Codzienne podsumowanie, 15 stycznia – w piątek wszystko, co musisz wiedzieć o złocie!

Szczęśliwi piątek handlowcy, Podczas piątkowej wczesnej sesji azjatyckiej żółty metal zdołał zatrzymać swoją nocną passę spadków, wyciągając skromne oferty w okolicach poziomu 1800 USD, w miarę pogarszania się sytuacji koronawirusa (COVID-19) i bójki chińsko-amerykańskiej. utrzymywał nastroje rynkowe pod presją, co z kolei w pewnym stopniu wsparło ceny bezpiecznego metalu. Straty na rynku akcji były jeszcze większe po tym, jak Francja wprowadziła nową ogólnokrajową blokadę, która natychmiast wywołała obawy o ożywienie gospodarcze i zapewniła dodatkowe wsparcie cenom złota.

W międzyczasie geopolityka na Bliskim Wschodzie (napięcia między Iranem a USA) oraz napięcia między Wielką Brytanią a Chinami, związane z zaostrzeniem przepisów importowych, zwiększyły nastroje rynkowe w zakresie handlu, stanowiąc podstawę dla cennego metalu. W przeciwieństwie do tego optymizm dotyczący potencjalnych szczepionek na koronawirusa i prawdopodobieństwo dodatkowego pakietu pomocy finansowej w USA stały się krytycznymi czynnikami, które powstrzymują dalsze wzrosty cen żółtego metalu. Obecnie złoto kosztuje 1851,68 i konsoliduje się w przedziale od 1845,55 do 1855,68.

Jednak światowe rynki akcji nie zdołały zatrzymać swoich nocnych negatywnych wyników i pozostały słabe w obliczu napięć chińsko-amerykańskich i rosnących obaw o koronawirusa. Na froncie chińsko-amerykańskim prezydent USA Donald Trump niedawno wykazał chęć nałożenia nowych sankcji na urzędników i firmy za domniemane nadużycia na Morzu Południowochińskim oraz nałożył zakaz inwestycji na dziewięć kolejnych chińskich firm podejrzewanych o powiązania z chińskim wojskiem, w tym na planemaker Comac i producent telefonów Xiaomi (OTC: XIACF) Corp. W zamian, w odpowiedzi na uwagi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z 7 stycznia, chińska ambasada oskarżyła Waszyngton o „przypinanie politycznych i ideologicznych etykiet do kwestii gospodarczych i handlowych oraz wykorzystywanie władzy państwa do rozprawić się z zagranicznymi firmami pod pretekstem bezpieczeństwa narodowego ”. Te posunięcia jeszcze bardziej zwiększą napięcia z Chinami, a obawy przed pełnoprawną wojną handlową / polityczną między Stanami Zjednoczonymi a Chinami ciążyły na nastrojach rynkowych i są postrzegane jako krytyczne czynniki, które utrzymują ZŁOTO ceny wyższe.

Poza tym przyczyną niedźwiedzi sentyment handlowy może być również związany z obawami o rosnącą liczbę przypadków COVID-19 i bolesnymi ekonomicznie twardymi blokadami. Wraz z rosnącym tempem nowych przypadków wirusów, globalne blokady również stają się agresywne. Jak wynika z najnowszego raportu, Francja wprowadziła nową ogólnokrajową blokadę, podczas gdy kanclerz Niemiec Merkel podobno chce zaostrzyć blokadę Niemiec. Oprócz tego w chińskiej prowincji Hebei, która otacza Pekin, przebywa obecnie ponad 22 mln osób. Ograniczenia zostały nałożone po tym, jak kraj opublikował w środę największą liczbę nowych infekcji Covid-19 w ciągu ponad pięciu miesięcy.

W rezultacie dolar amerykański zdołał zakończyć swoją nocną passę spadków i wzrósł w górę podczas wczesnej sesji azjatyckiej, gdy inwestorzy zaczęli preferować bezpieczne aktywa, w następstwie nastrojów rynkowych pozbawionych ryzyka. Jednak wzrosty dolara amerykańskiego wydają się być względnie niezależne od postępów w zakresie pakietu stymulacyjnego USA, który ma tendencję do osłabiania waluty amerykańskiej. Jak już kilkakrotnie wspominaliśmy, prezydent-elekt USA Joe Biden ma ujawnić swoje plany dotyczące kolejnej rundy stymulacji fiskalnej w USA (która może być warta 2 tys. USD) o godzinie 00:15 GMT. Tym samym zyski dolara amerykańskiego stały się kluczowym czynnikiem, który ograniczył wszelkie dodatkowe wzrosty kursu ZŁOTO ceny, ponieważ cena złota jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara. W przyszłości gracze rynkowi będą zwracać uwagę na publikację m / m Podstawowej Sprzedaży Detalicznej w USA oraz Sprzedaży Detalicznej m / m. Oprócz tego uważnie śledzone będzie również przemówienie nowo wybranego przewodniczącego Bidena. W międzyczasie oczekuje się, że dane o brytyjskim PKB w ujęciu miesięcznym i bilansie handlowym również zostaną opublikowane później. I oczywiście aktualizacje związane z bójką chińsko-amerykańską i nieszczęścia związane z wirusami nie stracą na znaczeniu tego dnia.

Codzienne wsparcie i opór

S1 1803,95

S2 1825,34

S3 1835,82

Pivot Point 1846,73

R1 1857,21

R2 1868,12

R3 1889,51


ZŁOTO kontynuuje handel boczny, w szerokim zakresie od 1862 do 1829. Metal szlachetny, ZŁOTO, prawdopodobnie napotka natychmiastowy opór przy 1,853 i 1863. W dolnej części metal szlachetny ma znaleźć wsparcie na 1833. Naruszenie tego 1833 poziomu wsparcia może otworzyć dodatkowe miejsce na sprzedaż do dzisiejszego poziomu 1820. 50 okresów EMA i RSI przemawiają za nastawieniem sprzedaży. Jednak brak wydarzeń ekonomicznych sprawia, że ​​rynek jest niepewny, między 1843 a 1829 poziomami. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map