Codzienne podsumowanie, 10 lutego – wszystko, co musisz dziś wiedzieć o złocie!

Dzień dobry handlowcy,

Metal szlachetny, ZŁOTO, zamknął się na 1838,56, po osiągnięciu maksimum 1848,51 i najniższego poziomu 1828,81. Plik ZŁOTO ceny rozszerzyły swoje zyski trzecią z rzędu sesję we wtorek, w obliczu rosnącego osłabienia dolara amerykańskiego i zwiększonych nadziei na bodźce fiskalne w USA. ZŁOTO ceny podskoczyły o 1%, do tygodniowego maksimum we wtorek, w wyniku rosnących oczekiwań, że wkrótce zostanie dostarczony pakiet stymulacyjny o wartości 1,9 bln USD. Ustawodawcy w USA mają zarys budżetu, który mógłby przepchnąć proponowany przez prezydenta USA pakiet pomocy na koronawirusa Joe Bidena przez Kongres bez wsparcia Republikanów, a ustawodawstwo to ma zostać przyjęte przed 15 marca. Te rosnące oczekiwania ostatecznie zaważyły ​​na dolarach amerykańskich. wsparcie cen żółtego metalu.

 

We wtorek dolar amerykański spadł do najniższego poziomu od ponad tygodnia, dzięki czemu sztabki są tańsze dla posiadaczy innych walut. ZŁOTO jest uważany za zabezpieczenie przed inflacją i obniżeniem wartości waluty, które może wynikać z szeroko zakrojonych środków stymulacyjnych. Według prezydenta USA Joe Bidena wielkość czeków stymulacyjnych w wysokości 1400 USD nie podlega negocjacjom, ale niektóre części ustawy można negocjować. Powiedział, że obiecali dostarczyć Amerykanom 1400 dolarów i otrzymają je. Chciał jednak również, aby kontrole stymulacyjne były skierowane do określonych osób, co wykluczałoby osoby z grup o wyższych dochodach.

 

Po zatwierdzeniu ustawy plan Bidena obejmowałby również finansowanie programów obejmujących federalne ubezpieczenie na wypadek bezrobocia i pomoc finansową dla rządów stanowych, lokalnych i plemiennych. W międzyczasie cotygodniowe federalne kontrole bezrobocia w wysokości 300 dolarów, które Kongres zatwierdził w grudniu, jako część ustawy o pomocy związanej z koronawirusem w wysokości 900 miliardów dolarów, wygaśnie w marcu. Podczas swojej kampanii prezydenckiej Biden obiecał zreformować system bezrobocia, a także zapowiedział, że będzie współpracował z Kongresem w celu przedłużenia zasiłków dla bezrobotnych, które zostały zatwierdzone na mocy ustawy CARES, która została odnowiona w grudniu, tak długo, jak długo trwa kryzys. Prezydent zaproponował, aby do września przekazał federalne zasiłki dla bezrobotnych w wysokości 400 dolarów, aby przedłużyć zasiłki.

 

Oprócz bodźca amerykańskiego, dolar amerykański był we wtorek słaby ze względu na powolną dostawę szczepionek na koronawirusa w USA. Do tej pory w Stanach Zjednoczonych rozprowadzono prawie 30 milionów dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi, czyli znacznie mniej niż 100 milionów dawek, które Trump obiecał rozprowadzić do końca 2020 roku. Biden wyznaczył sobie za cel 100 milionów wstrzyknięć szczepionki w ciągu pierwszych 100 dni jego administracja. Jego propozycja przeznaczy około 160 miliardów dolarów na krajowy program szczepień. Biden zażądał również, aby Kongres dostarczył środki finansowe potrzebne do walki z wirusem. Poprosił Kongres o wkrótce przekazanie mu pakietu stymulacyjnego, ponieważ jest zdecydowany dostarczyć Amerykanom 100 milionów zastrzyków szczepionki w terminie pierwszych 100 dni..

Zgodnie z proponowanym pakietem Bidena, ulga podatkowa na dzieci rozszerzy również obecny zasiłek, który uprawnia rodziny do ubiegania się o 2000 USD na dzieci poniżej 17. roku życia. Jeśli zostanie zatwierdzony, roszczenia wzrosną do 3600 USD rocznie w przypadku małego dziecka i wzrosną do 3000 USD rocznie na starsze dziecko.

Na froncie danych, o godzinie 16:00 pojawił się styczniowy indeks NFIB Small Business Index, który spadł do 95,0 wobec oczekiwanego 96,6, który obciążył dolara i wsparł ZŁOTO ceny. O 20:00 opublikowano informacje o wolnych stanowiskach pracy JOLTS, które wykazały wzrost do 6,65 mln wobec oczekiwanych 6,42 mln, które wsparły dolara amerykańskiego i ograniczyły dalsze wzrosty cen żółtego metalu..

Codzienne poziomy techniczne

Wsparcie Odporność

1814,14 1847,44


1 794,07 1860,67

1 780,84 1 880,74

Punkt obrotu: 1827,37

W środę handel metalem szlachetnym ZŁOTO utrzymuje się pozytywnie, zgodnie z poprzednią prognozą. Kurs wynosi 1840 i utrzymuje się poniżej bezpośredniego obszaru oporu wynoszącego 1844. W dolnej części wsparcie pozostaje na poziomach 1834 i 1828. Byczy wybicie na poziomie 1844 może przedłużyć trend kupna do poziomu 1852. Bycze nastawienie prawdopodobnie zdominuje ponad 1828. Ponieważ ten poziom jest nieco odległy od obecnej ceny rynkowej, powinniśmy uważać na niedźwiedzie nastawienie poniżej 1,844. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector