Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 11 listopada – Dane gospodarcze w Wielkiej Brytanii rozczarowują, ale GBP rośnie po komentarzach Farage’a

Dzisiejsza akcja cenowa na rynkach finansowych była dość cicha i spodziewałem się, że stanie się jeszcze cichsza i ostatecznie wymrze, gdy zbliżamy się do końca europejskiej sesji, ponieważ rynki północnoamerykańskie są zamknięte na Dzień Pamięci. Chociaż podczas europejskiej sesji widzieliśmy przyzwoitą akcję cenową na parach GBP. GBP / USD wcześniej wzrósł o około 120 pipsów. Ale to nie pochodzi z raportu PKB, który pokazał, że gospodarka Wielkiej Brytanii nadal słabnie, ponieważ wszystkie składniki nie spełniły oczekiwań, a wiele z nich było ujemnych.

PKB Wielkiej Brytanii spadł w sierpniu i wrześniu, ale w całym III kwartale PKB Wielkiej Brytanii wzrósł o 0,3%, co oznacza, że ​​Wielka Brytania ledwo uniknęła technicznej recesji po spadku o 0,2% w II kwartale. Jednak gospodarka nadal słabnie, jak pokazują ostatnie dwa miesięczne raporty dotyczące PKB. Poza tym we wrześniu produkcja, produkcja przemysłowa i budownictwo ponownie skurczyły się, podczas gdy w II kwartale inwestycje biznesowe spadły.

Tak więc GBP nie zmienił się zbytnio na tych liczbach, ale komentarze Nigela Farage’a na temat wyborów w Wielkiej Brytanii spowodowały, że GBP wzrosły w górę. Wcześniej w tym miesiącu słyszeliśmy, jak lider partii Brexit, Farage, mówił, że jego partia Brexit będzie walczyć na wszystkich frontach wyborów w Wielkiej Brytanii, które odbędą się 12 grudnia. Ale dzisiaj powiedział, że nie będzie kwestionował mandatów Partii Konserwatywnej, a zamiast tego, skoncentruje się na odejściu Partii Pracy. To idzie na korzyść torysów i obniża dziwactwo zawieszonego parlamentu po wyborach. Chociaż sytuacja nie jest tak jasna, GBP uciekły z tymi komentarzami.

Sesja europejska

  • Francuska produkcja przemysłowa – Produkcja przemysłowa we Francji była niestabilna, odnotowując kilka dużych spadków w ciągu dwóch z ostatnich trzech miesięcy. Raport z ubiegłego miesiąca wykazał, że produkcja przemysłowa spadła w sierpniu o 0,9%, podczas gdy we wrześniu oczekiwano, że we wrześniu produkcja wzrosła o 0,4%. Ale nie spełnił oczekiwań wynoszących 0,3%. Prywatne zatrudnienie wyniosło 0,3%, zgodnie z oczekiwaniami w tym samym miesiącu, ale sierpień został zrewidowany niżej do 0,2% z 0,3%. Deficyt bilansu handlowego również dziś wzrósł.
  • Przemówienie Pompeo w Berlinie – Amerykański sekretarz stanu Pompeo przemawia w Berlinie, mówiąc niemieckiej publiczności, że szef twojego własnego wywiadu powiedział, że Huawei nie można ufać. Odnosząc się do gazociągu Nord Stream 2, Pompeo powiedział, że nie chcemy, aby dostawy energii w Europie były zależne od kaprysów Putina. Zwracamy się do wszystkich narodów o pomoc w przywróceniu Teheranu do stołu negocjacyjnego. NATO musi się rozwijać i zmieniać, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że stanie się przestarzałe. Chcemy więcej handlu z Europą. Irracjonalne jest myślenie o Rosji jako o godnym partnerze na Bliskim Wschodzie. Amerykańscy oficerowie wciąż przebywają w Syrii, nie wycofaliśmy się. Dziś Chiny tłumią ludzi taktyką.
  • RBNZ obniży stopy procentowe na kolejnym posiedzeniu? – Bank Rezerw Nowej Zelandii dwukrotnie obniżył stopy procentowe w ciągu ostatnich kilku posiedzeń, obniżając je o 75 punktów bazowych. Przestali obniżać stopy, ale kursy skłaniają się ku kolejnej obniżce na następnym posiedzeniu. RBNZ
  • Premier Szkocji przemawia w sprawie Brexitu – Premier Szkocji Nicola Sturgeon wypowiedział się dzisiaj wcześniej. Powiedziała, że ​​jeśli będzie zawieszony parlament, jej partia będzie dążyć do stworzenia postępowego sojuszu, aby odsunąć konserwatystów od rządu. Jeśli SNP wygra wybory w Szkocji, pytanie do brytyjskiego parlamentu będzie brzmiało: „Co daje ci prawo do wstrzymania głosowania nad niepodległością?” SNP będzie dążyć do zawarcia sojuszy w Parlamencie, aby powstrzymać Brexit. Prowadziłby twardą umowę, aby udzielić poparcia partii w utworzeniu rządu.

Sesja w USA

  • Kanadyjski raport mieszkaniowy – Pozwolenia na budowę spadły w Kanadzie bardziej niż oczekiwano, osiągając -6,5% we wrześniu w porównaniu do -2,0% szacowanych. Poprzedni miesiąc również został zrewidowany w dół do 5,6% z 6,1%. Zwolnienia mieszkaniowe również okazały się ujemne i wyniosły we wrześniu -10,7%, z zezwoleniami jednorodzinnymi na -8,7% i wielokrotnymi na -12,1%.
  • Kanadyjski raport o zatrudnieniu – Opublikowano raport o zatrudnieniu firmy Canda, a stopa bezrobocia pozostała na niezmienionym poziomie 5,5%, zgodnie z oczekiwaniami. Jednak zmiana zatrudnienia netto wyniosła -1,8 tys. Wobec szacowanych 15 tys. Miesiąc poprzedni pozostał na niezmienionym poziomie 53,7 tys. Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy wyniosło -16,1 tys. Wobec oczekiwanych + 2,5 tys. To negatywny znak, ale pojawia się po mocnym miesiącu, w którym zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy wzrosło o około 70 tys. Wskaźnik uczestnictwa pozostał na niezmienionym poziomie 65,7% wobec szacowanych 65,7%.
  • Przemówienie Bostic FED – Prezydent FED w Atlancie Bostic przemawiał jakiś czas temu w Bloomberg TV, mówiąc, że jego zdaniem FED jest nieco akomodacyjny. Nie mamy tak dużo miejsca w okresie spowolnienia, a zagrożenia dla gospodarki wciąż istnieją, wiele z nich nie zostało rozwiązanych. Obsadzanie stanowisk na poziomie podstawowym jest niezwykle konkurencyjne. Widzimy konkurencję, która przejawia się w płacach i skokach płac dla osób zmieniających pracę. Prawdopodobnie nie zgodziłbym się na październikową obniżkę stóp.

Handel w zasięgu wzroku

Niedźwiedzi GBP / USD

  • W tym tygodniu trend był niedźwiedzi
  • USD stał się zwyżkowy
  • MA obniżają cenę

200 SMA zapewnia dziś solidny opór dla GBP / USD

Kurs GBP / USD był dość zwyżkowy w ostatnich tygodniach, ponieważ perspektywy scenariusza Brexitu bez umowy znacznie się pogorszyły. Jednak trend zmienił się w tym tygodniu, gdy uwaga zwróciła się na dolara. Średnie kroczące stawiają opór tej parze przy wyższych korektach, popychając trend w dół. Dziś widzimy niewielką korektę wyżej, która bardziej przypomina konsolidację. Ale 200 MA (fioletowa) zamieniła się w opór, który uniemożliwia tej parze wspinanie się wyżej. Więc myślę, że konsolidacja może wkrótce się skończyć.

Na zakończenie

Kurs dolara był zwyżkowy przez cały tydzień i dziś osiąga nowe szczyty, więc wydaje się, że dolar zakończy tydzień na dobrej stopie. Chociaż w ciągu ostatnich kilku godzin bezpieczne przystanie również przyciągnęły niektóre oferty. Wygląda więc na to, że rynek przygotowuje się przed weekendem, ponieważ handlowcy pozycjonują się tylko po to, aby zachować ostrożność, ponieważ wszystko może się wydarzyć w weekend – wojna może się rozpocząć.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector