Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 10 września – Kolejny wspaniały raport o zarobkach i zatrudnieniu z Wielkiej Brytanii

Dziś rynki finansowe znów są dość spokojne. Sentyment dotyczący ryzyka pozostaje pozytywny, a komentarze z Chin pomagają go utrzymać. Chiński premier Li powiedział dziś rano, że „rozmowy handlowe przyniosą postęp”, a także zniósł kwoty inwestycyjne. Ciekawym dzisiejszym artykułem był raport agencji Reuters, który sugerował, że Bank Japonii jest teraz bardziej otwarty na dyskusję o dodatkowym rozluźnieniu polityki pieniężnej w przyszłym tygodniu. Powinno to przez jakiś czas utrzymywać niedźwiedzi JPY.

Jednak największym dzisiejszym wydarzeniem był raport o zatrudnieniu i zarobkach z Wielkiej Brytanii. Plik stopa bezrobocia spadła do 3,8% podczas zarobki ponownie wzrosły do ​​4,0% 3M / Y. W szczególności zatrudnienie i zyski nadal na dobre zaskakują rynki, ponieważ wciąż rosną w czasie, gdy reszta gospodarki zmierza w kierunku recesji. Chociaż Wielka Brytania może ledwo uniknąć recesji teraz po kilku pozytywnych danych, które widzieliśmy w tym tygodniu, ale jest jeszcze za wcześnie, aby to stwierdzić.

Sesja europejska

 • Produkcja przemysłowa we Francji i Włoszech – Raport z zeszłego miesiąca wykazał duży spadek produkcji przemysłowej we Francji o 2,3% w czerwcu. Chociaż oczekiwano, że produkcja w lipcu będzie dodatnia i wzrośnie o 0,5%, ale nie spełniła oczekiwań i zamiast tego wzrosła tylko o 0,3%. We Włoszech produkcja przemysłowa również spadła w czerwcu o 0,2%, jak pokazał raport z zeszłego miesiąca, który został skorygowany w dół dzisiaj do -0,3%. Dzisiejszy raport miał wykazać kolejny spadek o 0,1% w czerwcu, ale spadek był większy, o 0,7%. Produkcja w Europie nadal cierpi.
 • Raport o zatrudnieniu w Wielkiej Brytanii – Stopa bezrobocia MOP miała pozostać bez zmian, ale spadła do 3,8% z 3,9% oczekiwanych i wcześniej. W sierpniu zmiana liczby bezrobotnych wyniosła 28,2 tys. Wcześniejsza liczba wyniosła 28,0 tys., Która została zrewidowana do 19,8 tys. Zmiana zatrudnienia wyniosła 31 tys. Wobec oczekiwanych 55 tys., W porównaniu z 115 tys. Poprzednio. Zatrudnienie w Wielkiej Brytanii utrzymuje się na dość wysokim poziomie.
 • Raport o zarobkach w Wielkiej Brytanii – Oczekiwano, że średni wskaźnik zarobków pozostanie dziś na niezmienionym poziomie 3,7%. Ale średni wskaźnik zarobków to kolejny skok do 4% w lipcu. Zrewidowano również czerwcową liczbę z 3,7% do 3,8%. Średnie tygodniowe zarobki bez premii również wzrosły do ​​3,8% wobec oczekiwanych 3,7% 3 m / r, ale spadły z 3,9% poprzednio. Zarobki r / r wyniosły + 4,2%, czyli najwięcej od lutego 2010 r. W ujęciu realnym średnie tygodniowe zarobki to + 2,1% 3 m / r, co jest najsilniejszym odczytem od września 2015 r..
 • Nie ma jeszcze alternatywnych rozwiązań dla irlandzkiej granicy – Irlandzka minister stanu do spraw europejskich, Helen McEntee, skomentowała dziś rano, mówiąc, że nie widzieli jeszcze żadnych prawdziwych dowodów na istnienie alternatywnych rozwiązań ochronnych. Sytuacja w sprawie Brexitu zmienia się każdego dnia, ale nie otrzymali oni żadnej propozycji z Wielkiej Brytanii w sprawie mechanizmu ochronnego tylko dla Irlandii Północnej. Więc nie ma nadziei na układ.
 • Brak bodźca fiskalnego dla Scholza – Niemiecki minister finansów Olaf Scholz powiedział dziś wcześniej, że robią to, co jest potrzebne, bez nowego zadłużenia. Budżet na 2020 rok jest ekspansywny, co pozwoli sprostać wielkim wyzwaniom, w tym światowym sporom handlowym. Niemcy nie są w kryzysie, mają solidną sytuację fiskalną. Będziemy reagować w przypadku kryzysu.

Sesja w USA

 • Carney nie brzmi na zbyt zaniepokojonego – Prezes Bank of England Mark Carney skomentował jakiś czas temu, że BOE nie widzi dużych nierównowag w gospodarce, które normalnie spowodowałyby spowolnienie. BOE ma narzędzia do radzenia sobie ze spowolnieniem gospodarczym. Gospodarki mają przestrzeń fiskalną do radzenia sobie z recesją, ale nie jest ona nieograniczona. Zbliżamy się do globalnej pułapki płynności.
 • Rozpoczęcie budowy mieszkań w Kanadzie i pozwolenia na budowę – Liczba rozpoczętych budów wzrosła w lipcu o 222 tys. W Kanadzie, jak pokazał raport z zeszłego miesiąca. Oczekiwano, że liczba za sierpień spadnie do 213 tys., Ale wzrosła ona dalej do 227 tys. Pozwolenia na budowę zanotowały dwa bardzo złe miesiące w ostatnich dwóch odczytach, pokazując 13,0% spadek w maju i 3,7% spadek w czerwcu. Czerwiec został dziś zrewidowany w górę do -3,1%. Oczekiwano, że pozwolenia na budowę będą dodatnie w lipcu i wzrosną o 2,1%, ale dziś widzieliśmy wzrost o 3,0%, przewyższając oczekiwania.
 • OPEC Barkindo brzmi optymistycznie w sprawie ropy – Sekretarz generalny OPEC powiedział właśnie, że są bardzo konserwatywni, jeśli chodzi o prognozy popytu. Rynek ropy nie jest napędzany przez fundamenty. Nie widzi recesji na horyzoncie i powiedział, że gospodarka USA ma się dobrze.

Handel w zasięgu wzroku

Niedźwiedzi EUR / GBP

 • Trend zmienił się na niedźwiedzi
 • Wycofanie wyższego dzisiejszego dnia jest zakończone
 • 20 SMA obniża cenę

SMA 20 ponownie stawia opór, gdy wznowiony został trend spadkowy

Kurs EUR / GBP znajdował się w silnym zwyżkowym trendzie od początku maja, ale na początku sierpnia trend zmienił się na spadkowy, gdy euro rozciągnęło swój spadek, podczas gdy GBP odwrócił się w górę. Początkowo 20 SMA (szary) dawało opór, ale w kolejnych tygodniach trend zwolnił i większe MA podjęły tę pracę. Chociaż trend spadkowy wznowił się ponownie w zeszłym tygodniu i wydaje się, że 20 SMA ponownie przekształciło się w opór, zabijając zniesienia w górę i obniżając cenę. Tak więc presja pozostaje ujemna na tej parze.

Na zakończenie

Kurs GBP znów stał się zwyżkowy po wczorajszych pozytywnych danych o produkcji i dzisiejszym raporcie o zatrudnieniu i wynikach. Brexit może się ponownie opóźnić, co oznacza, że ​​w nadchodzących tygodniach możemy być świadkami hossy na parach GBP.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector