Codzienne podsumowanie, 18 stycznia – w poniedziałek wszystko, co musisz wiedzieć o złocie!

Podczas poniedziałkowych azjatyckich godzin handlu, żółtemu metalowi udało się powstrzymać wczesną passę strat i podniósł kilka skromnych ofert na poziomie 1830 USD, gdy inwestorzy rynkowi zwrócili się w stronę bezpiecznego metalu szlachetnego z powodu rosnącej liczby. przypadków COVID-19 i ponure dane ekonomiczne z USA.

Poza tym ostrożne nastroje przed rozpoczęciem kadencji prezydenta-elekta Joe Bidena oraz brak jakichkolwiek ważnych danych / wydarzeń w połączeniu z długim weekendem w USA sprawiły, że ryzyko było duże, dając dodatkowe wsparcie. do bezpiecznych cen metali. Jak wszyscy dobrze wiemy, pan Biden wprowadził już ogromny pakiet stymulacyjny na koronawirusa (COVID-19) o wartości 1,9 biliona dolarów, ale ostatnia paplanina dotycząca anulowania pozwolenia na rurociąg Keystone XL poprzez działania wykonawcze na jego pierwszy dzień urzędowania nadal wywiera presję spadkową na nastroje rynkowe.

W przeciwieństwie do tego, dominujące nastawienie zwyżkowe otaczające dolara amerykańskiego, poparte nastrojami rynkowymi polegającymi na eliminacji ryzyka, okazało się jednym z głównych czynników, które powstrzymały wszelkie dodatkowe wzrosty cen żółtych metali, ponieważ Cena ZŁOTO jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Tymczasem najnowsze twierdzenie producentów szczepionek, że potrafią okiełznać warianty koronawirusa, pomaga ograniczyć głębsze straty w nastrojach rynkowych, co może wywrzeć pewną presję na ceny żółtego metalu. Obecnie złoto kosztuje 1837,93 i konsoliduje się w przedziale od 1804,39 do 1839,54.

Globalny rynek akcji nie zdołał powstrzymać negatywnych wyników z zeszłego tygodnia, pozostając w ciągu dnia kwaśny w obliczu braku ważnych danych / wydarzeń i długiego weekendu w Stanach Zjednoczonych. W międzyczasie ostrożne nastroje przed pierwszym dniem urzędowania prezydenta-elekta Joe Bidena również wywarły presję na nastroje rynkowe. Zgodnie z najnowszymi plotkami, oczekuje się, że Biden anuluje kanadyjskie pozwolenie na rurociąg Keystone XL, a to wywiera presję na nastroje rynkowe i wspiera bezpieczne aktywa. Poza tym innym powodem nastrojów rynkowych poza ryzykiem może być również zaangażowanie przyszłej Sekretarza Skarbu Janet Yellen w ustalanie rynkowej wartości dolara. Dodatkowo koronawirus (COVID-19) nieszczęścia i wątpliwości dotyczące gospodarek USA i Chin stanowią dodatkowe obciążenie, które ciąży na nastrojach rynkowych. Wątpliwości co do ożywienia gospodarczego pogłębiły się po opublikowaniu mieszanych danych z USA i Chin.

 

Na froncie danych z USA, bazowa sprzedaż detaliczna spadła w grudniu o 1,4% miesiąc do miesiąca, co było wynikiem zarówno spadku o 0,1% w prognozach, jak i spadku o 1,3% odnotowanego w listopadzie. Tymczasem wskaźnik cen producentów (PPI) wzrósł o 0,3% miesiąc do miesiąca w grudniu, podczas gdy sprzedaż detaliczna spadła o 0,7% w tym samym miesiącu.

Jeśli chodzi o dane z Chin, chiński PKB w czwartym kwartale (IV kw.) Wzrósł z 6,1% do 6,5% r / r, ale zmniejszył się w ujęciu kwartalnym do 2,6% wobec prognozowanych 3,2% i 2,7% wcześniej. Ponadto produkcja przemysłowa za grudzień wzrosła powyżej oczekiwanych 6,9% do 7,3% r / r, a sprzedaż detaliczna spadła poniżej poprzedniego odczytu 5,0% i 5,5% konsensusu rynkowego..

Oprócz tego, innym powodem negatywnych nastrojów handlowych mogą być również obawy o rosnącą liczbę przypadków COVID-19 i bolesne ekonomicznie twarde blokady, które wzmocniły bezpieczną przystań dolara amerykańskiego..

Szeroki dolar zdołał przedłużyć swoje zyski z dnia na dzień, pozostając zwyżkowy w ciągu dnia, ponieważ inwestorzy nadal wolą inwestować w bezpieczne aktywa, w ślad za nastrojami na rynku bez ryzyka. Jednak na wzrosty dolara amerykańskiego raczej nie wpływają słabsze dane z USA. Tym samym zyski dolara amerykańskiego stały się kluczowym czynnikiem, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe wzrosty cen złota ze względu na odwrotną zależność między cenami ZŁOTO i dolara.

I odwrotnie, malejąca liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii pomogła ograniczyć głębsze straty w nastrojach rynkowych. Zgodnie z najnowszym raportem, Wielka Brytania zgłosiła w niedzielę 38 598 nowych przypadków koronawirusa, co jest najniższą liczbą od 27 grudnia. Wielka Brytania zacznie oferować dawki szczepionki osobom w wieku 70 lat i starszym oraz osobom uznanym klinicznie za wyjątkowo podatne na infekcję. koronawirus. Tak więc wprowadzenie szczepionek złagodzi niektóre z ekonomicznie szkodliwych ograniczeń blokowania w marcu.

W przypadku braku jakichkolwiek ważnych danych / wydarzeń w ciągu dnia, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na przemówienie BOE Gov Bailey i Candian Housing Starts. W międzyczasie konieczne będzie obserwowanie katalizatorów ryzyka, takich jak geopolityka i nieszczęścia związane z wirusami.

Codzienne wsparcie i opór

S1 1769,19


S2 1,802,78

S3 1815,73

Pivot Point 1836,36

R1 1849,32

R2 1869,95

R3 1903,53

 

Handel w ZŁOTO był mocno niedźwiedzi, na poziomie 1801, zanim odbił się do handlu na poziomie 1831, który działał jako opór. Z drugiej strony, wybicie zwyżkowe na 1,831 mogłoby przedłużyć trend kupna i skierować cenę złota w stronę kolejnych obszarów docelowych wynoszących 1841 i 1846, podczas gdy wsparcie może pozostać na poziomie 1,831. RSI i MACD sugerują szanse na kontynuację trendu zakupowego w dniu dzisiejszym. Powodzenia!

10m

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector