Dolar amerykański spada w ostatnim dniu handlowym 2016 r., Funt zachowuje niedźwiedzi ton

Te ostatnie kilka dni wydawały się złym dniem na głębokim morzu. Rynek walutowy po prostu szarpał się bez znaczenia, przesuwając się w górę, w dół, w tę i z powrotem.

 

Dzisiaj również mieliśmy dość próżny dzień, w którym wiele par walutowych nieco się skorygowało, co oznacza, że ​​wielu traderów nie cieszyło się udanym dniem handlowym. Być może niektórzy z nich dostali świetne wpisy dotyczące wycofań, ale jestem pewien, że wielu traderów zwróciło dziś pewne zyski.

 

Osobiście nie jestem rozczarowany kilkoma ostatnimi dniami handlu. Spodziewałem się tych powolnych warunków handlowych, co jest normalne w tej niepłynnej porze roku. Byłem jednak gotowy do działania, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy ten rynek wybuchnie ekstremalną zmiennością. Zobaczmy, czy uda nam się znaleźć dobre okazje na rozpoczęcie nowego roku…

 

Funt „Kruchy” – GBP / USD

 

Nazywam go kruchego funta, ponieważ ta waluta jest obecnie tak krucha i naprawdę rozpadła się w ciągu ostatnich dwóch i pół roku – w których straciła 28,7 procent w stosunku do Bucka. Jeśli spojrzysz na ten tygodniowy wykres GBP / USD, zrozumiesz, o co mi chodzi:

 

Tygodniowy wykres GBP / USD

Co za ogromny spadek! Oczywiście cały temat Brexitu mocno ciążył na funcie brytyjskim i nadal nęka tę walutę.

 

Większość głównych walut radziła sobie dziś dość dobrze w stosunku do dolara amerykańskiego. Podczas gdy funt zdołał wydrukować hossę w stosunku do dolara, jego wzrost był bardzo słaby w porównaniu z innymi głównymi walutami. Spójrz na ten dzienny wykres GBP / USD:


 

Wykres dzienny GBP / USD

Pozwól mi trochę powiększyć…

 

Wykres dzienny GBP / USD

Lubię patrzeć na względną siłę lub słabość waluty. Nie musi to koniecznie być wymyślna, skomplikowana kalkulacja. Doświadczony trader może z łatwością określić względną siłę waluty, po prostu przeglądając kilka wykresów.

 

Słabość funta może być czymś, na czym możemy skorzystać w nowym roku, jeśli będzie się utrzymywać. Proszę, nie sprzedawaj na ślepo funta. Zawsze musimy handlować z planem i szukać najbardziej optymalnych możliwości wejścia na rynek. Oczywiście są wyjątki – jeśli angażujesz się w długoterminową transakcję (która jest również nazywana transakcją pozycyjną), oczywiście nie musisz mieć czasu na wejście do ostatniego pipsa. Ten rodzaj handlu wiąże się z szerokim stop lossem i celem, którego osiągnięcie może zająć miesiące, a nawet lata.

 

Dla mnie ważne byłoby, aby para spadła niżej i wydrukowała nowe dołki, na przykład na 4-godzinnym wykresie. Dopiero wtedy spojrzałbym na ponowne wejście krótkie. W tej chwili para odrabia niektóre ze swoich ostatnich strat, więc musimy zobaczyć, jak niedźwiedzie ponownie przejmą prowadzenie, zanim będziemy mogli uznać, że gra na krótkiej stronie jest bezpieczna. Szczególnie podoba mi się to podejście o tej porze roku, ze względu na nienormalne warunki handlowe i niewielką płynność. Niektórzy handlowcy chcieliby oczywiście wykorzystać obecne zniesienie, aby uzyskać lepszą cenę.

 

Dolar szwajcarski (USD / CHF)

 

Pomimo jego dzisiejszego spadku, nadal podoba mi się techniczna struktura kursu USD / CHF. Obraz tej pary jest nadal przytłaczająco byczy i myślę, że nadal mamy dobrą drogę do pójścia w ten trend byka. Oto dzienny wykres tej głównej pary walutowej:

 

Wykres dzienny USD / CHF

Bardzo podoba mi się ta dawna strefa oporu, która zamieniła się w strefę wsparcia. Mieliśmy już cztery dotknięcia tej strefy w ciągu ostatnich kilku dni handlowych i za każdym razem rynek zamykał się powyżej niej. Nie podoba mi się dzisiejsze słabe zamknięcie, ale plusy nadal wyglądają dla mnie bardzo atrakcyjnie. Jeśli ta niebieska strefa wsparcia się utrzyma, istnieje duża szansa na silny atak wyżej w nadchodzących dniach i tygodniach.

 

Wiadomości Wydarzenia ostatniego dnia handlowego roku

 

Jutro nie będzie żadnych ważnych wydarzeń ekonomicznych, o których warto wspomnieć. Jednak Wielka Brytania i Niemcy zamykają się wcześnie, co pozbawi rynek dużej ilości płynności. To i ogólny brak płynności może ograniczyć jutrzejsze ruchy na rynku. Nie jest to jednak gwarantowane i prawdopodobnie może wystąpić znaczna zmienność spowodowana przepływami na koniec roku i korektami portfela. Należy również liczyć się z możliwymi skutkami czynników zewnętrznych, które mogą powodować szoki rynkowe nawet w ostatnim dniu sesyjnym roku. Na przykład poważne klęski żywiołowe, niepewność polityczna, wojny itp.

Jeśli jutro będziesz handlować, powodzenia! I wszystkiego najlepszego w 2017 roku – oby rok był wyjątkowo pomyślny!!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector