EUR / USD narusza kanał wzrostowy – sygnał szybkiej sprzedaży!

Plik EUR / USD para zamknęła się na poziomie 1,20446, po osiągnięciu szczytu na poziomie 1,21009 i dołka na poziomie 1,20274. Plik EUR / USD para powiększyła swoje straty przez drugą z rzędu sesję w poniedziałek, spadając poniżej poziomu 1,2100, pomimo nastrojów rynkowych związanych z ryzykiem. Pomimo lepszych niż oczekiwano danych ekonomicznych ze strony euro, indeks EUR / USD para nadal poniosła straty w poniedziałek ze względu na rosnącą siłę dolara amerykańskiego.

Perspektywy gospodarcze w USA poprawiły się po tym, jak amerykańska FDA zatwierdziła w sobotę trzecią szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Szczepionka opracowana przez Johnsona & Johnson otrzymał pozwolenie na awaryjne użycie, co budzi nadzieję na szybkie ożywienie gospodarcze. Podawanie tej szczepionki rozpocznie się we wtorek i miejmy nadzieję, że przyczyni się ona do walki z koronawirusem, ostatecznie pomagając amerykańskiej gospodarce w szybszym ponownym otwarciu. Nadzieja ta przełożyła się na poprawę ogólnych perspektyw dla kraju, wzrost popytu na dolara i ostatecznie EUR / USD ceny na minus.

Na froncie danych, ze strony europejskiej, niemiecki CPI Prelim za luty wzrósł do 0,7% wobec oczekiwanych 0,5%, wspierając euro i ograniczając dalsze straty EUR / USD para. O 13:15 pojawił się hiszpański PMI dla przemysłu, który pokazał wzrost do 52,9 wobec oczekiwanych 52,1, co również wzmocniło euro i ograniczyło presję spadkową na EUR / USD para. O 13:45 pojawił się włoski PMI dla przemysłu. Był zgodny z oczekiwaniami na poziomie 56,9. O 13:50 ogłoszono francuski końcowy wskaźnik PMI dla przemysłu. Wzrósł do 56,1 wobec oczekiwanych 55,0, wzmacniając euro i ograniczając dalsze straty na rynku EUR / USD para. Niemiecki końcowy wskaźnik PMI dla przemysłu, który został opublikowany o 13:55 GMT, pozostał na niezmienionym poziomie 60,7. O godz. 16:00 przyszedł ostateczny indeks PMI dla przemysłu z całej strefy euro. Był on zgodny z oczekiwaniami na poziomie 57,7. Włoski przedlimitowy CPI w lutym, który nastąpił o 15:00, spadł do 0,1% wobec oczekiwanych 0,4%, obciążając euro i wywierając dalszą presję na notowania. EUR / USD para.

Ze strony amerykańskiej, o 19:45 GMT, opublikowano ostateczny indeks PMI dla przemysłu za luty. Pozostała płaska, zgodnie z prognozą 58,6. O godzinie 20:00 pojawił się indeks PMI ISM dla przemysłu za luty, wskazujący na wzrost do 60,8 wobec prognozowanego 58,7, co wsparło dolara i zwiększyło straty EUR / USD para. W styczniu wydatki budowlane również wzrosły do ​​1,7%, wobec oczekiwanych 0,7%, co wzmocniło dolara amerykańskiego i zwiększyło straty EUR / USD para. W lutym ceny produkcji ISM wzrosły do ​​86,0 wobec oczekiwanych 80,0, wspierając dolara i obciążając EUR / USD para.

Dolar był również mocny dzięki lepszym od oczekiwań danym makroekonomicznym z USA w poniedziałek. Z drugiej strony w poniedziałek prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde nazwała koronawirusa podwójnym wstrząsem gospodarczym. Bardzo mocno uderzył w gospodarkę i przyspieszył zmiany strukturalne, które zmienią gospodarki i styl życia w przyszłości. Zauważyła również, że pandemia nadal mocno ciąży na gospodarkach i że jeszcze się nie skończyła, ale przyznała, że ​​dokonał się ogromny postęp w technologii szczepionek, co pozwoliło nam zobaczyć światło na końcu tunelu. Te komentarze Lagarde nie miały wpływu na walutę. Więc EUR / USD para pozostała na spadkowym torze, odnotowując straty z całego dnia. Tymczasem straty w EUR / USD para walutowa pozostała ograniczona ze względu na pewne osłabienie dolara amerykańskiego, napędzane ostatnim posunięciem Izby Reprezentantów USA w sprawie przyjęcia pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 bln USD. Okazało się to niezdrowe dla dolara amerykańskiego i ograniczyło dalsze straty na rynku EUR / USD para.

Poziomy techniczne SDDaily:

Wsparcie Odporność

1.2076 1.2098

1,2062 1,2106

1,2054 1,2120

Pivot Point: 1,2084 Rynek jest niedźwiedzi, ale notuje się na znaczącym poziomie odwrócenia / wsparcia. Spodziewam się, że strefa między 1.1950 a 1.1980 utrzyma się w krótkim okresie. W dłuższej perspektywie można spodziewać się konsolidacji rynku na poziomie od 1,20 do 1,22. Na razie złapmy transakcję sprzedaży poniżej 1,2084 za szybkie 40 pipsów. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector