Codzienne podsumowanie, 30 września – wszystko, co musisz dziś wiedzieć o złocie!

Dzień dobry chłopaki,

Ceny złota zamknęły się na poziomie 1897,50, po osiągnięciu szczytu na poziomie 1899,11 i najniższego poziomu 1875,50. Ogólnie ruchy złota pozostawały bycze przez cały dzień. Ceny złota przedłużyły wzrosty z poprzedniego dnia, rosnąc drugi dzień z rzędu we wtorek, w związku z osłabieniem dolara amerykańskiego i rosnącymi nadziejami na dodatkowe działania stymulacyjne ze strony Kongresu USA.

We wtorek prezes nowojorskiej Rezerwy Federalnej John C. Williams powiedział, że pomimo recesji wywołanej koronawirusem, gospodarka Stanów Zjednoczonych jest zdrowsza niż oczekiwano. Powiedział też, że gospodarka potrzebuje około trzech lat, aby odzyskać siły i powrócić do poziomu sprzed pandemii.

Przewidywał, że zatrudnienie będzie potrzebowało trzech lat, aby powrócić do normalnego poziomu, a maksymalne poziomy zatrudnienia powinny zostać osiągnięte tak szybko, jak to możliwe, aby gospodarka mogła ożywić.

Tymczasem prezes Rezerwy Federalnej w Filadelfii Patrick Harker powiedział we wtorek, że ożywienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych zależy od ludzi postępujących zgodnie z SPO. Powiedział, że rozwój szczepionek i spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, poprzez noszenie masek przez obywateli amerykańskich, odegra ważną rolę w ożywieniu gospodarczym..

Harker dodał, że pomimo szybszego wzrostu gospodarczego niż oczekiwano od ostatniej wiosennej recesji, do wzrostu nadal potrzebny jest trwały spadek wskaźnika nowych infekcji. Harker uważa, że ​​spadek rozprzestrzeniania się infekcji wynika z używania masek, zwłaszcza w pomieszczeniach.

Jeśli chodzi o pakiet pomocy stymulacyjnej w USA, Harker powiedział, że bezrobotni pracownicy i małe firmy, wraz z innymi, którzy zostali mocno dotknięci przez pandemię, potrzebują nowego pakietu pomocy rządowej, a urzędnicy federalni powinni go zapewnić. Zaproponował, aby zapewnić co najmniej kolejny bilion dolarów bodźców fiskalnych, aby zapobiec dalszemu spadkowi PKB.

Z drugiej strony wiceprezes Rezerwy Federalnej Richard Clarida powiedział we wtorek, że Fed nie podniesie stóp procentowych, dopóki rynek pracy nie wróci do normy. Powiedział też, że stopy nie zostaną podniesione, dopóki cel inflacyjny na poziomie 2% nie zostanie osiągnięty i cel zostanie przekroczony przez jakiś czas..

Jednak Bank Centralny Stanów Zjednoczonych już przewidywał, że warunki te nie zostaną spełnione do 2023 roku. Gołębie wypowiedzi przedstawicieli Fed w tym dniu spowodowały osłabienie dolara amerykańskiego, co pchnęło ceny żółtego metalu na plus..

W międzyczasie ostatnie komentarze sekretarza skarbu USA Stevena Mnuchina i przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi poparły środowisko stymulacyjne. We wtorek Pelosi powiedziała, że ​​ma nadzieję osiągnąć porozumienie z Białym Domem w sprawie pakietu pomocy na koronawirusa do tego tygodnia. Przemówiła Pelosi po spotkaniu ze Stevenem Mnuchinem, a jej komentarze potwierdziły optymizm, że Stany Zjednoczone wkrótce ogłoszą następną rundę środków stymulacyjnych.

W poniedziałek Pelosi powiedział, że demokratyczni prawodawcy ujawnili nowy pakiet pomocy na koronawirusa o wartości 2,2 biliona dolarów. Inwestorzy rynkowi cieszyli się tą wiadomością i zaczęli kupować złoto, przesuwając ceny blisko poziomu 1900.

Tymczasem we wtorek dane z USA były mieszane, ale miały one niewielki wpływ na dolara i nie zapewniły dynamiki cenom żółtego metalu. Ponadto napięcia między USA a Chinami nadal rosły, ponieważ prezydent USA Trump zaczął ostro atakować Chiny przed wyborami prezydenckimi w USA, aby zabezpieczyć swoją pozycję na drugą kadencję. Poza tym szanse Chin na osiągnięcie celów zakupowych w USA, określonych w pierwszej fazie umowy handlowej między dwiema największymi gospodarkami świata, również maleją z dnia na dzień, co również sprzyjało nastrojom rynkowym i bezpiecznym cenom złota.

Innym czynnikiem, który wspierał wzrost złota we wtorek, były rosnące obawy związane z pandemią koronawirusa, po tym, jak doniesiono, że wirus pochłonął więcej istnień niż malaria, HIV, grypa i cholera w ciągu 10 miesięcy. Spowodował również globalne zniszczenia gospodarcze i zakłócił codzienną rutynę każdego człowieka. Obawy wzrosły z powodu wiadomości, że liczba ofiar śmiertelnych z powodu zakażeń koronawirusem przekroczyła milion, a choroba nadal szybko się rozprzestrzenia.

Handlowcy rynkowi z niecierpliwością czekają na pierwszą debatę prezydencką USA między Donaldem Trumpem i Joe Bidenem, która rozpocznie się późnym wieczorem. Ponadto Steven Mnuchin i Nancy Pelosi przedstawią również w środę świeże aktualizacje dotyczące pakietu stymulacyjnego w USA, który już wspiera ceny żółtego metalu ze względu na generowany optymizm..


 • Dzienne poziomy techniczne:

  Wsparcie Odporność

  1859,54 1896,64

  1836,77 1910,97

  1822,44 1933,74

  Punkt obrotu: 1873,87

Cenny metal, złoto, jest sprzedawany na poziomie 1882 i utworzył niedźwiedzią świecę pochłaniającą w godzinowych ramach czasowych. Wykupiony metal prawdopodobnie zostanie sprzedany z niedźwiedziem, aby osiągnąć 38,2% poziom zniesienia Fibonacciego. Z drugiej strony złoto może znaleźć wsparcie na poziomie 1876, a opór stanie się obszarem wsparcia. Jednocześnie bessy wybicie na poziomie 1876 może doprowadzić ceny złota do poziomu 1872. Obecnie dominuje niedźwiedzi nastawienie. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector