Dlaczego więcej graczy wybiera Tron zamiast Ethereum

Badanie z 2019 r. Przeprowadzone przez firma analityczna Dapp Review pokazał światu, że 1,6 miliarda dolarów działalności przeszło przez sieć Tron dzięki 432 000 użytkowników, których adresy portfela wymieniają między sobą wartości. Jeszcze bardziej wymowny jest fakt, że 64% wszystkich zdecentralizowanych aplikacji istniejących w sieci Tron w tamtym czasie istnieje tylko po to, aby ułatwiać hazard. Niektóre gry są tak proste, jak umożliwienie użytkownikom obstawiania cyfrowych wyścigów psów. Inne obejmują znacznie więcej funkcji, fabuł i elementów rozgrywki i obiecują 100-krotność początkowego zakładu gracza.

Niezależnie od rodzaju gry, chodzi o to, że wydaje się, że coraz więcej graczy decyduje się na korzystanie z sieci Tron nad Ethereum i innymi altcoinami, które zaspokajają ich pragnienia hazardowe.

Jak układają się inne altcoiny

Chociaż Ethereum jest drugim najbardziej wartościowym blockchainem na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, gracze zaczęli od niego odchodzić pod koniec 2018 roku z powodu wysokich opłat transakcyjnych. Dlatego przez większą część 2019 roku Ethereum pozostawał w tyle za Tronem i EOS pod względem wolumenu transakcji, które przeszły przez sieć związaną ze zdecentralizowanymi aplikacjami specyficznymi dla hazardu, był bardzo niski. Zaledwie 4 miliony dolarów dziennego wolumenu związanego z zakładami przeszło przez blockchain Ethereum w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Porównaj to z łańcuchem blokowym EOS, nazwanym blockchainem trzeciej generacji, który ma poprawić skalowalność i problemy z szybkością transakcji, które nękają inne łańcuchy bloków, a wszystko to po niższych kosztach. EOS generował blisko 15 milionów dolarów dziennego wolumenu związanego z transakcjami hazardowymi, czyli prawie czterokrotnie więcej niż przetwarzał blockchain Ethereum, ale wciąż znacznie poniżej 102 milionów dolarów, które przeszły przez sieć Tron.

Techniczny powód, dla którego Tron zyskuje parę

Tron szczyci się szybkością, ale stworzenie łańcucha blokowego najwyższego poziomu to coś więcej niż tylko szybkość transakcji i opłaty transakcyjne. Chodzi o to, aby pomysł budowania zdecentralizowanych aplikacji na łańcuchu bloków był bardziej lukratywny niż w przypadku innych łańcuchów bloków. Fundacja Tron dostrzegła szansę na wczesnym etapie rozwoju sieci Tron.

Fundacja postanowiła sprawić, że przekonanie programistów Ethereum do przejścia na sieć Tron będzie naprawdę kuszące. Uruchomili program akceleracyjny dla programistów, który przyzwyczaił ich do niuansów Tron i pokazał wszystkim, jak opłacalne może być budowanie sieci w przyszłości. Wielu zdecydowało się na zmianę, a teraz najlepsze zdecentralizowane aplikacje do gier hazardowych w sieci Tron regularnie przynoszą miliony dolarów dziennej wartości transakcji.

Zwiększenie wolumenu transakcji to poważna sprawa dla każdej fundacji non-profit wspierającej sieć, ponieważ w oczach inwestorów detalicznych dowodzi, że dosłowna wartość łańcucha blokowego lub przypadek użycia jest całkowicie ważny.

Coraz więcej graczy korzysta z Tron, ponieważ gry są bezpieczne, dają graczom uczciwe szanse na wygraną, a ostatecznie sieć wykonuje świetną robotę, służąc programistom.

Czy aktualizacja Ethereum do 2.0 wystarczy, aby zająć pierwsze miejsce?

Sieć Ethereum ma zostać ukończona w lipcu tego roku. Zaletą tego jest to, że aktualizacja wprowadzi koncepcję obstawiania. Każdy, kto ma znaczną ilość tokenów ETH, może postawić monety z powrotem do sieci, aby pomóc je zabezpieczyć w zamian za dywidendę. Osoby, które zdecydują się postawić monety, z pewnością będą musiały rozważyć ryzyko i nagrodę, decydując o tym, czy wziąć udział. W zamian za podjęcie ryzyka związanego z posiadaniem tokenów ETH i zobowiązaniem się do obstawiania sieci, inwestorzy otrzymają dywidendę i zwrot, wypłacane w tokenach ETH.

W ten sposób aktualizacja z pewnością przynosi korzyści użytkownikom. To powiedziawszy, solidna platforma do obstawiania niekoniecznie gwarantuje, że programiści pracujący obecnie w sieci Tron zdecydują się przełączyć z powrotem i przenieść wielkość transakcji związaną z ich pomysłami na gry z powrotem do Ethereum. Jeśli Ethereum chce rzucić wyzwanie Tronowi, szczególnie w zakresie hazardu, gry muszą być bardziej satysfakcjonujące dla graczy, więcej tych gier musi istnieć i ostatecznie coraz więcej programistów musi zacząć decydować się na powrót do Ethereum.

To, czy wszystkie te rzeczy rzeczywiście się wydarzyły, okaże się. Pewne jest jednak to, że tak długo, jak hazard służy jako realny przypadek użycia zdecentralizowanych technologii, wojna między sieciami blockchain będzie się nadal nasilać, co ostatecznie jest dobre dla graczy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector