Czy uśrednianie kosztu dolara Bitcoin to opłacalna gra?

Każdy, kto inwestuje pieniądze, niezależnie od tego, czy jest to fundusz inwestycyjny, akcje czy kryptowaluta, powie Ci, że inwestowanie wiąże się z pewnym ryzykiem i nagrodą. Może to być tak samo hazard, jak postawienie zakładu na kole ruletki lub w bukmacherze bitcoin.

Jednym z kluczy do odniesienia sukcesu zarówno w inwestowaniu, jak i w grach hazardowych jest zarządzanie własnym kapitałem. Jest na to wiele strategii i sposobów. Jedna z najpopularniejszych metod zarządzania ryzykiem wiąże się jednak z koncepcją znaną jako uśrednianie kosztów w dolarach.

Co to jest uśrednianie kosztów w dolarach?

Uśrednianie kosztu w dolarach jest zasadniczo praktyką uśredniania potencjalnego zakupu lub pożądanego poziomu inwestycji w okresie tygodni lub miesięcy zamiast inwestowania całej kwoty jednorazowej. Celem praktyki uśredniania kosztu dolarowego jest zmniejszenie skutków zmienności w krótkim okresie przy jednoczesnym osiąganiu celów inwestycyjnych w długim okresie i inwestowaniu w sposób zapewniający pożądaną wielkość ekspozycji na rynek, a tym samym pożądany poziom ryzyko kontra nagroda.

Hazard na Bitcoin, ryzyko zabezpieczające ze uśrednianiem kosztów dolara

PlanB to nazwa użytkownika Twittera znanego jako jeden z wielorybów / wiodących doradców inwestycyjnych w przestrzeni Bitcoin. PlanB jest również znany jako osoba, która stworzyła popularną hipotezę dotyczącą przyszłej ceny Bitcoina. Model wyceny przepływów między zapasami. Hipoteza przepływu zapasów zakłada, że ​​zmniejszenie nowej podaży Bitcoin w czasie, przyspieszone przez zdarzenie o połowę Bitcoina, które ma miejsce mniej więcej co cztery lata, będzie stale powodować wzrost ceny w dłuższej perspektywie.

PlanB zauważa, że ​​każdy, kto zainwestował w Bitcoin za pomocą systemu ruchomej skali od 2017 roku do tego roku, przyniósłby zwroty aż 70% w tym okresie. Biorąc pod uwagę, że średni roczny zwrot z dobrze zdywersyfikowanego portfela giełdowego lub inwestycji w nieruchomości wynosi zwykle około 10%, uzyskanie siedmiokrotnego zwrotu w postaci kosztu dolara, uśredniając pozycję w Bitcoinie, to ogromny zysk.

70% zwrotu w Bitcoin Gamble

Oto, jak działa ta strategia: inwestor kupuje Bitcoin w 2017 r., Gdy cena rośnie, powoli zwiększając swoją inwestycję. Gdy cena osiąga szczyt pod koniec roku, kontynuowane byłyby regularne wzrosty inwestycji, ale kwoty byłyby obniżane wraz ze spadkiem ceny (co z pewnością zrobiłby inteligentny inwestor, biorąc pod uwagę, ile hoopla otaczało Bitcoin i fakt, że podniecenie osiągnęło absurdalnie wysoki poziom).

Konsekwentne inwestowanie przez cały 2018 r. Przy jednoczesnym obniżaniu kwoty miesięcznej (lub dowolnej wybranej częstotliwości płatności, a następnie ponowne zwiększanie inwestycji w 2019 r. Przyniosłoby 70% zwrotu w ciągu trzech lat z całkowitej inwestycji głównej).

Rozłożyłbyś swój hazard na okres trzech lat i zobaczyłbyś, że twój bankroll znacznie wzrósł.

Czy gracze i inwestorzy Bitcoin mogą utrzymać średni koszt dolara?

Jak mówią w inwestowaniu i hazardu bitcoin: przeszłość niekoniecznie dyktuje przyszłe wyniki. Tak więc najważniejsze pytanie brzmi: czy osoby rozważające wejście na rynek Bitcoin mogą wykorzystać strategię uśredniania kosztów w dolarach i nadal odnosić sukcesy??

Odpowiedź na to pytanie musi brzmieć zdecydowanie tak. Chociaż Bitcoin jest stosunkowo nowy na scenie inwestowania i hazardu w porównaniu z innymi formami obu rodzajów działalności, koncepcja uśredniania kosztów w dolarach zawsze była wypróbowaną, przetestowaną i prawdziwą metodą zarządzania ryzykiem w stosunku do nagrody.

Pomyśl o tym logicznie, czy lepiej jest zanurzyć palec u nogi w wodzie i powoli wejść do wody, gdy zdasz sobie sprawę, że wokół ciebie pływają rekiny? A może lepiej najpierw wskoczyć w głowę i pozwolić rekinom zobaczyć cię żywego?


Oczywiście lepszym podejściem jest zarządzanie ryzykiem. W inwestowaniu i grach hazardowych liczy się nie tylko wybór zwycięzców. Przetrwa wystarczająco długo, aby się uczyć i mieć pieniądze na dalsze inwestowanie w Bitcoin, gdy już wiesz, co robisz. Po części dlatego uśrednianie kosztów w dolarach działa tak dobrze.

Inwestuj w Bitcoin z biegiem czasu. Zarządzaj zmiennością i czerp korzyści w dłuższej perspektywie, zamiast utrzymywać krótkoterminową koncentrację. To jest klucz do sukcesu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map