Disney, Comcast i NBC wprowadzają rozwiązanie reklamowe Blockchain

Branża medialna zawsze wykazywała duże zainteresowanie domeną blockchain i walutami cyfrowymi, zwłaszcza bitcoinem. W poprzednich latach ta sama kryptowaluta była jednym z najczęściej dyskutowanych i śledzonych tematów w całej dziedzinie technologii cyfrowej, ciesząc się masowym zainteresowaniem.

Oczywiście, większość tego reportażu była źle poinformowany lub po prostu stronniczy, głównie w tych momentach, kiedy na rynku panował trend utraty wartości. Pomimo faktu, że oscylacje te były spowodowane wieloma przyczynami, media głównego nurtu często wykorzystywały je, aby przewidzieć ich przyszłość w dniu zagłady..

Dziś żadne z nich nie przyniosło skutku, a domena waluty cyfrowej rośnie w siłę, z coraz większymi limitami rynkowymi nie tylko w bitcoinach, ale także w innych walutach cyfrowych, w tym najnowszym Ethereum. Rzadko, jeśli w ogóle, ta forma pokrycia była naprawdę złośliwa lub zaprojektowana w celu wyrządzenia szkody społeczności blockchain, ale mimo to powodowała szkody.

Ale jednocześnie istniał nurt profesjonalistów medialnych, którzy pojmowali koncepcję kryptowalut i łańcucha blokowego jako rzeczy, które w pewnym momencie zrewolucjonizują sposób prowadzenia biznesu, jeśli nie całego świata. Niedawne wydarzenia z czołówki kilku gigantów medialnych pokazują, że jest to prawdą w jeszcze większym stopniu.

Nowa platforma Blockchain

Comcast, duża amerykańska firma telekomunikacyjna, ogłosiła, że ​​tworzy platformę blockchain, która będzie koncentrować się na świadczeniu usług reklamowych. Ten sam konglomerat, z którym ich oddział reklamowy nawiązuje współpracę z NBC Universal, Disney, Mediaset Italia, TF1 group, Channel 4 i Cox Communications w celu rozszerzenia tej platformy.

Obecnie wiadomo, że będzie nosił nazwę „Platforma Blockchain Insights”. Celem platformy jest uczynienie procesu reklamy o wiele bardziej przejrzystym i wydajnym, poprzez umożliwienie marketerom i całym sieciom dopasowania posiadanych danych dotyczących ich klientów do dostawców treści..

Odbywa się to w sposób anonimowy, a misją jest określenie, który program w sieci ma szansę zapewnić najlepsze wyniki związane z reklamą określonego produktu. Rozwiązanie brzmi jak sprytne wykorzystanie potencjału blockchain, które jednocześnie nie byłoby procedurą typu greenfield.

Zamiast tego system ponownego kodowania aktualnych danych klienta pozwoliłby łańcuchowi bloków określić wyniki, których reklamodawcy na ogół oczekują. Oznacza to, że skonfigurowanie platformy Blockchain Insights nie wymagałoby dużej ilości pieniędzy ani czasu.

Nowe podejście do danych

Marcien Jenckes, która jest prezesem ds. Reklamy w Comcast Cable, szczegółowo wyjaśniła działanie platformy. Powiedział, że to nowe podejście technologiczne umożliwiłoby kierowanie reklam wideo na dane w jeszcze większym stopniu niż obecnie. Dałoby to wtedy marketerom szansę na poprawę ich targetowania, planowania, realizacji i pomiaru wyników, a wszystko po to, aby proces reklamy w branży telewizyjnej zyskał jeszcze większą wartość dla obu zaangażowanych stron..

To, co sprawia, że ​​ogłoszenie jest jeszcze większe, to fakt, że jest to pierwsze formalne wejście Comcast do przestrzeni blockchain. Firma wykazała zainteresowanie domeną wcześniej, głównie komunikując się z firmą 21 Inc., startupem zajmującym się bitcoinami, dotyczącą sposobu, w jaki może wykorzystać operację wydobywczą, aby zapewnić użytkownikom pewne korzyści. Jednak nic więcej nie wyszło z tych samych kontaktów, a Platforma Blockchain Insights jest pierwszym przykładem realnego i rozwijającego się projektu.

Obecnie grupa planuje oficjalną premierę platformy gdzieś w 2018 roku i obecnie poszukuje partnerów w postaci producentów urządzeń, dystrybutorów oraz sieci w Europie i USA, którzy byliby chętni do udziału. Pewne jest, że reakcja będzie znacząca, jeśli nie z innego powodu niż inne firmy, które spróbują sprawdzić, jaką dokładną formę technologii blockchain zastosuje projekt Comcast.

Poszukiwanie naturalnego dopasowania

Motywy Comcast, podobnie jak większości innych tradycyjnych dostawców treści, są jasne w tej sytuacji, ponieważ stare modele reklamowe powoli wymierają jako główne mechanizmy przychodów. Szczypta tego procesu jest odczuwalna w całej branży i powiązanych branżach, a wiele firm boryka się z wiązaniem końca z końcem za pomocą tradycyjnych mechanizmów reklamowych. Początkowo problem koncentrował się na polach druku i publikacji tekstowych, gdzie reklamy PPC były usuwane za pomocą blokerów reklam i innych środków kontroli reklam..


Teraz, kilka lat później, nie ma dziedziny biznesu medialnego, która nie odczułaby presji rozwoju nowoczesnych technologii i oczywiście telewizja nie jest inna. Tutaj również pojawiły się duże zakłócenia, z których część, jak HBO, z dużym powodzeniem korzysta z modeli hybrydowych. Inne, takie jak Netflix, stosują całkowicie niekonwencjonalne podejście do publikowania treści telewizyjnych i do tej pory zapewniało ogromne korzyści, często kosztem wolno zmieniających się graczy z branży.

Platforma Blockchain Insights firmy Comcast została stworzona w celu wykorzystania niektórych udanych elementów kierowania na odbiorców, które okazały się tak skuteczne w Internecie, głównie w mediach społecznościowych. Część związana z anonimowością jest najprawdopodobniej przewidziana po to, aby nikt nie mógł oskarżyć sieci o sprzedaż lub dzierżawę danych osobowych ich użytkowników.

Nie ma jednak pewności, że będą one stanowić naturalne dopasowanie, którego poszukują objęte nimi firmy. Zamiast tego, ten wgląd może znacznie lepiej pasować do reklam o niskim i średnim zasięgu, podczas gdy reklamodawcy telewizyjni mogą szukać bardziej brutalnej ekspozycji za pomocą tych mediów, które mieszają garnek, jak wspomniany wcześniej Netflix.

Blockchain Tak, płatności cyfrowe Nie

Ponieważ platforma Blockchain Insights jest rozwijana, warto zauważyć, że nie ma odniesienia do możliwości płatności, która obejmowałaby waluty cyfrowe. Bitcoin może bić rekordy a ludzie na całym świecie używają go do wszystkiego, od zaciągania pożyczek po hazard z BTC, ale mimo to duże firmy, takie jak Comcast, unikają tego. W ten sposób ten sam system kontynuuje praktykę okazywania małego zainteresowania technologiami, które spowodują, że zaczną się opóźniać i jak na ironię, zasada ta pojawia się nawet wtedy, gdy ta sama firma stara się wprowadzić innowacje..

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector