Codzienne podsumowanie, 1 października – Wszystko, czego musisz się dziś dowiedzieć o złocie!

Dzień dobry chłopaki,

Ceny metalu szlachetnego, złota, zamknęły się na poziomie 1885,236, po osiągnięciu maksimum na poziomie 1902,21 i najniższego poziomu na poziomie 1881,32. Ogólnie rzecz biorąc, ruch złota pozostawał niedźwiedzi przez cały dzień. Pomimo odnotowania dziennej straty w środę, ceny złota zakończyły trzeci kwartał roku wzrostem o 4%. Dolar odzyskał siłę na rynku, obciążając ceny żółtego metalu, ale indeks dolara amerykańskiego (DXY) ukształtował się w środę prawie na stabilnym poziomie 93,92. Jednak we wrześniu udało mu się odnotować wzrost o 2%. Ogólnie, indeks dolara amerykańskiego spadł o 3,5% w 3. kwartale, pomagając złotu zaksięgować zyski w tym samym okresie. W środę dolar amerykański był stabilny z powodu nieudanej debaty prezydenckiej we wtorek. Kandydaci do wyborów, Donald Trump i Joe Biden, wzięli udział we wtorek w pierwszej z trzech debat prezydenckich. Rozmawiali o takich kwestiach jak przywództwo Trumpa, pandemia koronawirusa, podatki i gospodarka USA, ale dyskusja zakończyła się chaosem i żaden z kandydatów nie odniósł z debaty decydującej przewagi. spadł, wykazując straty w środę po zakończeniu debaty.

W międzyczasie nadzieje na następną rundę amerykańskich środków stymulacyjnych wzrosły w środę po tym, jak przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że ​​porozumienie między Demokratami a Republikanami jest możliwe do końca tego tygodnia. Optymizm związany z pakietem pomocy stymulacyjnej USA został również podniesiony po tym, jak sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin powiedział w środę, że Biały Dom przeprowadzi rozmowy z przeciwnymi Demokratami w Kongresie..

Co więcej, ostatnie komentarze Gubernatora Rezerwy Federalnej Michelle Bowman w środę również pomogły poprawić sentyment do ryzyka. Powiedziała, że ​​ożywienie gospodarcze Stanów Zjednoczonych po recesji wywołanej koronawirusem było wyboiste, ponieważ poziom bezrobocia był nadal wysoki, a potrzeba dalszych bodźców monetarnych i wsparcia fiskalnego nadal istniała..

W międzyczasie prezes Banku Rezerwy Federalnej w Minneapolis Neel Kashkari powiedział, że ostry ożywienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych będzie kontynuowane, chyba że dramatyczna zmiana lub przełom w rozwoju szczepionek lub dramatyczna zmiana w polityce nastąpi wcześniej niż oczekiwano. Powiedział, że obecny system jest obarczony dużym, niedopuszczalnym ryzykiem i że ożywienie gospodarcze jest porównywalne z samochodem, który potrzebuje nowej skrzyni biegów..

Na froncie danych złoty tracił na wartości ze względu na poprawę sentymentu do ryzyka związanego z optymistycznymi danymi gospodarczymi z Chin opublikowanymi na początku dnia. PMI dla przemysłu z Chin wynosił powyżej 50, na poziomie 51,5 i ujawnił, że sektor produkcyjny w Chinach rozwijał się przez cały wrzesień. Ponadto wskaźnik PMI dla przemysłu poza przetwórstwem z Chin wzrósł we wrześniu powyżej 50,0 do 55,9, wspierając optymizm, że ożywienie gospodarcze będzie szybsze niż oczekiwano.

Na froncie amerykańskim, zmiana zatrudnienia ADP poza rolnictwem we wrześniu wzrosła do 749 tys. Wobec oczekiwanych 650 tys., Wspierając dolara amerykańskiego. O 17:20, Chicago PMI również wzrósł powyżej oczekiwań na poziomie 52,0, do 62,4, zapewniając siłę dolarowi. O 17:39 GMT ostateczne dane o PKB za kwartał pokazały spadek o -31,4% wobec prognozowanych -31,7%, wzmacniając dolara amerykańskiego. Oczekująca sprzedaż domów w sierpniu również wzrosła do 8,8% wobec oczekiwanych 3,1%, wspierając dolara amerykańskiego. Dobre dane makroekonomiczne z USA przyspieszyły dolara, wywierając presję na ceny żółtego metalu w środę.

Codzienne poziomy techniczne

Wsparcie Odporność

1887,74 1911,74

1872,27 1920,27

1863,74 1935,74

Punkt obrotu: 1896,27

Metal szlachetny, złoto, jest sprzedawany po 1892 i utworzył serię bocznych świec w godzinnych ramach czasowych, wykazujących zakres handlu od 1900 do 1886. Byczy wybicie na poziomie 1900 może spowodować kupowanie do poziomu 1918, wraz z poziomem wsparcia 1863. Miejmy oko na dane dotyczące liczby bezrobotnych i wskaźnika PMI dla przemysłu w USA, aby określić dalszy trend na rynku. Wydaje się dziś dominować nastawienie na wzrost. Powodzenia!


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map