Codzienne podsumowanie, 14 grudnia – w poniedziałek wszystko, co musisz wiedzieć o złocie!

Dzień dobry handlowcy,

Dziś, podczas azjatyckiej sesji giełdowej, ceny żółtego metalu nie zdołały powstrzymać spadkowego nocnego wzrostu, pozostając w okolicy 1835,66 USD, głównie z powodu nastrojów rynkowych związanych z ryzykiem. Świadczyło o tym pozytywne zachowanie S&Kontrakty terminowe na P 500. Pozytywne nastroje handlowe można jednak wiązać z optymizmem w USA ze względu na rychłą wypuszczenie kolejnego pakietu stymulacyjnego i rozpoczęcie szczepień przeciwko koronawirusowi, które ostatecznie podważyły ​​atrakcyjność tego metalu szlachetnego jako bezpieczną przystań. Oprócz tego, przewodnicząca Komisji Europejskiej (KE) Ursula von der Leyen i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zgodzili się przedłużyć rozmowy w sprawie Brexitu o kolejny tydzień, sprzyjając nastrojom rynkowym i zwiększając presję na bezpieczne ceny złota..

Z drugiej strony trwające nieszczęścia związane z koronawirusem (COVID-19) i bójka między Stanami Zjednoczonymi a Chinami wciąż podważają nastroje na rynku związane z ryzykiem, które jeszcze bardziej ograniczyły wszelkie spadki cen złota. Ponadto słabość dolara amerykańskiego o szerokiej podstawie można również uznać za jeden z kluczowych czynników, który pomaga ograniczyć wszelkie głębsze straty na złocie. Obecnie cena żółtego metalu wynosi 1 835,87 i konsoliduje się w przedziale od 1 834,38 do 1 841,59.

Ton rynkowy jest również wspierany ze względu na optymizm dotyczący możliwej szczepionki i leczenia koronawirusa. Te nadzieje zostały podsycone po tym, jak Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) oficjalnie zatwierdziła szczepionkę Pfizer-BioNTech COVID-19 do użytku w nagłych wypadkach. W międzyczasie nadzieje jeszcze bardziej wzmocniła niedawna sugestia, że ​​pracownicy Białego Domu będą jednymi z pierwszych, którzy zostaną zaszczepieni. Jednak pozytywne zmiany związane ze szczepionką COVID-19 nadal sprzyjają rynkowemu nastrojowi ryzyka i osłabiają ceny żółtego metalu.

Po drugiej stronie stawu przyczyną sentymentu do ryzyka związanego z rynkiem można było również przypisać niewielki postęp w Brexicie, który był napędzany po tym, jak przewodnicząca Komisji Europejskiej (KE) Ursula von der Leyen i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zgodzili się rozciągnąć rozmowy w sprawie Brexitu. jeszcze jeden tydzień.

W rezultacie dolar amerykański nie zyskał żadnej pozytywnej trakcji, przyciągając oferty tego dnia, ponieważ utrzymują się wątpliwości co do globalnego ożywienia gospodarczego po COVID-19. Świadczyły o tym słabsze dane z USA w zeszłym tygodniu. W międzyczasie nastroje rynkowe odbiły się również na amerykańskiej walucie. Z drugiej strony, straty na dolara były dodatkowo wzmacniane przez oczekiwania, że ​​Fed utrzyma stopy procentowe na niskim poziomie przez dłuższy okres, zgodnie z decyzją na ostatnim posiedzeniu politycznym w 2020 roku. ograniczyć głębsze straty w ZŁOTO ceny, jako cena ZŁOTO jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Do godziny 21:48 ET (1:48 GMT), kontrakty futures na indeks dolara amerykańskiego, które śledzą dolara względem szeregu innych walut, spadły o 0,17%, do 90,773.

Wręcz przeciwnie, nasilające się obawy rynkowe dotyczące ciągłego wzrostu liczby nowych przypadków koronawirusa w USA i Europie, które wciąż podsycają obawy o globalne ożywienie gospodarcze poprzez nakładanie nowych ograniczeń blokujących na działalność gospodarczą i społeczną, wciąż próbują sondować optymistyczne wyniki rynkowe. Poza tym długotrwała niezdolność do uchwalenia pakietu fiskalnego USA i obawy przed pełną wojną handlową / polityczną między Zachodem a Chinami również podważają nastroje rynkowe związane z ryzykiem, co może pomóc w ograniczeniu strat. w cenach żółtego metalu.

Idąc naprzód, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na nagłówki amerykańskich bodźców i wiadomości o szczepionkach. W międzyczasie aktualizacje dotyczące rozmów handlowych w sprawie Brexitu i bójki chińsko-amerykańskiej nie straciły na znaczeniu tego dnia.

 

Codzienne wsparcie i opór

S1 1,789,71

S2 1813,47

S3 1826,67


Pivot Point 1837,24

R1 1850,43

R2 1861

R3 1884,77

ZŁOTO konsoliduje się w wąskim przedziale handlowym między 1847 a 1822, w związku z niewielkim wolumenem obrotu i zmiennością. Rynek często odnotowuje tak niewielką zmienność w połowie grudnia, gdy traderzy zamykają swoje pozycje przed wakacyjną sesją. Byczy wybicie na poziomach około 1847 może doprowadzić do ZŁOTO cena wyższa, aż do następnego poziomu oporu 1851, wraz z poziomami wsparcia 1830 i 1824. Dominuje neutralne nastawienie. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector