Codzienne podsumowanie, 9 grudnia – Wszystko, co musisz wiedzieć o złocie

Dzień dobry handlowcy,

Ceny za metal szlachetny, ZŁOTO, zamknięto na 1870,19, po osiągnięciu szczytu 1875,22 i najniższego poziomu 1860,19. ZŁOTO przedłużyła wzrosty we wtorek, w związku z rosnącymi oczekiwaniami, że Kongres USA zgodzi się na rundę wydatków na pandemię koronawirusa.

W zeszłym tygodniu zaproponowano dwustronny plan pomocy fiskalnej w wysokości 908 miliardów dolarów, który jest przedmiotem dyskusji między Demokratami a Republikanami od początku tygodnia. Obie strony wydawały się być oddalone od porozumienia we wtorek, ponieważ lider mniejszości republikańskiej Mitch McConnell próbował zrezygnować z ochrony odpowiedzialności i pomocy państwa z pakietu, co jest czymś, co Demokraci uważają za niezwykle ważne. Jednak wszystkie te niepowodzenia nie mogły powstrzymać złota przed osiąganiem zysków z drugiego dnia z rzędu – był to piąty zysk w ciągu ostatnich sześciu dni, od ostatniego ujemnego rozliczenia złota 30 listopada..

Oczekuje się, że Kongres USA zagłosuje w tym tygodniu w sprawie tygodniowej ustawy o finansowaniu zastawu, aby zapewnić więcej czasu na osiągnięcie porozumienia w sprawie pakietu pomocy gospodarczej związanej z koronawirusem. Z powodu rosnącej liczby przypadków koronawirusa wzrosła presja na polityków, aby wprowadzili dalsze środki stymulacyjne..

W tym roku, ZŁOTO ceny wzrosły o około 23% po skorzystaniu z jego atrakcyjności jako zabezpieczenia przed inflacją, prawdopodobnie w wyniku bezprecedensowego bodźca uruchomionego w 2020 r. W listopadzie żółty metal stracił około 6% swojej wartości, spadając do 1700 USD terytorium. Następnie wiadomość o szczepionkach spowodowała, że ​​przepływ pieniędzy przesunął się w kierunku bardziej ryzykownych aktywów i rynków akcji.

Pomimo ciągłej poprawy sentymentu do ryzyka, złoto otrzymywało wsparcie z rozmów w sprawie drugiej rundy działań stymulacyjnych, co z kolei przyczyniło się do osłabienia dolara. We wtorek indeks dolara amerykańskiego był blisko swojego najniższego poziomu od dwóch i pół roku, co ostatecznie pomogło w umocnieniu się na rynku jego alternatywy – żółtego metalu..

Na froncie danych, o godz. 01:00 pojawił się kredyt konsumencki za październik, który pokazał spadek do 7,2 mld wobec oczekiwanych 17,6 mld dolara amerykańskiego i wsparł wzrostowy wzrost ZŁOTO. O godz. 16:00 indeks biznesowy NFIB wyniósł 101,4, wobec oczekiwanych 102,6 w listopadzie, również wywierając presję na dolara amerykańskiego i ostatecznie wzmacniając ZŁOTO ceny. O godz. 18:30 czasu polskiego, skorygowana produktywność pozarolnicza za kwartał spadła do 4,6% wobec szacowanych 4,9%, pomagając dolarowi amerykańskiemu i ograniczając dalsze wzrosty cen złota. Skorygowane jednostkowe koszty pracy za kwartał wyniosły -6,6%, wobec prognozowanych -8,9%, wzmacniając dolara amerykańskiego i ograniczając dalszy wzrost ZŁOTO ceny. O 20:00 GMT, optymizm ekonomiczny IBD / TIPP odzwierciedlał 49,0 w grudniu, w porównaniu do poprzedniego 50,0.

Tymczasem w późny poniedziałek minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi powiedział, że Pekin jest otwarty na wznowienie stosunków z USA, deklarując, że oba kraje znajdują się w krytycznym historycznym momencie, po roku eskalacji napięć. Wang powiedział, że polityka USA wobec Chin musi wrócić do obiektywizmu i racjonalności. Powiedział też, że obie strony powinny wznowić dialog i wrócić na właściwą drogę, odbudowując wzajemne zaufanie w kolejnej fazie relacji chińsko-amerykańskich. Wang za rosnący podział między USA i Chinami obwiniał niektórych Amerykanów przestarzałą mentalnością związaną z zimną wojną i ideologicznymi uprzedzeniami. Te komentarze z Chin wzmocniły nastroje związane z ryzykiem i ograniczyły dalszy wzrost cen żółtego metalu we wtorek.

Codzienne poziomy techniczne

Wsparcie Odporność

1865,75 1881,55

1856,95 1888,55

1849,95 1897,35


Pivot Point: 1872,75 Na froncie technicznym metal szlachetny, ZŁOTO, handluje z byczym nastawieniem na poziomie 1860. Z drugiej strony opór pozostaje na poziomie 1860, a przekroczenie tego poziomu może podnieść XAU / USD do następnego poziomu docelowego na poziomie 1893. Kontynuacja trendu wzrostowego może doprowadzić do ZŁOTO cena w przedziale 1900; Jednak złoto jest teraz wykupione i może spaść do 1856 obszaru wsparcia, zanim odbije się dalej. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector