Czy 10000 USD to nowy poziom dla Bitcoin?

Cena Bitcoina stale rośnie od czasu wydarzenia halvingu, które miało miejsce 11 maja 2020 r. Biorąc pod uwagę, że cena osiągnęła najniższy poziom 3100 USD na początku pandemii koronawirusa, fakt, że Bitcoin flirtuje teraz z marką 10 000 USD oznacza, że ​​inwestorzy z dobrym wyczuciem czasu już potroili swoje inwestycje w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Nawet przy całym optymizmie związanym z Bitcoinem i wszystkimi innymi altcoinami rosnącymi obok niego, wydaje się, że za każdym razem, gdy cyfrowe złoto zbliża się do 10 000 USD, niedźwiedzi inwestorzy obniżają cenę. Mimo to nadszedł czas, aby zastanowić się nad ważnym pytaniem: czy w najbliższym czasie nowe piętro dla Bitcoina będzie 10 000 USD? Podyskutujmy.

Co rynek musi zobaczyć, aby uzasadnić dolną granicę w wysokości 10 000 USD

Fakt, że Bitcoin nawet teraz flirtuje ze znakiem 10 000 dolarów, jest małym cudem, biorąc pod uwagę, co dzieje się z ceną podczas pandemii koronawirusa. Biorąc to pod uwagę, jest wiele rzeczy, które rynek musi zobaczyć, zanim ktokolwiek uzasadni 10.000 USD jako nową podłogę, jako nową cenę minimalną, której nigdy więcej nie będziemy przekraczać..

Zastanów się przez chwilę nad różnicą między wahaniami cen od 3100 USD do 10000 USD, które miały miejsce do tej pory w 2020 roku. Teraz pomyśl o tym, że w grudniu 2017 r. Cena Bitcoina była najwyższa w historii, a waluta flirtowała z 20 000 USD.

Teraz, gdy trzecie wydarzenie halvingowe Bitcoina już minęło, wielu ekspertów uważa, że ​​próg 20000 USD jest w zasięgu, który można ponownie przekroczyć do końca roku. Ale są też powody, by uważać, że cena może po prostu gwałtownie spaść.

Tymczasowe przekroczenie granicy 10 000 dolarów po prostu nie wystarczy. Z fundamentalnego punktu widzenia spadek liczby nowych bitcoinów wchodzących do obiegu dzięki ostatniemu wydarzeniu o połowę zasadniczo sprawia, że ​​pozostanie w branży wydobywania kryptowalut jest o 50% mniej opłacalne. Oznacza to, że mniejsze firmy wydobywcze zostaną wchłonięte przez większe. Konsolidacja tego rodzaju skutecznie scentralizuje kontrolę i osłabi ostateczny cel Bitcoina. Aby wymiana wartości była demokratyczna dla wszystkich. Oznacza to również, że Twoje komputery obsługują sieć i być może po niższej cenie.

Większy rozwój instytucjonalny

Wpływ mniejszych firm wydobywających kryptowaluty, które prawdopodobnie całkowicie opuszczą branżę, może po prostu oznaczać, że cena Bitcoin wymaga większych inwestycji instytucjonalnych, aby ustabilizować się powyżej 10000 USD. Najnowsze wiadomości sugerują, że nawet instytucje, które wcześniej notowały Bitcoin, zaczynają traktować go poważnie jako sposób zabezpieczenia rynku, a także jako sposób ochrony istniejących modeli biznesowych..

Jednym z takich przykładów jest J.P. Morgan. Dyrektor generalny Jamie Dimon bardzo otwarcie powiedział, że wzrost cen Bitcoina w 2017 roku był niczym innym jak bańką spekulacyjną i że kryptowaluta nie ma prawie żadnej wartości wewnętrznej. Jednak ostatnio bank wydaje się nazywać to legalnym i jest prawie niezaprzeczalne, że w pewnym momencie każdy duży bank, który czuje się zagrożony przez waluty cyfrowe, nie będzie miał innego wyboru, jak tylko kupić w branży.

Ponieważ takie banki mają dostęp do dużych wolumenów płynności, sensowne byłoby postawienie na waluty cyfrowe i skorzystanie z każdej okazji do osiągnięcia zysku.

Chociaż większość rządów, banków i dużych firm inwestycyjnych wydaje się być bardziej niż zadowolona z wymyślania własnych walut cyfrowych jako sposobu na przekonanie konsumentów, że ich token cyfrowy jest tak dobry jak Bitcoin lub inna prawdziwie zdecentralizowana waluta, prawda jest taka ci wyborcy ostatecznie będą musieli kupować łańcuchy bloków, które nie są własnością nikogo. Konsumenci dostatecznie inteligentni, aby dostrzec tę potrzebę teraz.

Co gracze mogą zrobić, aby podeprzeć podłogę Bitcoin

Podczas gdy przeciętny hazardzista kryptowalut prawdopodobnie nie jest wielorybem z milionami dolarów, istnieje jeden sposób, w jaki społeczność hazardowa może pomóc w utrzymaniu cen walut cyfrowych. To ma być przy stołach w zakładach na miejscu. Transakcje hazardowe warte miliony dolarów są wymieniane codziennie w sieci Bitcoin i innych łańcuchach bloków, takich jak Ethereum i Tron, aby wymienić tylko kilka.

Ponieważ ceny doceniają takie, jakie są, nie ma lepszego czasu niż teraz, aby wejść na stół. Nawet gracze, którzy przegrają na zakładzie, powinni być w stanie wygrywać długoterminowo dzięki aprecjacji cen, o ile dobry, staromodny bankroll pozostaje nienaruszony.


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map