Codzienne podsumowanie, 16 listopada – Wszystko, co musisz dziś wiedzieć o złocie

Dzień dobry handlowcy i witam z powrotem w kolejnym ekscytującym tygodniu,

Ceny za metal szlachetny, ZŁOTO, wzrosła, ponieważ rosnące infekcje koronawirusem na całym świecie ponownie wzbudziły obawy o straty gospodarcze w wyniku pandemii. Jednocześnie sceptycyzm co do zdolności potencjalnej szczepionki COVID-19 do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa dodatkowo zwiększył wartość bezpiecznego metalu. Szeroki dolar amerykański nie zyskał żadnej pozytywnej trakcji, pozostając w depresji w ciągu dnia, ponieważ utrzymywały się wątpliwości co do globalnego ożywienia gospodarczego po COVID-19. Poza tym sentyment rynkowy, poparty optymizmem co do potencjalnej szczepionki przeciwko wysoce zaraźliwemu koronawirusowi, również odegrał główną rolę w osłabieniu bezpiecznego dolara amerykańskiego..

Żółty metal zdołał zatrzymać passę spadków z poprzedniego tygodnia, wznosząc się wyżej pierwszego dnia nowego tygodnia. Jednak uparty nastrój wokół cen złota wspierał dominujące nastawienie sprzedażowe w odniesieniu do dolara amerykańskiego. Straty na dolarach były postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, które pomogły towarowi denominowanemu w dolarach. W rezultacie dolar amerykański był pod presją ze względu na wątpliwości co do ożywienia gospodarczego w USA po COVID-19. Oprócz tego optymistyczne nastroje rynkowe, wspierane różnymi czynnikami, również odegrały istotną rolę w osłabieniu bezpiecznego dolara amerykańskiego. Poza tym bycze nastawienie otaczające ceny złota zostało dodatkowo wzmocnione przez gwałtowny wzrost liczby przypadków COVID-19, który spowodował powrót do bezpiecznych aktywów. Wręcz przeciwnie, nastroje na rynku migają na zielono od początku tygodnia, wspierane nadzieją, że wkrótce dostępna będzie skuteczna szczepionka..

Tymczasem sentyment do ryzyka rynkowego uległ poprawie po optymistycznych danych z Chin, które pchnęły kurs S&Kontrakty terminowe P 500 wyższe. W rezultacie optymistyczny ton rynkowy stał się kluczowym czynnikiem, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe zyski z bezpiecznego metalu. Po drugiej stronie stawu na nastroje rynkowe raczej nie wpłynęła bójka chińsko-amerykańska, która ostatnio nabrała tempa po tym, jak administracja Trumpa wykazała chęć ograniczenia inwestycji w chińskie firmy. Żółty metal jest obecnie sprzedawany po cenie 1890,30 i konsoliduje się w przedziale od 1886,99 do 1899,01.

Jednak utrata dolara amerykańskiego stała się kluczowym czynnikiem, który spowodował wzrost cen ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara. Tymczasem do godziny 22:05 ET (02:05 GMT) indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, spadł o 0,14%, do 92,588..

Poza tym, bycze nastroje związane z cenami ropy naftowej zostały jeszcze bardziej wzmocnione po tym, jak chińska produkcja przemysłowa przekroczyła szacunki, co wzbudziło nadzieje na wzrost gospodarczy Dragon Nation, który udzielił dodatkowego wsparcia rynkowi energii. Jeśli chodzi o dane, produkcja przemysłowa w chińskiej gospodarce wzrosła o 6,9% rok do roku drugi miesiąc z rzędu w październiku, przekraczając oczekiwany wzrost o 6,5%. Ponadto inwestycje w środki trwałe wzrosły o 1,8% rok do roku w październiku, wobec prognozowanych 1,6% i 0,8% wcześniej..

Za oceanem powód upartego nastawienia otaczającego ceny ropy naftowej można również przypisać najnowszemu raportowi sugerującemu, że popyt na ropę w Indiach wzrósł po raz pierwszy od lutego. Zgodnie z najnowszymi danymi, całkowity popyt na ropę w Indiach wzrósł w październiku o 2,7% rok do roku, osiągając 17,8 miliona ton, zgodnie z wstępnymi danymi opublikowanymi przez Petroleum Planning ministerstwa ropy naftowej. & Analiza Komórka.

Codzienne poziomy techniczne

Wsparcie Odporność

1849,50 1878,10

1837,40 1894,60

1 820,90 1 906,70

Pivot Point: 1866,00


Złoto może znaleźć wsparcie na poziomie 1886 i opór na poziomie 1898. Kontynuacja dalszego trendu wzrostowego może doprowadzić ceny metalu szlachetnego, jakim jest złoto, do około 1.909. MACD jest neutralny; jednak szanse na kroczenie w bok pozostają silne między 1886 a 1898. Najpierw spójrzmy na obszar 1891, ponieważ powyżej tego możemy spodziewać się odbicia, a poniżej tej ostrej sprzedaży można było zobaczyć do 1886 roku. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector