Fidelity zwiększa stawkę wydobycia kryptowalut o 100%

Wydobywanie kryptowalut właśnie stało się nieco bardziej scentralizowane. Firma zarządzająca funduszami wartymi miliardy dolarów Fidelity International podwaja swój udział w firmie wydobywającej kryptowaluty Hut 8 po tym, jak firma wydobywcza przyjęła w środku nocy 23 czerwca 2020 roku ofertę zwiększenia udziału firmy inwestycyjnej w działalności wydobywczej do ponad 10%.

To posunięcie dalej konsoliduje generalnie wydobywanie kryptowalut, ponieważ większość procesu jest obecnie obsługiwana przez bardzo niewiele firm.

Co to oznacza dla wydobywania bitcoinów?

Każdy może połączyć się z siecią Bitcoin i rozpocząć wydobywanie kryptowaluty. Przynajmniej tak było w 2009 roku, kiedy blockchain został uruchomiony i wymagało bardzo małej mocy obliczeniowej, aby rozwiązać zagadki kryptograficzne i uzyskać kredyt za zrobienie tego w płatnościach Bitcoin..

Przewiń do dnia dzisiejszego. Wydobywanie bitcoinów wymaga znacznie większej mocy, więc większość transakcji Bitcoin, które są weryfikowane w łańcuchu bloków, jest weryfikowanych przez większe firmy wydobywcze, które mogą zapewnić moc mieszania wymaganą do rozwiązania bardziej złożonych zagadek i uzyskania tych płatności Bitcoin. Mimo to, niezależnie od skali wydobywania kryptowalut, indywidualni użytkownicy nadal mogą w to wpłacać. Dlaczego więc wydobywanie jest złą rzeczą, jeśli chodzi o konsolidację sposobu, w jaki Fidelity International powoli postępuje?

To źle, ponieważ zdecentralizowane sieci, takie jak Bitcoin, muszą osiągnąć konsensus w sprawie wspólnego walidowania transakcji, aby utrzymać wszystkich uczciwość i powstrzymać złośliwych aktorów z dala od łańcucha bloków. Jeśli coraz mniej firm jest odpowiedzialnych za posiadanie tych platform do wydobywania kryptowalut, ta władza decyzyjna nie pozostaje już w rękach wielu. Spoczywa w rękach nielicznych. Jest to niebezpieczne, ponieważ skutecznie tworzy atmosferę centralizacji w sieci, która powinna być zdecentralizowana i demokratyczna. Powinien być dostępny dla każdego.

Jak ta konsolidacja może być dobra?

Aktualnie jest 17 różnych basenów górniczych odpowiada za większość mocy mieszającej używanej do rozwiązywania transakcji w sieci Bitcoin. Fakt, że Fidelity International kupuje większy udział w Hut8, nie zmienia zasadniczo liczby kopalni kontrolujących sieć. Ponadto wskazuje to na większe inwestycje instytucjonalne występujące w świecie kryptowalut, co w rzeczywistości oznacza inwestowanie w wzrost ceny Bitcoin, a długoterminowe ryzyko związane z baterią.

Dlatego ta konsolidacja może być dobra. Bez względu na to, w jaki sposób podaż Bitcoina zostanie pochłonięta z czasem, w rzeczywistości niedobór zawsze będzie tworzył większą wartość na danym rynku. Tak więc gracze i inwestorzy mogą swobodnie inwestować i spodziewać się zysków w dłuższej perspektywie. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku ceny Bitcoina, która obecnie zmienia się w bok w ciągu ostatniego miesiąca lub dwóch. Główne ruchy, które mają pozytywny wpływ na blockchain, nadal mają miejsce, ale rynek jest teraz w trybie huśtawki.

Hazard na basenach wydobywczych bitcoinów

Postawienie na długoterminowy sukces puli do wydobywania bitcoinów może być warte ryzyka. Istnieje wiele firm, które będą oferować udziały w pulach wydobywczych indywidualnym użytkownikom. Nie ma potrzeby prowadzenia funduszu inwestycyjnego o wartości miliardów dolarów ani inwestowania w milion dolarów jako prywatny inwestor, aby się zaangażować.

W porównaniu z faktycznym wejściem na stronę hazardową i próbą podwojenia swoich pieniędzy, obstawianie puli wydobywczej, aby przynosić zyski w czasie, jest znacznie bezpieczniejszym hazardem. Biorąc to pod uwagę, prawdopodobnie nie jest to tak ekscytujące jak postawienie zakładu i nie podwoisz swoich pieniędzy w ciągu 24 godzin.

Więcej informacji na temat Fidelity International Deal

Oto niektóre z najważniejszych punktów umowy między Fidelity International a Hut 8:

  • Fidelity International jest spółką zależną należącą do Fidelity Investments.
  • Hut 8 działa jako firma kanadyjska.
  • Transakcja jest częścią rundy finansowania w wysokości 8,3 miliona dolarów zainicjowanej przez Hut 8. Fidelity International odpowiada za około 75% tej inwestycji..
  • Cena akcji Hut 8 otworzyła się na poziomie 3,35 USD w kwietniu 2018 r. Na giełdzie w Toronto i była warta zaledwie 0,50 USD za akcję na początku krachu na rynku pandemii koronawirusa w 2020 r..
  • Fidelity ma opcję zakupu akcji zwykłych za 1,80 USD za sztukę, co wskazuje, że firma jest zwyżkowa w zakresie wydobywania kryptowalut, ponieważ akcje Hut 8 są obecnie notowane po około 0,80 USD za sztukę w momencie pisania tego tekstu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector