Codzienne podsumowanie, 23 grudnia – Wszystko, co musisz dziś wiedzieć o złocie!

Wczoraj metal szlachetny, złoto, zamknął się po cenie 1859,88, po osiągnięciu maksimum 1884,18 i minimum 1858,87. Ceny złota spadły trzeci dzień z rzędu we wtorek, w związku z obawami o nowy wariant koronawirusa w Wielkiej Brytanii, który dał impuls dolarowi amerykańskiemu. 

Nowy mutant koronawirusa, który po raz pierwszy pojawił się w Wielkiej Brytanii i został zgłoszony przez najwyższego brytyjskiego urzędnika ds. Zdrowia jako „wymykający się spod kontroli”, wezwał rząd Wielkiej Brytanii do nałożenia surowszych krajowych ograniczeń w celu powstrzymania wirusa. Nowy mutant był podobno bardziej zaraźliwy niż zwykła forma; jednak nie zostało udowodnione, że jest on bardziej niebezpieczny niż oryginalny wirus. 

Raporty sugerowały, że ten nowy wariant koronawirusa może rozprzestrzeniać się prawie 70% szybciej niż oryginalny, dlatego liczba infekcji w Wielkiej Brytanii wzrosła do najwyższego rekordowego poziomu w ciągu zaledwie kilku dni. Biorąc pod uwagę okoliczności, wszystkie kraje europejskie i 40 innych narodów na całym świecie nałożyły zakaz podróżowania przylotami z Wielkiej Brytanii, co potęgowało obawy o globalne ożywienie gospodarcze. Rosnące obawy podniosły apel o bezpieczne przystanie, ostatecznie wzmacniając dolara, ponieważ inwestorzy preferowali dolara amerykańskiego nad żółtym metalem pod tym względem. Rosnący popyt na dolara zwiększył presję na ceny złota, które we wtorek trzeci dzień z rzędu utrzymywały się na ujemnym poziomie.. 

Z drugiej strony amerykańscy prawodawcy zatwierdzili pakiet pomocy w wysokości 900 miliardów dolarów dla największej gospodarki świata, który zapewni od dawna oczekiwany impuls milionom Amerykanów i firm dotkniętych pandemią koronawirusa. Demokraci i Republikanie zatwierdzili ustawę w Senacie, a Izba Reprezentantów otworzyła drogę do przesłania ustawy prezydentowi Donaldowi Trumpowi w życie. Rosnąca liczba przypadków koronawirusa w USA dodatkowo zagroziła gospodarce, powodując, że Demokraci i Republikanie w końcu doszli do porozumienia w sprawie ustawy po miesiącach negocjacji i nieporozumień. Jednak wpływ takiej pomocy zawsze szkodzi lokalnej walucie, a dolar znalazł się pod presją po tej wiadomości, która ostatecznie ograniczyła dalsze straty na żółtym metalu we wtorek..

Na froncie danych, o godzinie 18:30 czasu polskiego, pojawił się ostateczny produkt krajowy brutto za trzeci kwartał, który wykazał wzrost do 33,4% wobec prognozowanych 33,1%, wspierając dolara amerykańskiego i ostatecznie wywierając presję na ceny złota. O 18:32 pojawił się ostatni indeks cen PKB za kwartał. Był zgodny z oczekiwaniami na poziomie 3,5%. O 19:59 GMT został opublikowany wskaźnik Richmond Manufacturing w grudniu dla USA, wskazujący na wzrost do 19, wobec oczekiwanych 11, co wzmocniło dolara amerykańskiego i przyczyniło się do strat na cenach żółtego metalu. O godzinie 20:00, dane o zaufaniu konsumentów CB za grudzień pokazały spadek do 88,6 wobec szacowanego 97,1, ważąc dolara amerykańskiego. Sprzedaż istniejących domów w listopadzie była zgodna z prognozą 6,70 mln. Ze względu na mocne dane makroekonomiczne dolar amerykański, który był już wysoko na pokładzie, umocnił się i mocno ważył na cenach żółtego metalu we wtorek..

Tymczasem straty cen złota zostały ograniczone ze względu na rosnący popyt na bezpieczne przystanie, po tym jak relacje między USA a Chinami ponownie znalazły się na pierwszych stronach gazet. Departament Stanu USA wprowadził dodatkowe ograniczenia wizowe dla chińskich urzędników podejrzanych o łamanie praw człowieka. W poniedziałek sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział, że ograniczenia wizowe dotyczą chińskich urzędników, których zdaniem USA są odpowiedzialne lub współdziałają w represjonowaniu praktykujących religię i duchowości, członków mniejszości etnicznych, dysydentów, obrońców praw człowieka, dziennikarzy i innych..

Pompeo powiedział, że Stany Zjednoczone dały jasno do zrozumienia, że ​​sprawcy łamania praw człowieka nie są mile widziani w tym kraju. Powiedział, że członkowie rodzin osób, których dotyczy cel, również mogą spotkać się z ograniczeniami wizowymi. Te ograniczenia dodały się do sporu między Stanami Zjednoczonymi & Chiny i podniosły apel o bezpieczną przystań, ograniczając we wtorek straty na żółtym metalu.

 

Codzienne poziomy techniczne

Wsparcie Odporność

1858,49 1884,19

1848,22 1899,62

1832,79 1909,89

Punkt obrotu: 1873,92

Złoto znajduje się w wąskim przedziale handlowym między 1884 a 1874, a naruszenie tego przedziału w dolnej części może przedłużyć trend sprzedaży do poziomu 1862. Jednocześnie bycze wybicie na poziomie oporu 1884 mogłoby przedłużyć kupowanie do następnego docelowego poziomu 1895 dzisiaj. Chodzi o to, aby sprzedać poniżej 1872 i kupić tylko powyżej 1885. Jednocześnie można się dziś spodziewać niestabilnego handlu między 1872 a 1885. Powodzenia! 

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me