Codzienne podsumowanie, 25 lutego – wszystko, co musisz wiedzieć o złocie!

Dzień dobry handlowcy,

ZŁOTO zamknął się przy 1.804,74, po osiągnięciu szczytu na poziomie 1813,77 i najniższego poziomu 1783,52. Plik ZŁOTO ceny spadły w trakcie pierwszej sesji w środę, pozostając na niższych poziomach, ale w późnych godzinach cenny metal odbił się, odrabiając wszystkie straty i kończąc dzień na tym samym poziomie, na którym zaczął, co spowodowało płaski ruch na dzień. Rosnące rentowności amerykańskich obligacji skarbowych mocno ciążyły ZŁOTO, co jest uważane za zabezpieczenie przed inflacją. Dolar znalazł się pod presją w środę po ostatnich komentarzach przedstawicieli Fed, którzy stwierdzili, że gospodarka jest daleka od inflacji i zatrudnienia, a przed ożywieniem czeka długa droga. Te komentarze ciążyły na dolarach amerykańskich, ale rosnące rentowności amerykańskich obligacji skarbowych ograniczyły wzrosty na żółtym metalu w środę..

Na froncie danych o godzinie 20:00 pojawiła się styczniowa sprzedaż nowych domów, wskazująca na wzrost do 923 tys. Wobec oczekiwanych 853 tys., Co wsparło dolara i przyczyniło się do spadku cen złota. W środę gubernator Rezerwy Federalnej Lael Brainard powiedział, że gospodarka USA jest daleka od celów Rezerwy Federalnej w zakresie zatrudnienia i inflacji, a polityka pieniężna będzie nadal zapewniać pełne wsparcie, dopóki nie zostaną osiągnięte dalsze postępy w podnoszeniu inflacji i poprawie sytuacji na rynku pracy dla wszystkich. pracownicy. Powiedziała, że ​​minie trochę czasu, zanim cele inflacyjne i dotyczące zatrudnienia wyznaczone przez Fed zostaną zrealizowane. Dodała również, że decydenci, oceniając stan rynku pracy, wychodzili poza główną stopę bezrobocia i że nierównomiernie wychodził on z pandemii..

Zgodnie z nowymi ramami ogłoszonymi w sierpniu ubiegłego roku, urzędnicy Fed nie będą już podnosić stóp procentowych, gdy stopa bezrobocia będzie niska, w projekcji wyższej inflacji, co da więcej czasu na uzdrowienie rynku pracy. Brainard powiedział, że oceniając rynek pracy, decydenci uwzględniliby płace, stosunek zatrudnienia do liczby ludności oraz współczynnik aktywności zawodowej, a także inne wskaźniki. Powiedziała również, że wsparcie będzie obowiązywać do czasu powrotu inflacji na właściwe tory, blisko 2% lub powyżej tego celu.

Co więcej, w środę wiceprzewodniczący Rezerwy Federalnej Richard Clarida powiedział, że pomimo bardzo bliskich zagrożeń dla gospodarki USA, w wyniku pandemii koronawirusa i nowych wariantów wirusa, zarówno ulga fiskalna pakiet z zeszłego roku, a skuteczne szczepionki stworzyły tabele dla silniejszego wzrostu i lepszych perspektyw dla gospodarki w 2021 roku i później. Powiedział, że lepsze perspektywy zmniejszyły ryzyko pogorszenia perspektyw gospodarczych. Potwierdził również, że Fed jest zdecydowany korzystać z pełnej gamy narzędzi wspierających gospodarkę i pomagających zapewnić, że wyjście z pandemii będzie tak solidne i szybkie, jak to tylko możliwe..

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell rozpoczął we wtorek dwa dni zeznań w Kongresie. We wtorek przedstawił raport Senackiej Komisji Bankowej, aw środę przemawiał przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Powell powiedział, że inflacja była łagodna, a gospodarka Stanów Zjednoczonych jest daleko od wyznaczonych przez Fed celów w zakresie zatrudnienia i inflacji. Zignorował również obawy o to, czy ostatnie decyzje polityczne i wzrost wydatków konsumenckich po pandemii doprowadzą do wyższej inflacji. Powell nie spodziewał się, że dojdzie do sytuacji, w której inflacja wzrośnie do kłopotliwych poziomów.

Następnie rentowności amerykańskich obligacji skarbowych zaczęły rosnąć w środę, a 10-letni obligacja skarbowa osiągnął 1,4%, czyli najwyższy poziom od lutego 2020 r. 30-letnia obligacja skarbowa również wzrosła, osiągając 2,25%. Rosnące w środę rentowności obligacji skarbowych dały impuls cenom żółtego metalu.

Codzienne poziomy techniczne:

Wsparcie Odporność

1 795,20 1 815,90

1 784,50 1 825,90

1 774,50 1 836,60

Punkt obrotu: 1805,20 Patrząc na stronę techniczną, żółty metal nadal handluje z niedźwiedzim nastawieniem. ZŁOTO był mocno niedźwiedzi na poziomie 1,785, ze względu na mocniejszego dolara. Żółty metal prawdopodobnie napotka opór na poziomie 1800 i 1806 marek, a poniżej tego możemy zauważyć odchylenie sprzedaży złota do 1785 i 1770 znaków. Wydaje się, że istnieje silne niedźwiedzie nastawienie, więc powinniśmy dziś rozważyć zawarcie transakcji sprzedaży poniżej poziomu 1805. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector