Dlaczego ceny ropy osiągnęły najniższy poziom w 2018 r. I co dalej? – Wyjaśnienie upadku WTI

Szczęśliwej niedzieli, handlowcy.

Przetrwaliśmy kolejny tydzień z niezłymi zyskami z długoterminowych transakcji na USD / CAD. Wszystko dzięki ropie naftowej, ponieważ zmienność cen ropy naftowej spowodowała również ogromne wahania dolara kanadyjskiego.. WTI ropa naftowa odnotowała siódmy z rzędu tygodniowy spadek, pośród nasilających się obaw o nadwyżkę podaży, nawet gdy główni producenci rozważają zmniejszenie produkcji.

W piątek ceny ropy naftowej WTI spadły o 7,7% do 50,42 USD za baryłkę, co jest największym jednodniowym spadkiem od trzech lat i najniższym od ponad roku. W rzeczywistości kontrakty terminowe na ropę Brent również spadły poniżej 60 USD po raz pierwszy od października 2017 r. W tej aktualizacji omówimy główny powód gwałtownej wyprzedaży oraz tego, czego można się spodziewać w przyszłości…

Najważniejsze powody, dla których ceny ropy osiągnęły najniższy poziom w 2018 roku

Oto kilka powodów, które przyczyniły się do piątkowego spadku, który spowodował ubytek ropy WTI…

Wojna handlowa między USA a Chinami

Jedną z głównych przyczyn wyprzedaży jest to, że wojna handlowa między USA a Chinami sprawia, że ​​rynek jest niepewny. Trump chce podnieść 10% cło do 25% na chińskie produkty o wartości 200 miliardów dolarów. Wiąże się to z dużym prawdopodobieństwem, że zaszkodzi chińskiemu sektorowi produkcyjnemu.

Spadek produkcji oznacza mniejszy popyt na ropę naftową. Ponieważ Chiny są głównym importerem ropy naftowej, ten sentyment zagraża bykom ropnym.

Według piątkowego raportu Reutera, popyt Chin na produkty uboczne ropy naftowej i benzynę spadł do najniższego poziomu od 13 miesięcy, co jest kolejnym sygnałem, że spór handlowy Pekin-Waszyngton szkodzi drugiej co do wielkości gospodarce świata i jednemu z największych importerów towary związane z energią.

Irańskie sankcje & Niedźwiedzi odwrócenie

We wrześniu kontynuacja starań prezydenta Donalda Trumpa o nałożenie sankcji na irański eksport ropy mogła również wywołać dramatyczny spadek globalnej podaży.

Wtedy oczekiwano, że sankcje USA nałożone na irański przemysł energetyczny, kiedy wejdą w życie w listopadzie, mogą potencjalnie spowodować wzrost cen ropy naftowej WTI powyżej 80 USD za baryłkę. Dokładnie tak zareagował rynek. Inwestorzy rozpoczęli handel ropą naftową z nastrojami zwyżkowymi i doprowadzili ceny ropy do najwyższego od czterech lat poziomu 76,88 USD.

Jednak po doprowadzeniu cen ropy naftowej do szczytu, Waszyngton przyznał tymczasowe zwolnienia ośmiu krajom, w tym Chinom i Indiom, największym nabywcom irańskiej ropy.

W listopadzie amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oświadczył, że w ramach ponownie nałożonych sankcji ośmiu importerów olejków eterycznych, w tym Chiny, Indie, Korea Południowa, Turcja, Włochy, Grecja, Japonia i Tajwan, otrzyma 180-dniowe zwolnienia, zezwalając im na kupowanie irańskiej ropy, o ile wykażą ograniczenia ilościowe.

Zniesienie sankcji jeszcze bardziej złagodziło obawy, że rynek ropy przerodzi się w niedobór dostaw ropy. Oczekiwania słabszego niż oczekiwano globalnego wzrostu gospodarczego w związku z trwającym konfliktem handlowym między USA a Chinami powodują dalsze obawy o popyt na ropę.


W odpowiedzi na to wszyscy traderzy, którzy trzymali kontrakty terminowe na ropę naftową, wpadli w panikę i wywołali wyprzedaż ropy naftowej, obniżając ceny ropy do 50 USD 23 listopada..

Raporty dotyczące zapasów EIA – Connective Build

Wydobycie ropy naftowej w USA wzrosło w tym roku o prawie 25%, do rekordowego poziomu 11,7 mln baryłek dziennie (bpd), według Energy Information Administration. Budzi to obawy, że dostawy zniszczą popyt. Najwięksi producenci, Rosja i Arabia Saudyjska, również produkują na rekordowym poziomie.

Jak widać na poniższym histogramie, OOŚ informuje o wzroście zapasów od września 2018 r., Co pokazuje jedynie brak popytu na rynku..

 

Silniejszy dolar vs ropa naftowa – korelacja ujemna

Sznurek wiąże dolara amerykańskiego i ropę naftową, ponieważ ceny ropy są wyrażone w dolarach amerykańskich. Ostrzejsze warunki monetarne w Ameryce są niepożądanym połączeniem dla importerów energii w Azji.

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych podniosła stopę procentową trzykrotnie w 2018 r., Przez co dolar amerykański poszybował w górę. Silniejszy dolar sprawia, że ​​ropa jest kosztowna dla międzynarodowego handlowca, zmniejszając popyt na ropę. Przypominając prawo popytu, spadek popytu powoduje spadek cen.

Rosnący dolar również przyczynił się do powstania przeciwwagi dla tego surowca, ponieważ aktywa wyceniane w dolarach stają się mniej atrakcyjne dla kupujących korzystających z innych walut, gdy kurs umacnia się. Jak widać na wykresie, indeks dolara osiąga szczyt na poziomie 97 USD, podczas gdy w tym samym czasie ropa naftowa spada do 50,19 USD..

WTI Ropa naftowa – tygodniowa prognoza techniczna

Obawiam się, że strona techniczna nie wydaje się być dobrą wiadomością dla kupujących ropę. Ceny ropy nadal dramatycznie spadają, a miniony tydzień był przerażający. Ceny ropy spadły o 7,7% do 50,42 USD za baryłkę, co jest największym jednodniowym spadkiem od trzech lat i najniższym od ponad roku.

Kluczowe kwestie techniczne, które należy wiedzieć

Czarne złoto weszło w strefę wyprzedaży, co wskazuje, że sprzedający mogą teraz oczekiwać realizacji zysków.

Natychmiastowe wsparcie przeważa na poziomie psychologicznym 50 USD, a poniżej tego ropa może spaść po 47,50 USD i 43,50 USD. To pokazuje, że możemy zbliżyć się do obszaru wsparcia, ale nie chcesz być pierwszą osobą, która wkroczy na ten rynek i spróbuje go zdobyć.

Poziomy techniczne – Swing Trading

Wsparcie Odporność

47,9 55,29

45,35 60,13

37,96 67,52

Kluczowy poziom handlu: 52,74

Na razie handlowcy zwracają uwagę na napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami i prawdopodobnie skupią się na szczycie przywódców G20 pod koniec tego miesiąca w Argentynie w dniach 30 listopada – 1 grudnia. Prezydent USA Donald Trump ma spotkać się ze swoim chińskim odpowiednikiem Xi Jinpingiem, aby negocjować i negocjować Jeśli obaj dojdą do łagodnej polityki taryfowej, spowoduje to ogromną presję na dolara.

Proszę bardzo, słabszy dolar i łagodna polityka taryfowa mogą pomóc w odbudowie ropy naftowej. Do tego czasu poczekajmy & uważaj na krótkoterminowe transakcje w ciągu dnia.

Życzę wszystkiego najlepszego i życzymy korzystnego tygodnia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector