Dolar australijski w obliczu dalszych przeciwności dzięki Bankowi Rezerw Australii on-line

Na ten tydzień zaplanowano sporo decyzji banku centralnego w sprawie stóp procentowych. Pierwsza na liście to decyzja Banku Rezerw Australii, wcześnie we wtorek o 3:30 GMT. Oczekuje się, że RBA utrzyma kurs na stałym poziomie 1,5%. Sama decyzja dotycząca stóp prawdopodobnie nie spowoduje dużej zmienności, chyba że RBA dokonałby obniżki stóp. Towarzyszący mu komunikat o stopach może jednak mocno ciążyć na dolarach australijskich, jeśli RBA nabierze gołębiego tonu. W listopadzie australijski notowany był nieco niżej i prawdopodobnie pozostanie słaby w grudniu. Oto tygodniowy wykres AUD / USD:

 

Tygodniowy wykres AUD / USD

  

Ta para ma wyraźny niedźwiedzi ton. O tej słabości świadczy również powolny wskaźnik stochastyczny na dole ekranu. Cofnięcie w ciągu ostatnich dwóch tygodni sprowadziło parę z powrotem do strefy, która oferuje dobry stosunek ryzyka do zysku dla krótkich sprzedawców. Dwudziestotygodniowa wykładnicza średnia krocząca, która jest o około 70 pipsów powyżej piątkowego zamknięcia, może prawdopodobnie ograniczyć cenę w ciągu najbliższych kilku tygodni. Oto wykres dzienny:

 

Wykres dzienny AUD / USD

  

W ostatnich artykułach zasugerowałem sprzedaż tej pary w regionie dawnej strefy oporu, jak zaznaczono na powyższym wykresie. Ta strefa oporu nadal się utrzymuje, podobnie jak 20-dniowa wykładnicza średnia ruchoma i 200-dniowa średnia ruchoma. Te dwie średnie kroczące wraz z dawną strefą wsparcia, która działa jako nowy opór, tworzą silną zbieżność elementów oporu, co może być ważną zaletą dla handlowców zajmujących krótką stronę.

 

Traderzy, którzy chcą zajmować się nowymi krótkimi pozycjami na AUD / USD, mogą zastosować kilka różnych podejść. Jednym z nich byłoby otwarcie transakcji długoterminowej, którą można zawrzeć po bieżącej cenie rynkowej (0,74529). Można użyć szerokiego stop loss o wartości około 200 pipsów i take profit o wartości około 600 pipsów. Poniższa tabela wyjaśnia konfigurację:

 

Tygodniowy wykres AUD / USD

  

Pozycję można doprowadzić do rentowności, gdy tylko zmieni się na Twoją korzyść o 200 pipsów (odległość początkowego Stop Loss.


 

Inną opcją byłoby poczekanie na jeszcze większe zniesienie przed wejściem. Daje to korzyść w postaci większego celu zysku i mniejszego stop loss. Wadą takiego rozwiązania jest to, że cena może nie osiągnąć Twojego zlecenia wejścia i możesz przegapić transakcję. Oto przykład:

 

Tygodniowy wykres AUD / USD

 

Oczywiście istnieje wiele innych sposobów handlu AUD / USD. Transakcje długoterminowe nie są atrakcyjne dla każdego inwestora i prawdopodobnie w niższych ramach czasowych w nadchodzących tygodniach mogą pojawić się nieskazitelne możliwości.

 

Decyzja o kursie RBA i komunikat o kursie to nie jedyne ważne wydarzenia poza regionem w tym tygodniu. Dane dotyczące PKB (produktu krajowego brutto) za trzeci kwartał Australii zostaną opublikowane w środę o godzinie 00:30 czasu GMT. Prognozowany jest spadek tych liczb, co może być odzwierciedleniem wolniejszej gospodarki australijskiej.

 

USD / CAD

 

BOC (Bank of Canada) również podjął decyzję dotyczącą stóp procentowych w tym tygodniu w środę o godzinie 15:00 GMT. Oczekuje się, że BOC utrzyma stopę procentową na niezmienionym poziomie 0,5 procent. Niedawny wzrost cen ropy z pewnością złagodzi część presji ekonomicznej Kanady. Wątpię, czy BOC zapewni na tym etapie niespodziewaną obniżkę stóp, zwłaszcza w obliczu niedawnego wzrostu cen ropy. 

 

Jeśli w tym tygodniu cena ropy będzie nadal rosła, dolar kanadyjski może zyskać nieco na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego, zwłaszcza jeśli dolar cofnie więcej swoich ostatnich wzrostów. Oto dzienny wykres kursu USD / CAD:

 

Wykres dzienny USD / CAD

  

Tutaj widzimy, że para przebiła się przekonująco poniżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Ujemna dywergencja wskaźnika wolnej stochastyki przewidywała zniesienie bieżących cen. Jak widać na powyższym wykresie, wskaźnik ten gwałtownie spada w tej chwili i tak długo, jak ten wskaźnik obniża się, kurs wymiany USD / CAD może pozostać ujemny.

 

Oczywiście nie polecałbym w tej chwili sprzedawać tej pary, ponieważ oznaczałoby to walkę z większym trendem wzrostowym. Pamiętaj, że para handluje powyżej swojej 200-dniowej średniej kroczącej, a nawet na wykresie tygodniowym cena jest nadal obsługiwana przez 20-EMA. Spójrzmy na tygodniowy wykres USD / CAD:

 

Tygodniowy wykres USD / CAD

  

Powolny wskaźnik stochastyczny wciąż daje nam wykupiony odczyt. Cena jest nadal ograniczona przez kanał opadający w górę. Te czynniki, wraz ze wsparciem oferowanym przez 20-tygodniową wykładniczą średnią ruchomą, powinny ostrzegać traderów, aby na tym etapie rozważali tylko długie pozycje. Obecna cena również znajduje się na dawnym poziomie oporu, który może być ważną nową strefą wsparcia. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres dzienny USD / CAD

  

Jak być może wiesz, dolar kanadyjski i cena ropy są ze sobą silnie skorelowane. Cena ropy gwałtownie wzrosła po niedawnym porozumieniu niektórych krajów produkujących ropę o zmniejszeniu lub zamrożeniu wydobycia ropy w celu podniesienia ceny tego surowca. Jak dotąd ich plan się powiódł, a handel ropą przekroczył 51 dolarów za baryłkę. Trudno powiedzieć, jak skuteczne będzie to cięcie produkcyjne w dłuższej perspektywie. Wątpię, czy cena ropy będzie rosła przez bardzo długi czas. Jeśli cena ropy zacznie się konsolidować w ciągu najbliższych kilku tygodni, może to wspierać USD / CAD. Jeśli dolar amerykański odzyska trakcję w tym samym czasie, USD / CAD może szybko ponownie wzrosnąć.

 

EUR / USD

 

Obecnie euro napotyka wiele fundamentalnych przeszkód. Włoskie referendum, kłopoty Deutsche Bank i rozmowy o możliwym wyjściu Holandii z Unii Europejskiej.

 

Kurs EUR / USD jest znacznie niższy od czasu wyborów prezydenckich w USA. Spójrz na ten dzienny wykres:

 

Wykres dzienny EUR / USD

  

Para cofnęła się do poziomu, który może stanowić dobrą okazję do jej sprzedaży. Dane techniczne i fundamentalne sugerują dalszy spadek EUR / USD, a para może osiągnąć parytet w ciągu najbliższych kilku tygodni. W tej chwili funt jest relatywnie mocny i być może sprzedaż euro w stosunku do funta przyniesie lepsze rezultaty niż sprzedaż w stosunku do dolara amerykańskiego.

 

W poniedziałek prezes EBC Mario Draghi wygłosi przemówienie o godz. 16:00. W czwartek EBC podjął decyzję w sprawie stóp procentowych o godz. 12:45 GMT.

 

GBP / USD

 

W ciągu ostatnich kilku dni kurs GBP / USD gwałtownie wzrósł. Możliwość uzyskania przez Wielką Brytanię dostępu do jednolitego rynku europejskiego po Brexicie (kosztem) spowodowała znaczną część tego impulsywnego wzrostu. Brytyjska gospodarka odniosłaby ogromne korzyści, gdyby zachowała dostęp handlowy do strefy euro.

 

Wykres dzienny GBP / USD

  

Chociaż GBP / USD zbliża się do ważnej strefy oporu, nie postawiłbym na odwrócenie w tym obszarze. Jeśli wkrótce otrzymamy więcej dobrych wiadomości o Brexicie dla Wielkiej Brytanii, może nastąpić silny wzrost ulgi, który prawdopodobnie nie będzie uwzględniał pobliskich poziomów oporu, takich jak ten na powyższym wykresie..

 

Ważne wydarzenia informacyjne w Wielkiej Brytanii w nadchodzącym tygodniu

 

Usługi PMI (listopad) – poniedziałek 09:30 GMT

Przemawia gubernator BOE, Mark Carney – w poniedziałek o 17:00 GMT

Produkcja przemysłowa (m / m) (październik) – środa 09:30 GMT

 

Powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector