Dobra passa dla ropy naftowej trwa nadal – wszystkie oczy na dane API!

Dziś podczas azjatyckiej sesji handlowej, WTI Ropie naftowej udało się przedłużyć dobrą passę z poprzedniego dnia, odświeżając się do najwyższego poziomu od ponad dwóch tygodni, znacznie powyżej 54,00 USD, głównie dzięki optymistycznym nastrojom rynkowym i nadziejom na globalne ożywienie gospodarcze po pandemii COVID-19. To natychmiast wzmocniło nadzieje na ożywienie popytu na paliwa, co przyczyniło się do wzrostu cen ropy. Jednak uparte nastawienie otaczające ceny ropy naftowej można również przypisać najnowszym raportom Saudi Aramco (SE: 2222), sugerującym, że popyt na paliwo powróci do poziomów sprzed COVID-19 w dalszej części roku. Poza tym ceny ropy naftowej otrzymały dodatkowe wsparcie natychmiast po tym, jak główni producenci, jak Arabia Saudyjska, wyrazili chęć ograniczenia wydobycia zgodnie ze swoimi zobowiązaniami. Ponadto wzrost cen ropy naftowej został dodatkowo wzmocniony przez optymizm dotyczący szczepionek na koronawirusa i prawdopodobieństwo dodatkowego pakietu pomocy finansowej z USA. W międzyczasie niedźwiedzie nastawienie dolara amerykańskiego o szerokich podstawach, wywołane nastrojami rynkowymi związanymi z ryzykiem, również wsparło ceny ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego..

W przeciwieństwie do tego ponowne pojawienie się przypadków COVID-19 na całym świecie zmusiło wiele krajów do nałożenia dalszych restrykcyjnych środków, takich jak blokady, które stały się kluczowym czynnikiem powstrzymującym wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej. WTI Crude Oil jest obecnie notowany na poziomie 54,11 i konsoliduje się w przedziale od 53,47 do 54,32. Idąc dalej, traderzy wydają się ostrożni co do umiejscawiania mocnych pozycji przed danymi o dostawach ropy w USA z Amerykańskiego Instytutu Naftowego, które mają się ukazać w dalszej części dnia..

Jak już wspomnieliśmy, nastroje rynkowe przedłużyły pozytywne wyniki poprzedniego dnia, pozostając w tym dniu sprzyjające, w obliczu optymizmu co do dodatkowego pakietu pomocy finansowej w USA. Te nadzieje zostały wzmocnione po 2-godzinnym spotkaniu prezydenta USA Joe Bidena z grupą dziesięciu republikańskich senatorów w celu omówienia zmniejszonego pakietu stymulacyjnego COVID-19 zaproponowanego przez grupę. Jednak senator Partii Republikańskiej Stanów Zjednoczonych, Susan Collins, powiedziała niedawno, że „Grupa republikańskich senatorów ze Stanów Zjednoczonych prowadziła owocne dyskusje z prezydentem Demokratów Joe Bidenem na temat pomocy związanej z COVID-19, ale nie uzgodnili pakietu”.

Poza tym, innym powodem pozytywnych wyników rynku może być również optymizm związany z wprowadzaniem szczepionek przeciwko wysoce zaraźliwemu koronawirusowi. Uznano to za jeden z kluczowych czynników wpływających na ceny ropy naftowej. W międzyczasie ceny ropy naftowej wzrosły po tym, jak główni producenci ropy, tacy jak Arabia Saudyjska, wskazali, że są gotowi zmniejszyć produkcję ropy zgodnie ze swoim zobowiązaniem

Po drugiej stronie oceanu kolejnym powodem upartego nastawienia otaczającego ceny ropy naftowej mogą być również najnowsze raporty analityków sugerujące, że oczekuje się, że zimowy popyt będzie wyższy niż zwykle w USA, pośród jednej z najgorszych burz śnieżnych, które nawiedziły region północno-wschodni. w latach. Na froncie dolara dolar amerykański nie zdołał powstrzymać spadkowej passy z poprzedniego dnia, pozostając w tym dniu przygnębiony, ponieważ popyt na bezpieczne aktywa był nadal niski, w związku z postępem w kierunku uzgodnienia kolejnego amerykańskiego bodźca fiskalnego. pakiet. Jednak straty na dolarach amerykańskich pomogły ropie utrzymać się na rynku, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Do godziny 23:36 ET (4:36 GMT), indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, spadł o 0,15%, do 90,890.

Po stronie niedźwiedzi perspektywy dla azjatyckich paliw transportowych pogarszają się z czasem, ponieważ ponowne pojawienie się przypadków COVID-19 na całym świecie skłania władze do wprowadzenia dalszych restrykcyjnych środków, takich jak blokady, które z kolei osłabiają nadzieje na ożywienie zapotrzebowania na paliwo. Stało się to kluczowym czynnikiem, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej. Idąc naprzód, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na dane o dostawach ropy w USA z Amerykańskiego Instytutu Naftowego, które mają się ukazać jeszcze dziś. Oprócz tego aktualizacje dotyczące szczepionek na koronawirusa i amerykańskiego pakietu pomocy finansowej mogą nadać nowy kierunek dla tego towaru. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector