Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 1 listopada – USD znajduje pewną ulgę po raporcie o przyzwoitym zatrudnieniu

W tym miesiącu kurs dolara okazał się dość niedźwiedzi. Od ponad roku jest zwyżkowy, ponieważ handlowcy nie mieli dokąd się zwrócić, a większość głównych gospodarek świata zmierza w kierunku stagnacji. Jednak gospodarka amerykańska znacznie się osłabiła w ostatnich miesiącach, a raport o produkcji ISM z zeszłego miesiąca okazał się bessy, ponieważ pokazał, że we wrześniu spadł głębszy spadek w tym sektorze. Częściowe porozumienie handlowe między USA a Chinami również pomogło nastrojom na rynkach finansowych, powodując wzrost większości ryzykownych walut w stosunku do dolara. FED również stał się całkiem gołębi, wraz z osłabieniem inflacji i spowolnieniem gospodarczym.

Ale raport o zatrudnieniu z USA, który został opublikowany dzisiaj, przedstawia inny obraz. Średnie zarobki wróciły do ​​wzrostu, zwiększając się o 0,2% w październiku, po tym jak we wrześniu spadły one bez zmian, co rozwiało niektóre obawy. Nowe prace wzrosła bardziej niż oczekiwano dane z zeszłego miesiąca i września zostały zrewidowane znacznie wyżej, co oznacza, że ​​zatrudnienie jest wysokie i wróciło na właściwe tory po niewielkich liczbach, które widzieliśmy latem. Stopa bezrobocia wzrosła do 3,6% po 2-punktowym spadku w zeszłym miesiącu, chociaż było to spowodowane wyższą stopą aktywności zawodowej, a bezrobocie jest nadal dość niskie, więc dzisiejszy raport był dość mocny, dając dolarowi trochę czasu na oddychanie, gdy się poruszał nieco wyżej po raporcie o zatrudnieniu.

Sesja europejska

 • Inflacja CPI w Szwajcarii – Inflacja w Szwajcarii była naprawdę słaba. CPI (wskaźnik cen konsumpcyjnych) spadł na niezmienionym poziomie 0,0% w czerwcu, spadł o 0,5% w lipcu, ponownie spadł w sierpniu i spadł o 0,1% we wrześniu. W październiku oczekiwano, że dzisiejszy raport pokaże, że inflacja pozostanie na niezmienionym poziomie 0,0%, ale CPI nie spełnił oczekiwań i spadł o 0,2%. SNB musi uważnie przyglądać się liczbom CPI.
 • Sprzedaż detaliczna w Szwajcarii – Sprzedaż detaliczna również była dość niestabilna w Szwajcarii. Zanotowali znaczny spadek o 0,7% i 1,7% w kwietniu i maju. Sprzedaż ponownie okazała się dodatnia, wzrastając o 0,7% i 1,4% w czerwcu i lipcu, ale spadła o 1,4% w sierpniu, co zostało skorygowane do poziomu -1,0%. dzisiejszy raport miał wykazać 0,7% spadek we wrześniu, ale przekroczył oczekiwania, zmieniając się na plus i zwiększając o 0,9%.
 • Chiny pozytywnie komentują umowę handlową – Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin poczyniło kilka uwag na temat negocjacji handlowych między USA a Chinami. Powiedzieli, że utrzymywali bliskie kontakty z USA podczas spotkania Xi z Trumpem. Chińscy urzędnicy dodali również, że konsultacje handlowe przebiegły bezproblemowo.
 • PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii – Opublikowano raport o produkcji w Wielkiej Brytanii za październik, który wykazał poprawę od września. Oczekiwano, że indeks PMI dla przemysłu spadnie do 48,2 punktu z 49,3 we wrześniu, ale przekroczył oczekiwania na poziomie 49,6 punktu. Chociaż następuje pewna przyzwoita poprawa, produkcja nadal spada. W każdym razie wzrost ten przypisuje się gromadzeniu zapasów w ramach Brexitu. Firma badawcza Markit zauważa: „Podstawowy obraz wygląda jeszcze ciemniej, niż sugerują nawet te rozczarowujące dane z nagłówków. Wygląda na to, że widmo niepewności rzuci się cieniem na produkcję do końca 2019 r. ” Tak więc Markit ma gorsze spojrzenie na ten sektor i ma wszystko, czego potrzebujesz.
 • USD / JPY za 100 według „Mr Yen” – Eisuke Sakakibara, były japoński wiceminister finansów, znany również jako „Mr. Jen ”, skomentował inflację w Japonii, politykę pieniężną Banku Japonii, a także kurs jena. Uważa, że ​​inflacja pozostaje słaba przez długi czas, a USD / JPY zbliża się do 100. Oto niektóre z jego głównych komentarzy:
 • 2% inflacja to cel, którego Japonia nigdy nie osiągnie
 • Obecnie jest wszędzie okres dezinflacji
 • Chociaż Kuroda mówi o celu 2%, nie do końca w to wierzy
 • USD / JPY powinien pozostać w przedziale od 105 do 110
 • Ostatecznie dojdzie do 100, ponieważ niepewność wciąż otacza światową gospodarkę
 • Mówi, że obecne tempo wzrostu japońskiej gospodarki jest wystarczające

Sesja w USA

 • Raport o zatrudnieniu w USA – Oczekiwano, że bezrobocie wzrośnie do 3,6% po spadku o 2 punkty w zeszłym miesiącu i spadło do 3,6%, zgodnie z oczekiwaniami w październiku. Zmiana zatrudnienia poza rolnictwem przekroczyła oczekiwania 90 tys. I wzrosła o 128 tys. poprzedni miesiąc również został zrewidowany znacznie wyżej, ze 136 tys. do 180 tys. Zatrudnienie w U6 również wzrosło do 7,0% z 6,9% we wrześniu. Wskaźnik uczestnictwa wzrósł do 63,3% wobec oczekiwanych 63,1% i 63,2% poprzednio. Tak więc stopa bezrobocia tykała wyżej ze względu na wzrost wskaźnika aktywności zawodowej. Zatrudnienia w sektorze prywatnym wzrosły o 131 tys. Wobec oczekiwanych 80 tys., Podczas gdy zatrudnienie w przemyśle wyniosło -36 tys. Wobec oczekiwanych -55 tys. To dość mocny raport pod każdym względem, chociaż sygnały dla sektora produkcyjnego nie są dobre.
 • Raport o zarobkach w USA – Zarobki ponownie wzrosły po spadku we wrześniu. Poruszyły się o 0,2% wyżej m / m, ale nie spełniły oczekiwań na poziomie 0,3%. Średnie godzinowe zarobki pozostały na poziomie 3,0% r / r wobec oczekiwanych + 3,0%. Wcześniejsze średnie godzinowe zarobki r / r wynosiły 2,9%, ale zostały skorygowane w górę do 3,0%, więc zarobki są teraz na dobrej drodze.
 • Wilbur Ross pozytywnie ocenia umowę handlową – Amerykański sekretarz ds. Handlu Wilbur Ross skomentował jakiś czas temu, mówiąc, że umowa handlowa „Faza pierwsza” z Chinami jest w dobrej kondycji. Firma US jest całkiem zadowolona z umowy. Ma nadzieję, że wskrzesi datę i podpisze umowę w tym samym czasie, co harmonogram APEC. Obniżka stóp Fed będzie dobra dla sektora mieszkaniowego
 • Raport produkcyjny ISM w USA – Raport dotyczący produkcji ISM w USA zanurkował w zeszłym miesiącu głębiej, pomijając oczekiwania co do powrotu do ekspansji i zamiast tego pogłębił się w wyniku spadku. W tym miesiącu oczekiwano, że produkcja ISM poprawi się do 49,0 punktów. Został opublikowany raport ISM dotyczący produkcji w USA, który pomimo poprawy ponownie nie spełnił oczekiwań, osiągając 48,3 punktu, wobec oczekiwanych 49. Zatrudnienie również wzrosło do 47,7 punktu z 46,3 wcześniej. Zapłacone ceny spadły do ​​45,5 punktu z 49,7 wcześniej, nowe zamówienia wzrosły do ​​49,1 punktu z 47,3 we wrześniu.

Handel w zasięgu wzroku

Zwyżkowy NZD / USD Jeszcze raz

 • Trend stał się byczy
 • Powrót w dół jest zakończony na wykresie H1
 • SMA 20 zamieniło się we wsparcie na wykresie H1
 • Podstawy zwracają uwagę

20 SMA zapewnia solidne wsparcie dla tej pary już dziś

NZD / USD od dłuższego czasu jest niedźwiedzi, ale w trzecim tygodniu tego miesiąca wzrósł po komentarzach, że Stany Zjednoczone i Chiny osiągają częściowe porozumienie handlowe. W rezultacie ta para wspięła się o około 200 pipsów wyżej. Chociaż w zeszłym tygodniu cofnął się niżej, ale zwyżkowy trend powrócił w tym tygodniu. Wczoraj po środowej konferencji prasowej Powella widzieliśmy gwałtowny wzrost po tym, jak kurs dolara spadł. Wczoraj ta para znajdowała wsparcie przy 200 SMA na wykresie H4, dziś jest to 20 SMA (szary) na półroczu H1, które wykonuje tę pracę. Cena cofnęła się do tej średniej kroczącej wczoraj po dobrym raporcie o zatrudnieniu w USA, ale ponownie odbiła się od 20 SMA, więc mamy bycze nastawienie dla tej pary.

Na zakończenie

W tym tygodniu dolar znów był dość spadkowy, ale w końcu znalazł dziś pewne wsparcie po raporcie o przyzwoitym zatrudnieniu. Jednak raport ISM dotyczący produkcji był nadal dość słaby i pomimo niewielkiej poprawy od września, sektor ten nadal się kurczy. Po tym kurs dolara ponownie stał się niedźwiedzi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map