Codzienne podsumowanie, 5 sierpnia: Podsumowanie wydarzeń gospodarczych – dane o PMI dla usług gotowe do użycia

Dzień dobry handlowcy.

Witamy z powrotem w kolejnym ekscytującym tygodniu. Indeks dolara amerykańskiego spadł dramatycznie i zakończył tydzień stratą w stosunku do publikacji gorszych od oczekiwań raportów z rynku pracy. Lipcowy raport o zatrudnieniu w USA ujawnił 164 000 miejsc pracy wygenerowanych w miesiącu, a bezrobocie utrzymujące się na stałym poziomie 3,7%, nieco powyżej najniższego poziomu od 50 lat.

Ponieważ ten raport o zatrudnieniu nie był spektakularny, inwestorzy na rynku Forex prawdopodobnie będą handlować dolarem z niedźwiedzią tendencją. Patrząc na kalendarz ekonomiczny, jest on w pełni naładowany podstawami o średnim lub dużym wpływie, gdzie PMI usług z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych jest na szczycie listy.

Lista obserwowanych – najważniejsze dzisiejsze wydarzenia gospodarcze

Dziś rynek jest bardzo prawdopodobne, że będzie handlował dolarem amerykańskim z niedźwiedzim nastrojem, dopóki nie będziemy mieli kolejnego fundamentu do „wyceny”. Jeśli chodzi o wiadomości, kalendarz ekonomiczny jest w pełni wypełniony danymi PMI usług, a przed omówieniem prognoz pozwól nam zrozumieć, czym właściwie jest PMI usług i dlaczego jest ważny.

Usługi PMI

Jest to główny wskaźnik kondycji gospodarczej – firmy szybko reagują na warunki rynkowe, a ich menedżerowie ds. Zakupów mają prawdopodobnie najbardziej aktualny i odpowiedni wgląd w postrzeganie gospodarki przez firmę.

Oblicza się go na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród pewnej liczby menedżerów ds. Zakupów, która prosi respondentów o ocenę względnego poziomu warunków biznesowych, w tym zatrudnienia, produkcji, nowych zamówień, cen, dostaw dostawców i zapasów.

Liczby powyżej 50,0 wskazują na ekspansję przemysłu, poniżej wskazują na kurczenie się. W związku z tym, jeśli publikacja PMI usług z dowolnej gospodarki jest poniżej 50, możemy doświadczyć spadkowego trendu w tej konkretnej walucie i odwrotnie..

EUR – hiszpański PMI dla usług – 7:15 GMT

Markit publikuje dane o PMI dla hiszpańskich usług na początku europejskiej sesji. Zgodnie z prognozami ekonomistów, liczby nie powinny odbiegać od 53,6.

Ostatnio dane o PMI dla przemysłu w strefie euro były skrajnie negatywne, ale dane o PMI dla usług wciąż przekraczają 50. Wskaźnik może nieznacznie wspierać wspólną walutę Euro.

EUR – PMI dla usług włoskich – 7:45 GMT

Oprócz hiszpańskiego wskaźnika PMI dla usług, Markit ma również opublikować włoski wskaźnik PMI dla usług z niewielką pozytywną prognozą na poziomie 50,6 wobec 50,5 w poprzednim miesiącu..

EUR – PMI dla francuskich usług końcowych – 7:50 GMT


Oczekuje się, że francuski wskaźnik PMI dla usług końcowych również nie wykaże zmiany w stosunku do 52,2, podobnie jak poprzedni.

EUR – PMI dla niemieckich usług końcowych – 7:55 GMT

Niemcy prawdopodobnie również nie odnotują zmian w danych o PMI dla usług, ponieważ prawdopodobnie utrzymają się one na poziomie 55,4 wobec 55,4. Spośród nich niemiecki wskaźnik PMI dla usług końcowych zyska nieco większą uwagę, ponieważ Niemcy są uważane za jedno z największych centrów handlowych w strefie euro..

Jak dotąd wszystkie dane dotyczące usług są w pewnym sensie neutralne, więc możemy nie zauważyć dużego ruchu w euro, dopóki wszystkie te dane PMI nie pokażą znaczącej zmiany rzeczywistych danych, co jest bardzo mało prawdopodobnym scenariuszem.

W związku z tym uwaga przenosi się na dane PMI dla usług z Wielkiej Brytanii i USA.

GBP – PMI dla usług – 8:30 GMT

Zostaną opublikowane dane o PMI usług z dominującego sektora usług w Wielkiej Brytanii. Odczyt powyżej 50,0 wskazuje na ekspansję gospodarczą, ale opinie są podzielone co do tego, czy można to osiągnąć. Ponieważ w czerwcu osiągnął poziom 50,2, istnieje realne ryzyko, że wydruk może stać się negatywny, ponieważ trwająca niepewność polityczna nadal podważa zaufanie.

Pomogłoby to jako poważna przeszkoda dla wszelkich nadziei, że brytyjskiej gospodarce uda się znaleźć wzrost w trzecim kwartale roku, a każdy niedobór może mocno uderzyć w funta. Na kartach znajduje się cyfra 50,4.

USD – ISM Non-Manufacturing PMI – 14:00 GMT

Instytut Zarządzania Zaopatrzeniem ma opublikować dane o PMI dla usług o godz. 16:00 z prognozą na poziomie 55,5 wobec 55,1. Nowicjusze, jest to ankieta przeprowadzona wśród około 400 menedżerów ds. Zakupów, w której ankietowani proszeni są o ocenę względnego poziomu warunków biznesowych, w tym zatrudnienia, produkcji, nowych zamówień, cen, dostaw dostawców i zapasów. Pozytywna prognoza może utrzymać wsparcie dla dolara amerykańskiego, ale gorszy od oczekiwań raport z rynku pracy nadal będzie utrzymywał dolara pod presją.

Zaglądaj do kalendarza ekonomicznego liderów FX, aby otrzymywać relacje na żywo z tych ważnych wydarzeń.

Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector