Czy zakłady eSports będą się rozwijać po powrocie do sportu profesjonalnego?

11 marca 2020 roku świat sportu zatrzymał się po tym, jak NBA odwołało mecz między Oklahoma City Thunder a Utah Jazz, ogłaszając, że gracz w Jazz zaraził się koronawirusem. Gracze zostali poddani kwarantannie, a Grom został poinstruowany, aby nie opuszczał areny przez kilka godzin, dopóki nie otrzymają pozwolenia. Później ogłoszono, że graczem, u którego zdiagnozowano chorobę, był nikt inny jak centrum jazzowe Rudy Gobert.

Zaledwie kilka dni przed tym, jak Gobert wystąpił w meczu z Toronto Raptors, mimo że źle się poczuł. Na konferencji prasowej zażartował również żartem na temat koronawirusa, nieśmiało dotykając wszystkich mikrofonów ustawionych przez reporterów tylko po to, by przejść do szatni i dotknąć rzeczy innych graczy, w wyniku czego kolega z drużyny Donovan Mitchell również zachorował..

Zamknięcie NBA ogłoszono niemal natychmiast po tym, jak wkrótce nastąpiła kolejna ważna liga sportowa na całym świecie. Podczas gdy zamykanie sportu i wszystkich publicznych zgromadzeń było i nadal jest słuszne w tych czasach COVID-19, wirus pozostawił graczy bez sportu na żywo, na który mogliby obstawiać. Alternatywą jest obstawianie eSportów, trend, który z pewnością rośnie w miarę upływu czasu.

Pytanie brzmi, czy NBA ma wznowić akcję pod koniec lipca, a inne ligi sportowe po tym, czy zakłady na eSport będą nadal kwitnąć, gdy wrócą sporty pro??

Dlaczego zakłady na eSport mają kluczowe znaczenie dla bitcoinów i kryptowalut

Dwadzieścia lat temu pomysł profesjonalnego gracza wideo, który zarabiałby 100 000 dolarów rocznie i był sponsorowany przez jedną z głównych marek napojów, aby grać w League of Legends lub Counterstrike: Global Offensive, był wręcz niedorzeczny.

Dziś nagrody pieniężne biorące udział w dużych turniejach to nic do kichania, a turnieje regularnie wypełniają stadiony pełne fanów gier wideo wiwatujących i wygwizdających swoje ulubione drużyny. Mówimy tutaj o 20 000 ludzi pakujących się na arenie.

Ponieważ nagroda pieniężna i oglądalność stają się coraz większe, ma sens, że coraz więcej osób interesuje się obstawianiem tych wydarzeń.

Istnieje kilka powodów, dla których utrzymanie zainteresowania tych osób eSportem ma kluczowe znaczenie. Po pierwsze, wspiera branżę zakładów na waluty cyfrowe w czasach, gdy nie ma na niej dużych sportów. Po drugie, wystawia więcej graczy na pomysł obstawiania eSportu, gdy szukają sposobów na zwiększenie swojego bankrolla. Po trzecie, i co najważniejsze, zarówno grupa docelowa dla zakładów na eSport, jak i grupa docelowa dla tych, którzy najprawdopodobniej zainwestują w Bitcoin i inne waluty cyfrowe, są takie same. Oznacza to, że ludzie grający w gry wideo i przez Bitcoin to prawdopodobnie młodzi dorośli mężczyźni zainteresowani sportem i technologią, dwie rzeczy, które zakłady sportowe Bitcoin bardzo dobrze łączyły.

Ile kosztuje obstawianie w eSportach w porównaniu ze sportami tradycyjnymi?

Szacuje się, że w 2016 roku na eSport postawiono 5,5 miliarda dolarów. Liczba ta jest podzielona na trzy rodzaje zakładów: zakłady gotówkowe, zakłady za skórki i zakłady kryptowalutowe. W tym roku jest to liczba ma wynieść 12,9 miliarda dolarów.

Aby to zilustrować, gracze postawili w 2011 roku ponad 368 miliardów dolarów na tradycyjne wydarzenia sportowe. Chociaż niezła część tych pieniędzy, niecałe 32 miliardy dolarów pochodziło z regulowanego hazardu online, pozostałe 336 miliardów dolarów pochodzi z hazardu offline.

Biorąc pod uwagę, że przyjęcie kryptowalut jest wciąż daleko od tego, aby osoby korzystające z nich regularnie każdego dnia w każdym sklepie stacjonarnym lub kasynie, fakt, że hazard online jest znacznie bardziej popularny w 2020 r. Niż w 2011 r., Jest tylko częścią tego, co świat kryptowalut musi zobaczyć, aby zakłady i kryptowaluty były tak samo popularne, jak robienie tego za gotówkę. Ale oczywiście prawdziwe pytanie brzmi: czy zakłady na eSport pozostaną stabilne, gdy sport powróci?

Odpowiedź na to najprawdopodobniej brzmi: tak. Większość poważnych graczy kryptowalut, którzy stawiają na tradycyjne sporty, robi to, ponieważ są fanami tradycyjnych sportów, ale nie każdy sportowiec jest fanem gier wideo, a przynajmniej nie na tyle, aby na nie obstawiać. Tak więc, podczas gdy niektórzy gracze sportowi z pewnością zaspokajają potrzebę obstawiania eSportem, poważni gracze, którzy są w grze, aby zarabiać pieniądze, prawdopodobnie nie wyrzucają tylu swoich kryptowalut do gier wideo, jak w przypadku powrotu baseballu lub NBA na przykład.

Jednak liczby dowodzą, że zarówno zakłady na eSport, jak i tradycyjne zakłady sportowe są tutaj na stałe, niezależnie od tego, czy te zakłady są obstawiane w kryptowalutach, czy nie.


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector