Dolar amerykański nadal ujemny, frank szwajcarski i jen zyskują na wartości. Czy NFP uratuje dolara w przyszłym tygodniu?

Cześć handlowcy! W niedziele zwykle nie mogę się doczekać otwarcia rynków. Jestem jak 7-latek z nowym rowerem w bardzo deszczowy dzień. Nie mogę wypróbować moich nowych sztuczek, dopóki nie przestanie padać. Denerwujący…

Przynajmniej wiemy, że rynki nigdzie się nie wybierają, a ten tydzień może zaoferować wspaniałe możliwości handlowe. W przyszłym tygodniu mamy długo oczekiwane dane dotyczące płac w sektorze pozarolniczym w USA i oczywiście jest również wiele innych wydarzeń gospodarczych.

Rynki były ostatnio nieco niepewne, a ruchy trendu przeciwnego, które widzieliśmy w wielu instrumentach, sprawiły, że handel był trudniejszy niż zwykle.

 

Indeks dolara amerykańskiego – dolar walczy

Jeden z ruchów trendu przeciwnego, z jakim się spotkaliśmy, dotyczy indeksu dolara amerykańskiego, który gwałtownie skorygował spadek. Jak być może wiesz, dolar amerykański jest zdecydowanie najważniejszą walutą na światowym rynku. Odgrywa kluczową rolę w handlu światowym i jest również dominującą walutą rezerwową na świecie. Kiedy wartość dolara rośnie lub spada, świat finansów zwraca na to uwagę i my też powinniśmy. Spójrzmy na dzienny wykres indeksu dolara amerykańskiego:

Wykres dzienny indeksu dolara amerykańskiego

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że handel tym instrumentem nie przekraczał 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej od kilku dni handlowych. To pokazuje nam, że to zniesienie należy potraktować poważnie. Zauważysz, że poprzednie zniesienia spędzały niewiele czasu poniżej 20-EMA, a 20-EMA działała jako wsparcie przez dłuższy czas, zanim nastąpił ten ostry spadek..

Coś, co powinno być również głównym zmartwieniem dla byczych uczestników, to silna niedźwiedzi świeca, która została wydrukowana we wtorek w zeszłym tygodniu. Oznaczyłem to na poniższym wykresie:

Wykres dzienny indeksu dolara amerykańskiego

Jeśli przyjrzysz się uważnie temu wykresowi, zobaczysz, że ta silna niedźwiedzie świeca ma największy korpus ze wszystkich świec na tym wykresie. Rozmiar ma znaczenie, jeśli chodzi o analizę świecową. Nie zdziwiłbym się, gdyby w nadchodzącym tygodniu zobaczymy, że niektórzy kontynuują ten niedźwiedzi impet.

Niebieska strefa, która jest oznaczona jako „Important Swing Level”, jest ważnym punktem centralnym, który ma duże szanse na przetestowanie w następnym tygodniu lub dwóch. Jeśli niedźwiedziom uda się pokonać ten poziom, moglibyśmy mieć na rękach większą korektę. To przerwałoby istniejącą sekwencję wyższych spadków wahań. Pamiętaj, że wyższe szczyty i dołki swing są cechami zdrowego trendu wzrostowego.

Spójrzmy na kilka par walutowych…

 

USD / CHF – nagłówek dolny i dolny


Wykres dzienny USD / CHF

Ta para ma mniej więcej taką samą formację jak indeks dolara amerykańskiego, a perspektywa krótkoterminowa jest bardzo spadkowa. Nie zdziwiłbym się, gdyby wkrótce osiągnął 200-dniową średnią kroczącą, która jest kolejnym ważnym celem.

Byłoby dobrym pomysłem poczekać na uderzenie przez tę miękką strefę wsparcia, a następnie wejść na przykład krótko przy zniesieniu do 20-EMA. Poszukaj korzystnej formacji świecowej, aby potwierdzić swój krótki wpis, jak pinbar odrzucający 20-EMA na wykresie dziennym lub nawet na wykresie 4-godzinnym.

 

USD / JPY – na dobrym poziomie do sprzedaży

Wykres dzienny USD / JPY

Wpisałem już krótki na tej parze. Czwartkowa świeca odrzucająca ma mniejszy zakres niż idealny, ale odrzuciła 20-EMA, co czyni ją dobrym sygnałem sprzedaży. Piątkowa świeca zamknęła się poniżej poziomu otwarcia, co czyni tę konfigurację jeszcze bardziej atrakcyjną.

Obecna cena może być dobrym poziomem wejścia. Stop powinien znajdować się kilka pipsów powyżej czwartkowego maksimum. Spójrz na poniższy wykres:

Wykres dzienny USD / JPY

Inną opcją byłaby sprzedaż przy 50% zniesieniu czwartkowej świecy, która jest mniej więcej na obecnym poziomie 20-EMA.

To wystarczy na dziś, spójrzmy na kilka innych instrumentów:

 

Dax – Byki się nie wycofują

Wykres dzienny Dax

Obecnie jestem na długiej pozycji na Dax i czekam, aż cena wzrośnie. Wszystko wygląda dobrze dla byków i nie ma obecnie technicznych powodów, aby wątpić w ten trend wzrostowy.

Niedawno niedźwiedzie zepchnęły tę parę do 20-EMA, ale nie były w stanie utrzymać tempa sprzedaży. Cena szybko ponownie wzrosła, co stanowiło wspaniałe odrzucenie tej średniej ruchomej.

Przy takich konsolidacjach cena zwykle wybija się wyżej, jeśli poprzedni kierunek był zwyżkowy. Zobaczmy, czy uda nam się zrobić tę przerwę w nadchodzącym tygodniu.

 

Ropa WTI – nadal obsługiwane

Wykres dzienny ropy WTI

Byki ciężko walczą o utrzymanie ceny ropy naftowej West Texas Intermediate Crude Oil powyżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Ten rynek jest w tej chwili nieco niepewny, ale duża bycza świeca w piątek sugeruje, że wkrótce możemy zobaczyć nowe roczne wzrosty. Mocne zamknięcie powyżej 54 USD może sygnalizować, że byki są gotowe na przejście do nowych szczytów.

 

Aktualności

Jutro raczej spokojny dzień jeśli chodzi o wiadomości gospodarcze. Mamy tylko oczekującą sprzedaż domów w USA o godzinie 15:00 GMT.

Oczekuj więcej analiz rynkowych i powodzenia w handlu w tym tygodniu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector