4%, wspierając dolara amerykańskiego i zwiększając presję spadkową na złoto.

Wydatki osobiste spadły do ​​2,4% w styczniu, wobec oczekiwanych 2,6%, obciążając dolara amerykańskiego i pomagając złotu odrobić część strat. Prelim Wholesale Inventories wzrósł do 1,3%, wobec oczekiwanych 0,3%, wywierając presję na dolara i ograniczając dalsze straty w złocie. O 19:45 opublikowano indeks Chicago PMI za luty, który pokazał spadek do 59,5 wobec oczekiwanych 61,0, co ważyło na dolarach i ograniczało spadkową dynamikę cen złota. O godz. 20:00 pojawił się zrewidowany nastrój konsumentów w JM za luty, który pozostał zgodny z oczekiwaniami na poziomie 76,8. Zrewidowane oczekiwania inflacyjne w JM również pozostały na niezmienionym poziomie 3,3%.

W czwartek prezydent USA Joe Biden dał zielone światło dla nalotów na obiekty we wschodniej Syrii, które zdaniem Pentagonu są wspierane przez milicję wspieraną przez Iran. Ta akcja była odpowiedzią na niedawne ataki rakietowe na interesy USA w Iraku. Zmiany te mogą podnieść nastroje rynkowe bez ryzyka i wspierać ceny złota. Tymczasem w sobotę prezydent Biden odnotował swoje pierwsze zwycięstwo legislacyjne, gdy Izba Reprezentantów przyjęła pakiet pomocy na koronawirusa o wartości 1,9 biliona dolarów. Jednak Demokraci stoją przed wyzwaniami, mając nadzieję na wykorzystanie ustawy do podniesienia płacy minimalnej.

Według przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, Amerykanie muszą wiedzieć, że ich rząd jest dla nich, a do tego niezbędny jest pakiet mający na celu walkę ze skutkami pandemii, która zabiła ponad 500 000 Amerykanów i wyrzuciła miliony z pracy..

Republikanie uważają, że znaczna część obecnego pakietu jest niepotrzebna, ponieważ twierdzą, że tylko 9% całkowitego pakietu pomocy zostanie przeznaczone bezpośrednio na walkę z wirusem. Teraz, gdy ustawa została przyjęta, będzie ciążyć na dolarach amerykańskich i wspierać ceny złota pierwszego dnia tygodnia. Jednak w sobotę amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków wydała zezwolenie na awaryjne stosowanie trzeciej bezpiecznej i skutecznej szczepionki firmy Johnson & Johnson, aby walczyć z koronawirusem. Stanowi to krok bliżej końca kryzysu i dał wszystkim Amerykanom nadzieję na szybkie ożywienie gospodarcze, które wesprze dolara i przepływy ryzyka na rynku, a to z kolei będzie miało negatywny wpływ na ceny złota w poniedziałek.

Codzienne poziomy techniczne

Wsparcie Odporność

1 757,86 1 789,96

1 740,33 1822,53

1 716,76 1840,06


Punkt obrotu: 1781,43

ZŁOTO zaczął się regenerować, odbijając się od 1715 obszaru. Metal szlachetny osiąga poziom 1754, co oznacza poziom zniesienia Fibonacciego 38,2% po wyższej stronie. Byczy przełom może przedłużyć kupowanie do następnego docelowego poziomu 1777, co stanowi 61,8% poziom Fibonacciego. Bycze nastawienie dominuje dziś na poziomie 1740,33, który prawdopodobnie będzie trwał do punktu zwrotnego na poziomie 1781,43. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map