Dzienna prognoza złota – handel boczny trwa, przygotuj się na wybicie

Dzień dobry handlowcy.

Podczas poniedziałkowej sesji azjatyckiej ceny żółtego metalu nie zdołały przedłużyć swojej dobrej passy z początku dnia. ZŁOTO spadł wokół poziomu 1724 USD, głównie ze względu na optymistyczne nastroje rynkowe wywołane przyjęciem ostatnich środków stymulacyjnych w USA. Należy zauważyć, że prezydent USA Joe Biden podpisał w zeszłym tygodniu pakiet stymulacyjny o wartości 1,9 bln USD, który spowodował wzrost rentowności 10-letnich obligacji referencyjnych. Wzrost rentowności obligacji skarbowych był postrzegany jako jeden z kluczowych czynników osłabiających ceny złota.

Tymczasem utrzymujący się optymizm co do ożywienia gospodarczego w USA po COVID-19, a także optymistyczne dane dotyczące sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w Chinach, które sugerują niezwykłe ożywienie w drugiej co do wielkości gospodarce świata, utrzymują optymizm na rynku, który z kolei maleje. popyt na bezpieczną przystań na rynku i przyczynia się do strat żółtego metalu.

W przeciwieństwie do tego długotrwała bójka między Stanami Zjednoczonymi a Chinami sonduje nastrój ryzyka, co może w pewnym stopniu wspierać bezpieczne złoto. W chwili pisania ceny żółtego metalu są obecnie sprzedawane na poziomie 1726,88 i konsolidują się w przedziale od 1724,33 do 1734,08.

Nastrojom rynkowym udało się przedłużyć pozytywne wyniki z początku dnia i nadal miga na zielono w ciągu dnia, gdy pozytywne pojawienie się S&Kontrakty terminowe P 500 zwykle podkreślają sentyment do ryzyka. Przyczyną mogą być optymistyczne komentarze prezydenta USA Joe Bidena i odrzucenie przez firmę AstraZeneca twierdzeń, że szczepionka powoduje krzepnięcie krwi.

Na froncie danych, sprzedaż detaliczna w Chinach w okresie styczeń-luty, wyniosła 33,8% w porównaniu z oczekiwanymi + 32,0% i + 4,6% poprzednio, przy czym produkcja przemysłowa r / r na poziomie + 35,1% i + 30,0% oraz 7,3% poprzednio . W międzyczasie inwestycje w środki trwałe r / r nie zmieniły się na poziomie 35,0% wobec oczekiwanych + 40,0% i + 2,9% poprzednio. Za oceanem amerykańskie bodźce i nadzieje na większą ulgę fiskalną również odegrały główną rolę w wzmocnieniu nastrojów na rynku. Dodatkowym wsparciem dla nastroju mogą być pogawędki, że Tokio nie szuka przedłużenia sytuacji kryzysowej wywołanej wirusami. W ten sposób pozytywny ton wokół nastrojów rynkowych ogranicza wzrosty cen złota.

Pomimo nastroju na ryzyko, szeroko rozpowszechniony dolar amerykański przedłużył passę z poprzedniej sesji i podjął kilka kolejnych ofert w ciągu dnia, być może dzięki optymistycznym danym z USA opublikowanym w piątek – indeks cen producentów (PPI) wzrósł o 0,5% miesiąc do miesiąca w lutym, zgodnie z prognozami. Zwiększył się on o 2,8% rok do roku, wobec prognozy na poziomie 2,7%. Bazowy PPI wzrósł o 0,2% miesiąc do miesiąca i 2,5% rok do roku. Było to postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, które stanowią podstawę dolara amerykańskiego. Tymczasem rosnący rynek zakłada szybsze ożywienie gospodarcze Stanów Zjednoczonych po pandemii, które również stanowią dodatkowe wsparcie dla dolara amerykańskiego. Zyski na dolarach amerykańskich były postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe wzrosty cen złota, ponieważ cena metalu szlachetnego jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Dolar amerykański wzrósł o 0,1% w stosunku do jena do 109,125 jena, zbliżając się do najwyższego poziomu od czerwca 2020 r.

Gdzie indziej spadki cen złota mogą być krótkotrwałe lub przejściowe, ponieważ długotrwałe obawy między USA i Chinami badają nastrój ryzyka, wraz ze zbliżającą się wizytą sekretarza stanu USA Antony Blinkena w Azji, pośród świeżego Bójka chińsko-amerykańska.

W przypadku braku istotnych danych / wydarzeń w ciągu dnia, traderzy rynkowi będą zwracać uwagę na ogólne nastawienie do ryzyka rynkowego i dynamikę cen w USD, co może zapewnić pewne możliwości handlowe w przyszłości.

Dzienna prognoza złota - handel boczny trwa, przygotuj się na wybicie

Codzienne wsparcie i opór S1 1658.18

S2 1688,49

S3 1708

Punkt obrotu 1718.8

R1 1738,31

R2 1749,11

R3 1779,42

ZŁOTO kontynuuje handel z neutralnym nastawieniem na poziomie 1723, wykazując silne zwyżkowe zniesienie powyżej poziomu wsparcia wynoszącego 1722. Z drugiej strony, hossy crossover na poziomie 1739 może przedłużyć dalszy trend zakupowy do poziomu 1754. Złoto z metali szlachetnych przeszło ostatnio przez 50 okresów EMA, co sugeruje bycze nastawienie. Dziś kupowanie można zobaczyć na poziomie od 1723 do 1739. MACD i RSI neutralizują dziś trend zakupowy; w związku z tym metal szlachetny może wzrosnąć dalej, aż do 1739. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me