Dlaczego cena Bitcoin rośnie na długo przed wydarzeniem o połowę

Ceny Bitcoinów nagle przekraczają kluczowy poziom wsparcia na poziomie 10 000 USD. Dla kryptowaluty był to spory wzrost, który przynosi korzyści nie tylko w przypadku bitcoinów. Od momentu powstania walut cyfrowych w 2008 roku, ogólnie rzecz biorąc, wraz z ceną Bitcoina, podobnie jak ceny tysięcy innych projektów kryptowalut dostępnych obecnie na rynku.

To nasuwa pytanie. Dlaczego cena bitcoinów rośnie tak bardzo na długo przed halvingiem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, inwestorzy i gracze muszą najpierw wiedzieć, na czym polega zdarzenie o połowę. Gdy to będzie jasne, określenie ceny i kontekstu Bitcoina będzie o wiele łatwiejsze. To powiedziawszy, ważne jest również, aby wziąć pod uwagę szerszy stan gospodarki, amerykańską politykę i koronawirusa jako powody, dla których cena może również wzrosnąć.

Czy manipulacja rynkiem może być czynnikiem?

Od 18 grudnia ubiegłego roku cena Bitcoina wzrosła o 68% w stosunku do dolara amerykańskiego. Przyczyna zależy od tego, której szkoły myślenia chcą zaufać inwestorzy. Jeden z najbardziej znanych wielorybów (znany również jako wielcy inwestorzy w branży) o nazwisku Joe007 uważa, że ​​pompa cenowa jest głównie wynikiem manipulacji na rynku. Mając na uwadze, że branża kryptowalut jest wciąż bardzo mała w porównaniu z tradycyjnym rynkiem finansowym i innymi dużymi branżami, może mieć rację.

Możliwe jest również, że wydarzenie halvingu Bitcoina ma z tym coś wspólnego. Szacuje się, że podaż bitcoinów uwalnianych na wydobywany blok ponownie zmniejszy się o połowę w maju tego roku. Oznacza to, że wszystkie karty graficzne i maszyny używane do rozwiązywania bloków będą musiały pracować dwa razy ciężej, aby wyprodukować więcej bitcoinów.

W teorii oznacza to, że po maju na rynku będzie znacznie niższa podaż Bitcoinów, a tym samym cena wzrośnie. Ale w rzeczywistości wiele razy zdarza się, że ci, którzy handlują dużymi pieniędzmi, podnoszą cenę na długo przed wydarzeniem (aka teraz) tylko po to, aby zobaczyć, jak szybko spadnie później. Stało się to z Cena bitcoina w przeszłości, dzieje się tak również w przypadku innych monet, które przechodzą przez zdarzenia zmniejszania o połowę, na przykład Na przykład Litecoin.

Innym powodem, dla którego niektórzy inwestorzy są sceptyczni, jest fakt, że w zeszłym roku cena Bitcoina wzrosła z około 3000 USD do 12 000 USD. Morał tej historii jest taki, że Bitcoin kosztuje nieco ponad 10 000 USD, wiele osób uważa, że ​​zdarzenie o połowę jest już wliczone w cenę monety. To, czy to prawda, czy nie, jest czymś, na co będziemy musieli poczekać w dłuższej perspektywie.

Inne potencjalne przyczyny wzrostu cen Bitcoinów

CNN szacuje, że ponad 1000 osób w Chinach kontynentalnych zmarło z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, który wielu na całym świecie obawia się potencjalnej pandemii, która wymknie się spod kontroli. Biorąc pod uwagę, że libertarianie nie ufają rządowi i wierzą w wolność jednostki, ma sens, że wielu twardym inwestorom kryptowalutowym może spodobać się pomysł oddzielenia ich finansów od scentralizowanych organizacji, które mogą tracić kontrolę nad szybko rozprzestrzeniającym się końcem choroba.

Raporty szacują prawie 38000 różnych przypadków koronawirusa i wydaje się, że w każdym zakątku globu co najmniej kilka osób jest poddawanych kwarantannie podczas próby przezwyciężenia choroby.

Kontrowersje wokół Donalda Trumpa

Inwestorzy nie lubią niepokojów politycznych. Chociaż generalnie wyciągają pieniądze z rynku w tych czasach, rynek kryptowalut obejmował, dla niektórych, Bitcoin może w rzeczywistości być sposobem na zabezpieczenie aktywów wśród wszystkich kontrowersji wokół Donalda Trumpa i zbliżających się wyborów prezydenckich pod koniec tego roku..

Trumpowi nie tylko udało się uniknąć oskarżenia, ale także zostanie ponownie wybrany na prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnego prezydenta Stanów Zjednoczonych wszechczasów. Dodaj to do wojny handlowej między USA a Chinami, która nękała cykl informacyjny w 2019 r., Oraz fakt, że koronawirus spowalnia biznes w całej Azji i teraz może być równie dobry czas na inwestowanie w kryptowalutę..

Bez względu na to, dlaczego cena Bitcoinów obecnie rośnie, Bitcoinery byłyby dobrze poinformowane, aby nie spieszyli się z podjęciem decyzji, kiedy wlać więcej pieniędzy na rynek. Zmniejszenie o połowę może doprowadzić do krótkoterminowego załamania, który odstraszy inwestorów, jak i do długoterminowych zysków. Zagraj w długą grę.


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector