Czy GBP / USD będzie teraz zwyżkowy, gdy Brexit zmierza do kolejnego przedłużenia?

Theresa May ostatecznie opuściła stanowisko premiera, a Boris Johnson (BoJo) zajął jej miejsce. Johnson był jednym z głównych zwolenników Brexitu trzy lata temu, więc było oczywiste, że będzie forsował Brexit po przejęciu władzy, stoi czy nie. BoJo dał to do zrozumienia w ciągu ostatnich kilku miesięcy, w wyniku czego nastroje wokół GBP pogorszyły się w ciągu pierwszych kilku tygodni po tym, jak został premierem. Ale funt stał się dość zwyżkowy w tym tygodniu i istnieje kilka powodów takiego stanu rzeczy.

Lepsze nastroje rynkowe

GBP / USD przebił się poniżej dużego wsparcia na 1,25, aw zeszłym tygodniu przebił nawet drugi główny obszar wsparcia na 1,20. Ale nastroje poprawiły się na początku zeszłego tygodnia w Chinach i USA złagodniały ich tony co również spowodowało spadek kursu dolara amerykańskiego. Od tego czasu ta para wspięła się na około 500 pipsów. Skorzystał na tym GBP jako waluta ryzyka, podczas gdy dolar ucierpiał. Ale poprawa nastrojów rynkowych nie była głównym powodem tego odwrócenia.

Polityka Brexitu

Istnieje kilka powodów takiego stanu rzeczy, a jednym z głównych były główne wydarzenia związane z Brexitem w Wielkiej Brytanii, które rosną w nadziei na kolejne przedłużenie Brexitu i prawdopodobną umowę o Brexicie. Premier Johnson zdecydował o odroczeniu brytyjskiego parlamentu i pierwsze orzeczenie szkockich sądów na to pozwoliło. Ale drugie orzeczenie Szkockiego Sądu Najwyższego odrzuciło to. Teraz Johnson przekaże tę sprawę do szkockiego Sądu Najwyższego. To sprawia, że ​​sytuacja jest zagmatwana, ale przynajmniej jest o krok bliżej do uzyskania kolejnych rozszerzeń Brexitu, stąd byczy impet na parach GBP.

Poza tym brytyjski parlament przegłosował nielegalne pozostawianie UE bez porozumienia. Ustawa została podpisana przez królową Anglii, więc teraz obowiązuje prawo, aby nie wydostać się z UE. Boris Johnson nadal utrzymuje kontakty z UE, ale trudno będzie dojść do porozumienia do końca października, kiedy upływa termin Brexitu, zwłaszcza że parlament Wielkiej Brytanii zostanie wkrótce odwołany. To pozostawia nam kolejne rozszerzenie jako jedyny scenariusz.

Dane ekonomiczne

Brytyjska gospodarka znacznie osłabła w tym roku, w ślad za strefą euro i gospodarkami światowymi. Produkcja spada od kilku miesięcy, podobnie jak branża budowlana, która dalej pogłębia spowolnienie. Usługi, które są głównym sektorem, słabną, ale utrzymują się tuż nad stagnacją. W II kwartale gospodarka Wielkiej Brytanii skurczyła się, a ekonomiści przewidzieli recesję w II kwartale.

Jednak ostatnie dane pokazały pewną odporność gospodarki Wielkiej Brytanii, pomimo międzynarodowych zawirowań i bólów głowy związanych z Brexitem. Opublikowany w poniedziałek raport o PKB pokazał wzrost o 0,3% w tym miesiącu, podobnie jak raport o produkcji, który miał zamiast tego pokazać 0,3% w lipcu. Bilans handlu towarami, indeks usług i produkcja przemysłowa również przewyższyły oczekiwania, przy czym te dwa ostatnie wypadły dodatnio. Raport NIESR PKB wykazał wzrost o 0,1% w sierpniu, podczas gdy lipiec został zrewidowany w górę do 0,0% z -0,1% poprzednio.

Ale największe zaskoczenie przyszło następnego dnia, kiedy opublikowano raport o zatrudnieniu. Stopa bezrobocia spadła do 3,8% z 3,0% poprzednio, liczba bezrobotnych spadła poniżej oczekiwań, a poprzednia liczba została zrewidowana ponad 8 tys. . Poprzednia liczba również została skorygowana w górę do 3,8%. Te dane ekonomiczne pokazują teraz, że Wielka Brytania może uniknąć technicznej recesji, czyli spadku PKB w dwóch kolejnych kwartałach.

Techniczny

Obraz techniczny ma również pewne znaczenie dla GBP, pomimo silnego wpływu fundamentalnych powodów, takich jak polityka Brexitu i dane ekonomiczne. Patrząc na tygodniowy wykres GBP / USD, widzimy, że obszar poniżej 1,20 był najniższy po głosowaniu w sprawie Brexitu trzy lata temu. Cena zmieniła się w tym samym obszarze w tym tygodniu. Oznacza to, że duzi gracze zepchnęli cenę poniżej 1,20 na krótki czas, aby nawiedzić kilka słabych przystanków, a następnie odwrócili swoje pozycje. Dranie robią to często dla małych timerów. Oznacza to również, że większość traderów w zasadzie odwróciła się na długo po utrzymaniu obszaru wsparcia. Innym aspektem technicznego obrazu jest fakt, że długoterminowi sprzedawcy GBP / USD, którzy osiągnęli krótkie pozycje w dół, mogą zajmować krótkie pozycje..

Poprzedni obszar wsparcia utrzymał się ponownie w tym tygodniu

Byłby to pozytywny czynnik na dłuższą metę, ale już ma wpływ na GBP. Czy gospodarka Wielkiej Brytanii się odwróci po tym? Czy UE i Wielka Brytania dojdą do porozumienia? Czy GBP zmieni się teraz w zwyżkę? Nadal nie ma odpowiedzi na te pytania. W najbliższych tygodniach będziemy musieli śledzić politykę i dane gospodarcze. Zobaczymy również, jak GBP / USD reaguje na 1,25 w kolejnych sesjach. Jeśli ten poziom zostanie utrzymany, to niedźwiedzie nadal będą rządzić, jeśli łatwo się zepsuje, możemy nawet zobaczyć 1,30. Ale będzie to zależeć od tempa i polityki Brexitu.


 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector